7 marca 2012
Search Console

Wprowadzone niecały rok temu rel=”author” umożliwia oznaczanie opublikowanych wpisów np. na blogu (naszym czy cudzym) swoją niejako “osobistą pieczęcią”, wskazującą jednoznacznie Google, kto jest autorem danej publikacji. O korzyściach płynących z tego rozwiązania pisałem nie tak dawno.

W Narzędziach Google dla Webmasterów w Laboratorium jest ciekawa funkcja – Statystyki autora.

 

Statystyki autora w Narzędziach Google dla Webmasterów

 

Dzięki tej funkcji możemy śledzić pojawienie się publikacji nie tylko na tych stronach, na których jesteśmy zweryfikowani jako autorzy. Niekiedy nie jest to jednak możliwe, ponieważ niektóre strony mogą nie umożliwiać publikacji linku z atrybutem rel=”me”. Jak pisze Susan Moskwa na swoim profilu na Google+

the only reason we provide a special feature for authors is because they may not be a verified owner of a site they write for, but would still like to see stats for their articles.

Obecnie jest możliwe śledzenie statystyk także i na tych witrynach, na których nie umieściliśmy rel=’me” (ponieważ piszę tylko u siebie, nie mam żadnych statystyk aby zobrazować dane, wyświetlające się na powyższym wykresie :( )

Więcej informacji o rel=”author” znajdziesz na stronach Pomocy Google.

Osoby zainteresowane pomocą Susan w usprawnieniu algorytmu w tym zakresie mogą się z nią skontaktować poprzez profil na G+ i  dzięki swoim uwagom usprawnić system w tym zakresie :)

If you’re a publisher who wants to be able to see Author Stats for the authors on your site, can you tell me what you’re looking for that isn’t currently available through the Search Queries feature? Thanks!

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii