Search Console

Statystyki autora w Narzędziach Google dla Webmasterów – informacja o Twoich publikacjach w Sieci

Wprowadzone niecały rok temu rel=”author” umożliwia oznaczanie opublikowanych wpisów np. na blogu (naszym czy cudzym) swoją niejako „osobistą pieczęcią”, wskazującą jednoznacznie Google, kto jest autorem danej publikacji. O korzyściach płynących z tego rozwiązania pisałem nie tak dawno.

W Narzędziach Google dla Webmasterów w Laboratorium jest ciekawa funkcja – Statystyki autora.

 

Statystyki autora w Narzędziach Google dla Webmasterów

 

Dzięki tej funkcji możemy śledzić pojawienie się publikacji nie tylko na tych stronach, na których jesteśmy zweryfikowani jako autorzy. Niekiedy nie jest to jednak możliwe, ponieważ niektóre strony mogą nie umożliwiać publikacji linku z atrybutem rel=”me”. Jak pisze Susan Moskwa na swoim profilu na Google+

the only reason we provide a special feature for authors is because they may not be a verified owner of a site they write for, but would still like to see stats for their articles.

Obecnie jest możliwe śledzenie statystyk także i na tych witrynach, na których nie umieściliśmy rel=’me” (ponieważ piszę tylko u siebie, nie mam żadnych statystyk aby zobrazować dane, wyświetlające się na powyższym wykresie :( )

Więcej informacji o rel=”author” znajdziesz na stronach Pomocy Google.

Osoby zainteresowane pomocą Susan w usprawnieniu algorytmu w tym zakresie mogą się z nią skontaktować poprzez profil na G+ i  dzięki swoim uwagom usprawnić system w tym zakresie :)

If you’re a publisher who wants to be able to see Author Stats for the authors on your site, can you tell me what you’re looking for that isn’t currently available through the Search Queries feature? Thanks!

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *