Wyszukiwarka Google

Sprzedajesz linki na Allegro? Przeczytaj koniecznie ten post

4 komentarze

Właśnie skończyłem czytać świetny artykuł odnośnie tego, jak strona straciła PR w wyniku ręcznej interwencji podjętej przez pracownika Google – a która to interwencja była wynikiem … umieszczenia na aukcji domeny, która generowała 1000 USD miesięcznie ze sprzedaży linków dofollow.

Osoby chcące zapoznać się z pełnym tekstem odsyłam do oryginalnego tekstu na seobullshit.com. Naprawdę, warto. Po lekturze każda osoba wystawiająca na Allegro linki na sprzedaż z pewnością zacznie bardziej uważać na to, co pisze – i co mówi :)

W skrócie:

Tworzysz dobry serwis. Dostajesz dużo linków – też ze stron „edu”. Odkrywasz, że są osoby skłonne zapłacić dużo za link dofollow, umieszczony na takiej stronie. Zaczynasz sprzedawać linki. Rozmawiasz z osobami zainteresowanymi. I nagle – strona znika z indeksu. Potem pojawia się, ale z niższym PR.

Powód?

Jeden z kupców był z SQT :)

Wniosek?

Nie kuś się na kilka złotych – szkoda zniszczenia sobie reputacji witryny. I nie kupuj linków na aukcjach internetowych. Tym bardziej, że często osoby kupują stare domeny, z wysokim PR, po czym stawiają na niej kiepską stronę i … sprzedają linki do kolejnego update’u PR, podczas którego Google „właściwie ocenia” stronę i zamiast PR6 daje jej „unranked”…

================

Edytowano 15-05-2015

Ponieważ w komentarzu padło pytanie co sądzę o linkach na Allegro, udzieliłem odpowiedzi (=spam) – a tutaj wklejam to, czego każdy szanujący się webmaster powinien unikać

Spam linki SEO na Allegro

GD Star Rating
loading...
Sprzedajesz linki na Allegro? Przeczytaj koniecznie ten post, Sprzedajesz linki na Allegro? Przeczytaj koniecznie ten post, 10.0 out of 10 based on 2 ratings Sprzedajesz linki na Allegro? Przeczytaj koniecznie ten post
autor 1406 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

gdaq 3 czerwca 2011, 8:06

Za link na dobrej stronie można otrzymać powiedzmy 60zl miesiecznie. Jeśli umieszci się 15 linków daje to prawie 1000zl co w skali roku daje pokazna kwotę biorąc pod uwagę problemy ze spieniezeniem serwisow www.
Nie jestem milosnikiem sprzedawania/kupowania linków jednak jak najbardziej rozumiem wlascicieli takich stron.

Seo-Profi 3 czerwca 2011, 8:33

Z jednej strony tak.
Z drugiej wyobraź sobie, że tam będą Twoje linki, masz np. sklep internetowy … bardziej się to opłaci :). Uważam, że takie działanie jest na krótką metę – jak się myśli poważnie o swoim biznesie, to się takich rzeczy nie robi. No chyba, że sprzedaż linków to biznes – ale on ma krótkie nogi, co widać na przykładzie tego artykułu.
Gdybym ja pracował w SQT Allegro odwiedzałbym codziennie :)

Tomasz 15 maja 2015, 13:10

http://allegro.pl/recznie-robione-tematyczne-linki-seo-pr-2-6-30szt-i5353497021.html a co sądzicie o takich alternatywach ? jak dla mnie takie recznie robione linki sa cenne i to bardzo

Sebastian Miśniakiewicz 15 maja 2015, 14:23

Spam – tyle można powiedzieć w temacie.
Ale dodałem do wpisu prontscreena aukcji – ku przestrodze :)
PS Komentarz wygląda mi na szeptankę, ale zostawiam, aby osoby wiedziały, że za linki takiej postaci kara od Google to tylko chwila czasu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii