2 czerwca 2011 | Aktualizacja: 15 maja 2015
Wyszukiwarka Google

Właśnie skończyłem czytać świetny artykuł odnośnie tego, jak strona straciła PR w wyniku ręcznej interwencji podjętej przez pracownika Google – a która to interwencja była wynikiem … umieszczenia na aukcji domeny, która generowała 1000 USD miesięcznie ze sprzedaży linków dofollow.

Osoby chcące zapoznać się z pełnym tekstem odsyłam do oryginalnego tekstu na seobullshit.com. Naprawdę, warto. Po lekturze każda osoba wystawiająca na Allegro linki na sprzedaż z pewnością zacznie bardziej uważać na to, co pisze – i co mówi :)

W skrócie:

Tworzysz dobry serwis. Dostajesz dużo linków – też ze stron “edu”. Odkrywasz, że są osoby skłonne zapłacić dużo za link dofollow, umieszczony na takiej stronie. Zaczynasz sprzedawać linki. Rozmawiasz z osobami zainteresowanymi. I nagle – strona znika z indeksu. Potem pojawia się, ale z niższym PR.

Powód?

Jeden z kupców był z SQT :)

Wniosek?

Nie kuś się na kilka złotych – szkoda zniszczenia sobie reputacji witryny. I nie kupuj linków na aukcjach internetowych. Tym bardziej, że często osoby kupują stare domeny, z wysokim PR, po czym stawiają na niej kiepską stronę i … sprzedają linki do kolejnego update’u PR, podczas którego Google “właściwie ocenia” stronę i zamiast PR6 daje jej “unranked”…

================

Edytowano 15-05-2015

Ponieważ w komentarzu padło pytanie co sądzę o linkach na Allegro, udzieliłem odpowiedzi (=spam) – a tutaj wklejam to, czego każdy szanujący się webmaster powinien unikać

Spam linki SEO na Allegro

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  gdaq 3 czerwca 2011, 8:06

  Za link na dobrej stronie można otrzymać powiedzmy 60zl miesiecznie. Jeśli umieszci się 15 linków daje to prawie 1000zl co w skali roku daje pokazna kwotę biorąc pod uwagę problemy ze spieniezeniem serwisow www.
  Nie jestem milosnikiem sprzedawania/kupowania linków jednak jak najbardziej rozumiem wlascicieli takich stron.

  Seo-Profi 3 czerwca 2011, 8:33

  Z jednej strony tak.
  Z drugiej wyobraź sobie, że tam będą Twoje linki, masz np. sklep internetowy … bardziej się to opłaci :). Uważam, że takie działanie jest na krótką metę – jak się myśli poważnie o swoim biznesie, to się takich rzeczy nie robi. No chyba, że sprzedaż linków to biznes – ale on ma krótkie nogi, co widać na przykładzie tego artykułu.
  Gdybym ja pracował w SQT Allegro odwiedzałbym codziennie :)

  Tomasz 15 maja 2015, 13:10

  http://allegro.pl/recznie-robione-tematyczne-linki-seo-pr-2-6-30szt-i5353497021.html a co sądzicie o takich alternatywach ? jak dla mnie takie recznie robione linki sa cenne i to bardzo

  Sebastian Miśniakiewicz 15 maja 2015, 14:23

  Spam – tyle można powiedzieć w temacie.
  Ale dodałem do wpisu prontscreena aukcji – ku przestrodze :)
  PS Komentarz wygląda mi na szeptankę, ale zostawiam, aby osoby wiedziały, że za linki takiej postaci kara od Google to tylko chwila czasu.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii