6 października 2011
Wyszukiwarka Google

Jeszcze do dzisiaj rano myślałem, że coś jest nie tak, a tutaj, nagle, bez zapowiedzi, wiem, że Google zmieniło swoje API i wiele programów, które sprawdzają PR, jak np. SearchStatus – generują “unranked”.

Autorzy skryptów odpytujących strony pod kątem wartości PageRank muszą poprawić co najmniej jedną rzecz, którą namierzył np. autor niemieckiego bloga http://seo-mentor.de, a mianowicie:

http://toolbarqueries.google.com/search

na

http://toolbarqueries.google.com/tbr

Sam zastanawiałem się wczoraj, dlaczego jednej ze stron został odjęty PR, skoro “niczym nie zgrzeszyła” – a tu szybko wyszło szydło z worka…

Dzięki Wobi :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Wobi 6 października 2011, 20:45

  Proszę uprzejmie.

  Dodatkowo JohnMu na G+ dał linka http://goo.gl/Bqb2v – może się przyda zainteresowanym.

  1stposition 13 października 2011, 20:15

  Dzięki wielkie za przydatną informację.

  Swoją drogą może wiecie co należy zrobić, aby PageRank był poprawnie sprawdzany w Stat4Seo?

  Seo-Profi 13 października 2011, 23:27

  Rozwiązanie jest w poście :) – autor musi poprawić fragment kodu, odpowiedzialny za sprawdzanie PR. Dzisiaj np. wgrałem nową wersję SearchStatus, która “w końcu” pokazuje wartości PageRank.

  1stposition 14 października 2011, 9:00

  To nie takie proste. Wiesz, sam chciałem to zrobić, bo sama podmiana jednej linijki to pikuś. Tylko, że trzeba wiedzieć w którym pliku. W (niezakodowanym) kodzie tego fragmentu nie ma, więc prawdopodobnie odpowiedzialny jest za to zakodowany check.php. Cóż…

  Napisałem do autora skryptu, ale jeszcze nie odpisał :/

  Seo-Profi 14 października 2011, 11:04

  No tak, w opisanym przypadku było to możliwe :). Z pewnością autor to szybko poprawi – w końcu jest to też w jego interesie :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii