Wyszukiwarka Google

Sprawdzasz PageRank – a tu unranked? Uwaga: Google zmieniło API

Jeszcze do dzisiaj rano myślałem, że coś jest nie tak, a tutaj, nagle, bez zapowiedzi, wiem, że Google zmieniło swoje API i wiele programów, które sprawdzają PR, jak np. SearchStatus – generują „unranked”.

Autorzy skryptów odpytujących strony pod kątem wartości PageRank muszą poprawić co najmniej jedną rzecz, którą namierzył np. autor niemieckiego bloga http://seo-mentor.de, a mianowicie:

http://toolbarqueries.google.com/search

na

http://toolbarqueries.google.com/tbr

Sam zastanawiałem się wczoraj, dlaczego jednej ze stron został odjęty PR, skoro „niczym nie zgrzeszyła” – a tu szybko wyszło szydło z worka…

Dzięki Wobi :)

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Wobi 6 października 2011, 20:45

Proszę uprzejmie.

Dodatkowo JohnMu na G+ dał linka http://goo.gl/Bqb2v – może się przyda zainteresowanym.

1stposition 13 października 2011, 20:15

Dzięki wielkie za przydatną informację.

Swoją drogą może wiecie co należy zrobić, aby PageRank był poprawnie sprawdzany w Stat4Seo?

Seo-Profi 13 października 2011, 23:27

Rozwiązanie jest w poście :) – autor musi poprawić fragment kodu, odpowiedzialny za sprawdzanie PR. Dzisiaj np. wgrałem nową wersję SearchStatus, która „w końcu” pokazuje wartości PageRank.

1stposition 14 października 2011, 9:00

To nie takie proste. Wiesz, sam chciałem to zrobić, bo sama podmiana jednej linijki to pikuś. Tylko, że trzeba wiedzieć w którym pliku. W (niezakodowanym) kodzie tego fragmentu nie ma, więc prawdopodobnie odpowiedzialny jest za to zakodowany check.php. Cóż…

Napisałem do autora skryptu, ale jeszcze nie odpisał :/

Seo-Profi 14 października 2011, 11:04

No tak, w opisanym przypadku było to możliwe :). Z pewnością autor to szybko poprawi – w końcu jest to też w jego interesie :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *