Wyszukiwarka Google
6 lutego 2012

Blog powstał 1 czerwca 2010 roku. Od tego czasu trochę już wody w Wiśle upłynęło. Powstało „trochę wpisów”, coraz więcej osób, nie tylko z branży – co cieszy! – je przegląda, coraz częściej pojawiają się dyskusje pod publikowanymi wpisami. To cieszy autora serwisu, ponieważ to oznaka zainteresowania, jakim cieszy się mój serwis w oczach czytelników.

W tym roku planuję pewne zmiany i chciałbym w ich kontekście poprosić Was o jedną rzecz, a dokładniej o odpowiedź na pytanie: Co powinno znaleźć się na blogu? Jakie działy, funkcjonalności? Czego jest za dużo, a czego – za mało?

Specjalnie nie piszę o swoich planach, aby nie narzucać pewnego toku myślenia :)

Proszę o wszelkie uwagi/opinie/także i słowa krytyki – za pośrednictwem formularza kontaktowego – lup za pośrednictwem komentarza.

Obiecuję, że wezmę je wszystkie pod uwagę podejmując decyzje o rozbudowie serwisu.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Mati 6 lutego 2012, 12:48

– nowy theme (np: http://wordpress.org/extend/themes/red-modern – nawet podobny kolorystycznie ;)

– możliwość dodania komentarzy via FB/Twitter/Google – może Disqus ?

– slider na głównej z wpisami większej rangi jak np: ban ceneo/nokaut

– strona archiwum, gdzie są rozpisane wszystkie kategorie a pod każdą kategorią np: ostatnie 4 wpisy

– może katalog wartościowych stron/”narzędzi”, jest sporo seo pomocników o których można by parę słów + dwa/trzy screenshoty zamieścić np: seo-stat / ahrefs.com/site-explorer – nie ukrywam, że przydałoby mi się taki spis :P a jeszcze bardziej z „za” i „przeciw” czy „plusy” i „minusy” autora bloga i opcjonalnie odwiedzających=korzystających z danego narzędzia

– może strona/dział z ‚poradami na start’ – przykładowo wypunktowana z lista dobrych praktyk przy odpaleniu pierwszej strony + kilka słów odnośnie każdego punktu: gdzie/co/jak

Seo-Profi 6 lutego 2012, 15:49

O to to właśnie :)

Mati 6 lutego 2012, 12:58

Tak jeszcze przyszło mi do głowy, skoro padło tu kilka wpisów dotyczących WP (oprócz samych postów) to może rozpisać na jednej stronie rekomendowane/używane wtyczki seo do WP z opisem/linkiem do wtyczki i strony autora (jeżeli jest tam jakaś lekturka/dokumentacja) + zdjęcie z zaplecza lub krótki opis. Taki zbiór w jednym miejscu co warto zainstalować.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii