Optymalizacja stron

Rozbieżności w danych między Google Analytics a Webmaster Tools

Jeżeli porównamy sobie dane w obydwu systemach zauważymy z pewnością, że nie są one w 100% takie same.

Skąd biorą się różnice?

Przede wszystkim należy wiedzieć, ze dział w Google, który zajmuje się Narzędziami dla Webmasterów pracuje niezależnie od działu, który rozwija Google Analitics. Dodatkowo działu te nie pracują na tych samych danych.

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy.

W Narzędziach mamy zliczane wszystko – wejścia, kliki. W Google Analytics już nie, ponieważ system ten bazuje na JS, zatem wystarczy, że ktoś zainstaluje sobie np. dodatek do Firefoxa blokujący JSc i … w statystykach GA już nie zobaczy swoich wejść. Jeżeli to samo zrobią inne osoby odwiedzające stronę, to różnica między wynikami w Narzędziach a GA zacznie robić się coraz większa.

Taka sama sytuacja może mieć miejsce, jeżeli używamy starszej wersji przeglądarki – albo po prostu przeglądarki, która nie zawsze właściwie obsługuje JavaScript.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

CapaciousCore 28 listopada 2010, 10:59

Skrypty Javy czy JS? Bo roznica jest wielka…

Seo-Profi 28 listopada 2010, 23:18

Słuszna uwaga, dzięki za zwrócenie uwagi – oczywiście, że JS.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *