14 listopada 2010 | Aktualizacja: 31 stycznia 2016
Optymalizacja stron

Jeżeli porównamy sobie dane w obydwu systemach zauważymy z pewnością, że nie są one w 100% takie same.

Skąd biorą się różnice?

Przede wszystkim należy wiedzieć, ze dział w Google, który zajmuje się Narzędziami dla Webmasterów pracuje niezależnie od działu, który rozwija Google Analitics. Dodatkowo działu te nie pracują na tych samych danych.

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy.

W Narzędziach mamy zliczane wszystko – wejścia, kliki. W Google Analytics już nie, ponieważ system ten bazuje na JS, zatem wystarczy, że ktoś zainstaluje sobie np. dodatek do Firefoxa blokujący JSc i … w statystykach GA już nie zobaczy swoich wejść. Jeżeli to samo zrobią inne osoby odwiedzające stronę, to różnica między wynikami w Narzędziach a GA zacznie robić się coraz większa.

Taka sama sytuacja może mieć miejsce, jeżeli używamy starszej wersji przeglądarki – albo po prostu przeglądarki, która nie zawsze właściwie obsługuje JavaScript.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  CapaciousCore 28 listopada 2010, 10:59

  Skrypty Javy czy JS? Bo roznica jest wielka…

  Seo-Profi 28 listopada 2010, 23:18

  Słuszna uwaga, dzięki za zwrócenie uwagi – oczywiście, że JS.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii