4 lutego 2012 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Optymalizacja stron

Już dawno nie pisałem o przydatnych wtyczkach do WordPressa i postanowiłem dzisiaj to nadrobić.Na pierwszy ogień pójdzie bardzo ciekawy dodatek Redirection, który odpowiada za utrzymanie porządków w strukturze adresowej naszego serwisu.

Jest to jedna z tych wtyczek, bez których nie wyobrażam sobie dobrego bloga. Dlaczego? Powody są co najmniej dwa:

 1. Przede wszystkim w bardzo łatwy sposób możemy ustawiać przekierowania 301 – wystarczy tylko skopiować w odpowiednie pola adres strony przekierowywanej oraz docelowej – i bez znajomości .htaccessa mamy “temat z głowy”.
 2. Druga funkcjonalność jest moim zdaniem jeszcze lepsza. Otóż jeżeli zmienimy adres url np. już opublikowanego wpisu – ponieważ np. uznamy, że”coś nam w nim nie pasuje” – to wtyczka od razu utworzy przekierowanie 301! – ze starego adresu na nowy

Na podstawie mojego doświadczenia warto jednak uważać na to, co się dzieje na stronie – nie doszedłem w dwóch przypadkach, co zrobiłem nie tak, ale w pewnej chwili po wejściu na adres wpisu system przerzucał mnie na stronę główną. Za pierwszym razem straciłem ze 2 godziny, szukając przyczyny takiego stanu rzeczy – po czym coś mnie “tknęło” i postanowiłem sprawdzić, czy czasem nie ma czegoś “ciekawego” w ustawieniach wtyczki – no i znalazłem – przekierowanie 301! Po jego usunięciu wszystko wróciło do normy. Za drugim razem wiedziałem już od razu, gdzie mam szukać rozwiązania. Moim zdaniem było to związane z kilkoma istniejącymi szkicami danego wpisu – ale dowodu na to nie mam.

Niezaleznie od opisanych dwóch sytuacji nie spotkałem do tej pory bardziej prostej w obsłudze i funkcjonalnej wtyczki – dlatego polecam jej użycie każdemu, kto nie chce bawić się w przekierowania 301 w .htaccessie :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Mati 4 lutego 2012, 14:41

  Gdyby ktoś szukałem czegoś podobnego dla CMS Drupal – Redirect (http://drupal.org/project/redirect):

  – zapisywanie wszelakich 404
  – auto 301 dla zmienianych adresów (jeżeli korzystamy z Pathauto)
  – usuwanie via CRON nieużywanych przekierowań wedle zdefiniowanego czasu

  :]

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii