Filtry, bany

Ręczny filtr może być przedłużony „po pewnym czasie”. Kara za recydywę też istnieje

seroundtableJak może niektórzy wiedzą Barry zdecydował się jakiś czas temu opatrzyć linki  (te, które zostały kupione) atrybutem nofollow (widocznie poziom ruchu nie był taki, jakiego sobie oczekiwał) na swoim blogu. Następnie napisał prośbę o ponowne rozpatrzenie. Po pewnym czasie ze zdziwieniem dostał informację, że na stronę … nie został nałożony ręczny filtr! Jednak jednocześnie zauważył wzrost PR – typowy objaw wyjścia strony z filtra za sprzedaż/kupowanie linków. Nasunęło się zatem pytanie – o co tutaj chodzi? Po co pisałem wniosek, skoro … na stronie nie ma filtra?

Kontakt z Mattem wszystko wyjaśnił – chwilę wcześniej dało się zauważyć wzrost PR, co wskazywało na to, że filtr się skończył, jednak nie został on automatycznie przedłużony, bo … Google planowało wdrożyć „mocniejsze sankcje”. Dodanie nofollow do linków jednak sprawiło, że do tej sytuacji nie doszło.

The webspam team had noticed the upcoming expiration of the manual webspam action on seroundtable.com and had prepared another incident regarding seroundtable.com and the sites buying links from seroundtable.com. The scheduled webspam action was considerably stronger than the previous action we had applied. However, since you’ve added rel=nofollow to the paid links, it’s no longer necessary for us to check in that incident.

Zwróćmy uwagę na fragment

The webspam team (…)  had prepared another incident regarding (..) the sites buying links from seroundtable.com

Jak widać mocniej „dostałoby się” także stronom, które kupowały linki u Barry’ego.

Mamy tutaj przykład dowodu na to, że Google jest w stanie dokładnie ukarać nie tylko strony sprzedające linki, ale i te, które na nich linki kupują. Spotykam się od czasu do czasu z powątpiewaniem „ale skąd niby mają wiedzieć”. No cóż – często właściciele mówią o tym w Sieci, jak robił to Barry- czy trzeba jakiegoś lepszego dowodu na fakt sprzedawania linków?

Przy okazji Matt potwierdził coś, co jakiś czas temu John wspomniał mimochodem podczas jednego z hangoutów – jak strona po wyjściu z filtra robi znowu coś, co jest sprzeczne ze Wskazówkami, to kara wtedy jest bardziej dotkliwa

If we see new paid links that pass PageRank on seroundtable.com, I would expect us to take stronger action than we have in past because of the repeated violations of our quality guidelines.

Warto o tym wiedzieć.

GD Star Rating
loading...
Ręczny filtr może być przedłużony "po pewnym czasie". Kara za recydywę też istnieje, Ręczny filtr może być przedłużony "po pewnym czasie". Kara za recydywę też istnieje, 5.5 out of 10 based on 2 ratings Ręczny filtr może być przedłużony "po pewnym czasie". Kara za recydywę też istnieje

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1355 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *