21 kwietnia 2013
Filtry, bany

seroundtableJak może niektórzy wiedzą Barry zdecydował się jakiś czas temu opatrzyć linki  (te, które zostały kupione) atrybutem nofollow (widocznie poziom ruchu nie był taki, jakiego sobie oczekiwał) na swoim blogu. Następnie napisał prośbę o ponowne rozpatrzenie. Po pewnym czasie ze zdziwieniem dostał informację, że na stronę … nie został nałożony ręczny filtr! Jednak jednocześnie zauważył wzrost PR – typowy objaw wyjścia strony z filtra za sprzedaż/kupowanie linków. Nasunęło się zatem pytanie – o co tutaj chodzi? Po co pisałem wniosek, skoro … na stronie nie ma filtra?

Kontakt z Mattem wszystko wyjaśnił – chwilę wcześniej dało się zauważyć wzrost PR, co wskazywało na to, że filtr się skończył, jednak nie został on automatycznie przedłużony, bo … Google planowało wdrożyć “mocniejsze sankcje”. Dodanie nofollow do linków jednak sprawiło, że do tej sytuacji nie doszło.

The webspam team had noticed the upcoming expiration of the manual webspam action on seroundtable.com and had prepared another incident regarding seroundtable.com and the sites buying links from seroundtable.com. The scheduled webspam action was considerably stronger than the previous action we had applied. However, since you’ve added rel=nofollow to the paid links, it’s no longer necessary for us to check in that incident.

Zwróćmy uwagę na fragment

The webspam team (…)  had prepared another incident regarding (..) the sites buying links from seroundtable.com

Jak widać mocniej “dostałoby się” także stronom, które kupowały linki u Barry’ego.

Mamy tutaj przykład dowodu na to, że Google jest w stanie dokładnie ukarać nie tylko strony sprzedające linki, ale i te, które na nich linki kupują. Spotykam się od czasu do czasu z powątpiewaniem “ale skąd niby mają wiedzieć”. No cóż – często właściciele mówią o tym w Sieci, jak robił to Barry- czy trzeba jakiegoś lepszego dowodu na fakt sprzedawania linków?

Przy okazji Matt potwierdził coś, co jakiś czas temu John wspomniał mimochodem podczas jednego z hangoutów – jak strona po wyjściu z filtra robi znowu coś, co jest sprzeczne ze Wskazówkami, to kara wtedy jest bardziej dotkliwa

If we see new paid links that pass PageRank on seroundtable.com, I would expect us to take stronger action than we have in past because of the repeated violations of our quality guidelines.

Warto o tym wiedzieć.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii