Wyszukiwarka Google

Przycskiem Google +1 od teraz opublikujesz wpis na Google+

W końcu. Jak poinformowało nas Google, od teraz gdy klikniemy w przycisk +1, stosowana informacja pojawi się na naszym koncie Google+. Jak to działa?

Klikamy na przycisk +1, pojawia się okienko wyskakujące, w którym możemy dać komentarz do tego, co plusujemy, klikamy OK – i stosowna informacja ląduje na naszym profilu na Google+.

W końcu – teraz czekam tylko na kanał RSS, aby można było np. publikować z automatu na Google+ wpisy z bloga. Jakoś nie mam ochoty na razie robić tego ręcznie – skoro zaś „taki Facebook” to ma, a Google dąży do tego, aby też „być w topie” – myślę, że już niedługo pojawi się i taka możliwość. Podobnie jak firmowe fan page’e – dla mnie wypuszczenie produktu bez tej opcji to jest, mówiąc bardzo delikatnie, jakieś nieporozumienie…

Edit: 

Coś się chyba w Google posypało… Wczoraj wieczorem okienko pojawiało się i mogłem dać komentarz – dzisiaj, jak kończę wpis,  już tego nie widzę, od razu po kliknięciu w przycisk +1 pojawia się informacja o tym, że „publicznie daję +1”.

Hm …. Dla zainteresowanych – poniżej, jak to wygląda na przykładzie zaobserwowanym przez innego użytkownika

Dodawanie poprzez przycisk Google +1 wpisów na swój profil na Google+

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *