27 sierpnia 2011
Wyszukiwarka Google

W końcu. Jak poinformowało nas Google, od teraz gdy klikniemy w przycisk +1, stosowana informacja pojawi się na naszym koncie Google+. Jak to działa?

Klikamy na przycisk +1, pojawia się okienko wyskakujące, w którym możemy dać komentarz do tego, co plusujemy, klikamy OK – i stosowna informacja ląduje na naszym profilu na Google+.

W końcu – teraz czekam tylko na kanał RSS, aby można było np. publikować z automatu na Google+ wpisy z bloga. Jakoś nie mam ochoty na razie robić tego ręcznie – skoro zaś “taki Facebook” to ma, a Google dąży do tego, aby też “być w topie” – myślę, że już niedługo pojawi się i taka możliwość. Podobnie jak firmowe fan page’e – dla mnie wypuszczenie produktu bez tej opcji to jest, mówiąc bardzo delikatnie, jakieś nieporozumienie…

Edit: 

Coś się chyba w Google posypało… Wczoraj wieczorem okienko pojawiało się i mogłem dać komentarz – dzisiaj, jak kończę wpis,  już tego nie widzę, od razu po kliknięciu w przycisk +1 pojawia się informacja o tym, że “publicznie daję +1”.

Hm …. Dla zainteresowanych – poniżej, jak to wygląda na przykładzie zaobserwowanym przez innego użytkownika

Dodawanie poprzez przycisk Google +1 wpisów na swój profil na Google+

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii