Wyszukiwarka Google
27 sierpnia 2011

W końcu. Jak poinformowało nas Google, od teraz gdy klikniemy w przycisk +1, stosowana informacja pojawi się na naszym koncie Google+. Jak to działa?

Klikamy na przycisk +1, pojawia się okienko wyskakujące, w którym możemy dać komentarz do tego, co plusujemy, klikamy OK – i stosowna informacja ląduje na naszym profilu na Google+.

W końcu – teraz czekam tylko na kanał RSS, aby można było np. publikować z automatu na Google+ wpisy z bloga. Jakoś nie mam ochoty na razie robić tego ręcznie – skoro zaś „taki Facebook” to ma, a Google dąży do tego, aby też „być w topie” – myślę, że już niedługo pojawi się i taka możliwość. Podobnie jak firmowe fan page’e – dla mnie wypuszczenie produktu bez tej opcji to jest, mówiąc bardzo delikatnie, jakieś nieporozumienie…

Edit: 

Coś się chyba w Google posypało… Wczoraj wieczorem okienko pojawiało się i mogłem dać komentarz – dzisiaj, jak kończę wpis,  już tego nie widzę, od razu po kliknięciu w przycisk +1 pojawia się informacja o tym, że „publicznie daję +1”.

Hm …. Dla zainteresowanych – poniżej, jak to wygląda na przykładzie zaobserwowanym przez innego użytkownika

Dodawanie poprzez przycisk Google +1 wpisów na swój profil na Google+

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii