Wyszukiwarka Google

Przycisk Google +1 w reklamach displayowych Adsense

Brak komentarzy

Jak możemy przeczytać na Blogu Inside Adsense już za miesiąc przycisk Google +1 zobaczymy w reklamach displayowych wyświetlanych w systemie Adsense.  Jak czytamy

Przycisk +1 będzie wyświetlany w reklamach displayowych – graficznych, animowanych GIF i flashowych – AdSense dla treści i AdSense dla treści na telefon komórkowy. Rekomendacje +1 to dodatkowy sygnał, który może pomóc określić trafność reklamy. Nadal będziemy wyświetlać te reklamy, które generują największe przychody.

Hm..

Czytając w Sieci o systemach, które umożliwiają „plusowanie” stron, wcale nie zdziwię się, jak zostanie to „przerzucone” na Adsense. Moim zdaniem nie jest to dobre rozwiązanie – skłania do nadużyć, które stosunkowo trudno będzie wykryć. Wprawdzie nie można zakładać w Google+ anonimowych profili, no ale kto sprawdzi, czy Franek Kimono z Poznania to rzeczywista osoba – a nie „wirtual”?

Oczywiście można tylko dywagować – nie wiemy, jakimi metodami będzie posługiwało się Google w swoim algorytmie, kiedy zacznie już brać oficjalnie pod uwagę +1 jako czynnik rankujący. Trochę się tego obawiam – patrząc chociażby na „wpadkę” przy wprowadzaniu przycisku +1, który okazał się bardzo nie zoptymalizowany, co skutkowało znacznym wydłużeniem się czasu ładowania strony…

GD Star Rating
loading...
autor 1407 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii