Wyszukiwarka Google

Przycisk Google +1 w reklamach displayowych Adsense

Jak możemy przeczytać na Blogu Inside Adsense już za miesiąc przycisk Google +1 zobaczymy w reklamach displayowych wyświetlanych w systemie Adsense.  Jak czytamy

Przycisk +1 będzie wyświetlany w reklamach displayowych – graficznych, animowanych GIF i flashowych – AdSense dla treści i AdSense dla treści na telefon komórkowy. Rekomendacje +1 to dodatkowy sygnał, który może pomóc określić trafność reklamy. Nadal będziemy wyświetlać te reklamy, które generują największe przychody.

Hm..

Czytając w Sieci o systemach, które umożliwiają „plusowanie” stron, wcale nie zdziwię się, jak zostanie to „przerzucone” na Adsense. Moim zdaniem nie jest to dobre rozwiązanie – skłania do nadużyć, które stosunkowo trudno będzie wykryć. Wprawdzie nie można zakładać w Google+ anonimowych profili, no ale kto sprawdzi, czy Franek Kimono z Poznania to rzeczywista osoba – a nie „wirtual”?

Oczywiście można tylko dywagować – nie wiemy, jakimi metodami będzie posługiwało się Google w swoim algorytmie, kiedy zacznie już brać oficjalnie pod uwagę +1 jako czynnik rankujący. Trochę się tego obawiam – patrząc chociażby na „wpadkę” przy wprowadzaniu przycisku +1, który okazał się bardzo nie zoptymalizowany, co skutkowało znacznym wydłużeniem się czasu ładowania strony…

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *