Wyszukiwarka Google

Przycisk Google +1 debiutuje w wynikach wyszukiwania

2 komentarze

Na swoim oficjalnym blogu Google poinformowało o rozpoczęciu procesu wyświetlania w SERPach wyniki, pokazujące ile osób „plusjedynkuje” stronę. Na początku zostaną tym „obdzielone” duże strony – czym potwierdzono spostrzeżenia zaobserwowane parę dni temu, które przedstawiłem w tym poście.

Od czasu wprowadzenia przycisku +1 pojawiło się już trochę spekulacji na temat wpływu tego elementu na pozycję stron w wynikach wyszukiwania. Zgodnie z informacją udzieloną przez Kari Wilson, pracownika Google

Adding the +1 button could help your site to stand out by putting personal recommendations right at the moment of decision, on Google search. So if you have users who are fans of your content, encourage them to add their voice with +1!

czyli użycie przycisku +1 ma na celu wyróżnienie się w tłumie, czyli ułatwienie osobom poszukującym informacji do kliknięcia w dany wynik wyszukiwania, charakteryzujący się dużą ilością … no właśnie, ciekawy jestem jak to się potocznie będzie nazywać …. „plusików”? :)

Zgodnie z tym bezpośrednio wpływu nie ma, mamy się tylko wyróżniać. Jednak patrząc się na to, że zgodnie z nowymi trendami strona nie musi być TYLKO zoptymalizowana, ale także znajdować uznanie w oczach osób, które ją odwiedzają – wówczas na przycisk +1 trzeba spojrzeć z innej strony.

GD Star Rating
loading...
Przycisk Google +1 debiutuje w wynikach wyszukiwania, Przycisk Google +1 debiutuje w wynikach wyszukiwania, 10.0 out of 10 based on 1 rating Przycisk Google +1 debiutuje w wynikach wyszukiwania
autor 1406 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

Pietruszka 30 czerwca 2011, 12:03

W narzędziu dla webmasterów pojawiła się osobna zakładka „Statystyki +1”, znajduje się tam podkategoria „Wpływ na wyszukiwanie”… Jak by na to niepatrzeń, skoro Google wprowadza taki podgląd, to w jakimś stopniu przycisk +1 będzie przyczyniał się do windowania stron w wynikach wyszukiwania. Świadczy o tym choćby regulamin tej usługi. Google podobno będzie wyciągał konsekwencje wobec praktyk sztucznego generowania klików.
Ale co tam, pewnie i tak zakwitnie handel pustymi klikami :D

Pozdrawiam.

Ps. Tworzysz ciekawą stronę oby nie umarła :D

Seo-Profi 30 czerwca 2011, 13:37

Dzięki za temat do nowego wpisu :). Sporo się dzieje poza granicami Polski, a i w naszym kraju także – ciekawy jestem w którą stronę to wszystko pójdzie :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii