23 października 2011
Search Console

W Narzędziach Google dla Webmasterów jest możliwość usuwania adresów url z wyszukiwarki. CO zrobić, jak się “rozpędziliśmy” – i usunęliśmy coś, czego nie chcieliśmy usuwać?

Przede wszystkim – nie wpadać w panikę :)

Następnie należy wykonać odpowiednie działania:

 1. Na stronie głównej Narzędzi dla webmasterów znajdujemy witrynę, której problem dotyczy.
 2. W menu znajdujemy Konfiguracja witryny, a następnie wybieramy Dostęp robotów.
 3. Następnie znajdujemy Usuń adres URL.
 4. Na koniec klikamy w Usunięta treść, a następnie w Uwzględnij ponownie – obok treści, którą chcemy ponownie uwzględnić w indeksie Google.

Należy pamiętać o jednej rzeczy.

Materiały usunięte przy użyciu narzędzia do usuwania adresów URL nie będą pojawiać się w wynikach wyszukiwania przez co najmniej 90 dni. Jednak w przypadku aktualizacji pliku robots.txt, dodania metatagów lub zabezpieczenia materiałów hasłem w taki sposób, aby ich zindeksowanie nie było możliwe, materiały automatycznie zostaną usunięte z naszego indeksu i kwestia ich ponownego pojawienia się dopiero po 90 dniach nie będzie Cię dotyczyć

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii