Search Console
23 października 2011

W Narzędziach Google dla Webmasterów jest możliwość usuwania adresów url z wyszukiwarki. CO zrobić, jak się „rozpędziliśmy” – i usunęliśmy coś, czego nie chcieliśmy usuwać?

Przede wszystkim – nie wpadać w panikę :)

Następnie należy wykonać odpowiednie działania:

  1. Na stronie głównej Narzędzi dla webmasterów znajdujemy witrynę, której problem dotyczy.
  2. W menu znajdujemy Konfiguracja witryny, a następnie wybieramy Dostęp robotów.
  3. Następnie znajdujemy Usuń adres URL.
  4. Na koniec klikamy w Usunięta treść, a następnie w Uwzględnij ponownie – obok treści, którą chcemy ponownie uwzględnić w indeksie Google.

Należy pamiętać o jednej rzeczy.

Materiały usunięte przy użyciu narzędzia do usuwania adresów URL nie będą pojawiać się w wynikach wyszukiwania przez co najmniej 90 dni. Jednak w przypadku aktualizacji pliku robots.txt, dodania metatagów lub zabezpieczenia materiałów hasłem w taki sposób, aby ich zindeksowanie nie było możliwe, materiały automatycznie zostaną usunięte z naszego indeksu i kwestia ich ponownego pojawienia się dopiero po 90 dniach nie będzie Cię dotyczyć

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii