Search Console

Przez przypadek usunąłeś url w Narzędziach? Spokojnie – da się to odkręcić

W Narzędziach Google dla Webmasterów jest możliwość usuwania adresów url z wyszukiwarki. CO zrobić, jak się „rozpędziliśmy” – i usunęliśmy coś, czego nie chcieliśmy usuwać?

Przede wszystkim – nie wpadać w panikę :)

Następnie należy wykonać odpowiednie działania:

  1. Na stronie głównej Narzędzi dla webmasterów znajdujemy witrynę, której problem dotyczy.
  2. W menu znajdujemy Konfiguracja witryny, a następnie wybieramy Dostęp robotów.
  3. Następnie znajdujemy Usuń adres URL.
  4. Na koniec klikamy w Usunięta treść, a następnie w Uwzględnij ponownie – obok treści, którą chcemy ponownie uwzględnić w indeksie Google.

Należy pamiętać o jednej rzeczy.

Materiały usunięte przy użyciu narzędzia do usuwania adresów URL nie będą pojawiać się w wynikach wyszukiwania przez co najmniej 90 dni. Jednak w przypadku aktualizacji pliku robots.txt, dodania metatagów lub zabezpieczenia materiałów hasłem w taki sposób, aby ich zindeksowanie nie było możliwe, materiały automatycznie zostaną usunięte z naszego indeksu i kwestia ich ponownego pojawienia się dopiero po 90 dniach nie będzie Cię dotyczyć

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *