Search Console

Przekazywanie wiadomości z Narzędzi Google dla Webmasterów na Twój email

Nie od dzisiaj wiadomo, że ważne domeny warto mieć dodane w Narzędziach dla Webmasterów. Powodów jest kilka: pokazywana jest najbardziej dokładna ilość linków prowadzących do naszej witryny spośród wszystkich narzędzi dostępnych na rynku, mamy możliwość śledzenia błędów indeksowania, a co za tym idzie szybkiej poprawy witryny. Możemy zgłaszać stronę do indeksu Google, śledzić przyrost +1 – itp. itd.

Nie każdy jednak ma czas (i pamięta), aby logować się do Narzędzi często. Z reguły robimy to raz na jakiś czas. Tymczasem może okazać się, że Google wysłało nam wiadomość o “odpukać” nałożeniu filtra na naszą witrynę za łamania Wytycznych. Jesteśmy przed ważnym wyjazdem, wracamy po paru tygodniach, a tu – niespodzianka, strony nie ma w indeksie.

Aby uniknąć takich niespodzianek od pewnego czasu można ustawić sobie przekazywanie komunikatów systemowych na adres email.

Uwaga – można wybrać tylko adres email przypisany do naszego konta Google.

Robi się to bardzo prosto – wystarczy w menu po lewej stronie kliknąć Ustawienia, a następnie z rozwijanej listy wybrać email oraz zaznaczyć, w jakim języku chcemy otrzymywać wiadomości od Google na skrzynkę – i to wszystko.

Przekazywanie wiadomości od Google z Narzędzi dla Webmasteró na zdefiniowany adres email

Od teraz wystarczy tylko okresowo sprawdzać pocztę – i już nic nam nie ucieknie. Jest ta opcja przydatna jeszcze z jednego powodu – gdy wysyłamy prośbę o ponowne rozpatrzenie nie musimy logować się co chwilę do Narzędzi – wystarczy tylko cierpliwie poczekać na email :)

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Artykuł 24 października 2011, 19:33

Króko i na temat. Nawet o tym nie pomyślałem. Przy okazji, widzę, że ostatnio częściej piszesz.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *