26 marca 2013
Wyszukiwarka Google
Stop

Dzisiaj rano patrzę do skrzynki mailowej bloga, a tam widzę coś takiego

Problem z optymalizacją mojego bloga SEO ?

Ponieważ jestem spokojną osobą i trudno mnie zdenerwować, powiem tak – podziwiam autora za trzy rzeczy:

Po pierwsze – za takie ustawienie “spamoemailingu”, że dostałem to i ja – przy okazji blog należy do osoby fizycznej, więc GIODO się kłania…

Po drugie – mam ustawione przekierowanie 301 na adres bez www – jak zatem zanalizowano podany w emailu adres? :)

Po trzecie – za wprowadzanie potencjalnych Klientów w błąd, ponieważ

 1. Zbyt duża ilość znaków w tytule ! – nie ma żadnych Wskazówek Google w tym zakresie;  “przyczepienie się” do mojego bloga traktuję jako przedwczesny żart prima aprilisowy :)
 2. Brak slow kluczowych w meta-tagach ! – osoba zajmująca się SEO nie wie, że keywords się nie liczy? OK – są inne wyszukiwarki. Ale w Polsce Google rulez i pisanie takich bzdur “woła o pomstę do nieba”.
 3. Wykryto również błędy w strukturze kodu HTML. – po wtopie dla punktów 1) i 2) tylko napiszę, że strona Google nie waliduje; dopóki strona się płynnie wyświetla błędy w kodzie nie przeszkadzają w rankowaniu (nie mają negatywnego wpływu na pozycję takiej strony w Google)

Jakiś wysyp ostatnio emaili od “cudotwórców” ma miejsce – a z drugiej strony więcej witryn wpada w filtry. Osobiście bałbym się pozostawić pod opieką autora emailingu swoją stronę. No chyba, że ktoś planowałby i tak wydać za chwile środki na audyt SEO :).

Dlaczego? Zobaczcie na strukturę nagłówków – a zwłaszcza na drugi H1 :)

naglowki

Pozostawię to bez komentarza…

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Dawid 26 marca 2013, 16:10

  A już się cieszyłem, że mnie ominęło, a tu też dostałem e-mail :D

  Sebastian Miśniakiewicz 26 marca 2013, 16:11

  Zgred mnie ubiegł w publikacji na G+ – ale dlatego, że czekam na odpowiedź w jednej sprawie od prawnika; jak będzie po mojej myśli… no cóż, będe miał więcej pisania :)

  gms247 26 marca 2013, 16:39

  z tym giodo racja, ale swiadczysz usługi na stronie: szkolenia, audyt więc cieżko bedzie, udowodnić, że strona niekomercyjna a reprezentujesz osobę priv i robisz wsio za friko:). NVM dobry spam:)

  Sebastian Miśniakiewicz 26 marca 2013, 18:39

  No, to tak, z tym GIODO to się zgodzę :)

  Sebastian 26 marca 2013, 17:10

  Też dostałem chociaż “porady” odnośnie optymalizacji dotyczyły czego innego (m.in. braku nagłówków H1, które jednak na stronie są ;-)).

  Marcin 26 marca 2013, 17:15

  Do nas do sklepu też wpłyną taki mail na wszystkie skrzynki :)

  Sebastian Miśniakiewicz 26 marca 2013, 18:38

  No to ostro pojechali…

  Wojtek 26 marca 2013, 18:04

  Też to otrzymałem, poprosiłem o informacje gdzie tych H1 brakuje, gdzie mam za dużo keywords no i oczywiście poprosiłem o info gdzie piszą, że Google bierze keywords pod uwagę ;)

  Sebastian Jakubiec 26 marca 2013, 19:16

  “Zbyt duża ilość znaków w tytule ! – nie ma żadnych Wskazówek Google w tym zakresie; „przyczepienie się” do mojego bloga traktuję jako przedwczesny żart prima aprilisowy :)”

  No trochę pojechałeś ;) Na praktycznie milion rzeczy z SEO nie ma ścisłych wytycznych Google, więc riposta nie trafiona ;) Generalnie zbyt długi Title jest w mojej ocenie błędem optymalizacji, i same zalecenia G nie mają tu nic do rzeczy.

  Świetny wpis, w sumie od stycznia mam zawieszony post w podobnym klimacie – gdzie dostałem “raport”, z którego wynika że linki ze znanych i cenionych blogów SEO są “śmieciowym zapleczem” :D

  Sebastian Miśniakiewicz 26 marca 2013, 19:27

  Wiesz, ja kieruję się użytkownikiem :) U mnie title wpisu to tytuł plus nazwa bloga, więc info o tym, że title są za długie mnie rozbawil masakrycznie…

  Wilk 26 marca 2013, 19:42

  “Zbyt duża ilość znaków w tytule ! – nie ma żadnych Wskazówek Google w tym zakresie” – za to praktyka jasno wskazuje, że długi tytuł to tytuł mniej zoptymalizowany ;)

  Sebastian Miśniakiewicz 26 marca 2013, 21:53

  Pytanie pod co i jak wygląda :) – ale zgodze się, że powinien być przede wszystkim sensowny; bez upychania słow kluczowych na siłę. Google coraz lepiej sobie z tym radzi – np. nie trzeba wpisywać w title czy H1 “Kamieniarstwo”, aby być wysoko na lokalną frazę z tym związaną w tak duzym mieście, jak np. Warszawa.

  Cezary 26 marca 2013, 20:35

  Również dostałem maila, oczywiście informacje zawarte w nim są nieprawdziwe, podobnie jak u Ciebie :)

  Piotr Rostecki 26 marca 2013, 21:21

  Też dziś coś takiego dostałem :) Zapytałem się ile wg nich w HTML5 może być H1…i cisza.

  Sebastian Miśniakiewicz 26 marca 2013, 21:49

  Po tym, Jak Zgred podał nazwę firmy na G+ chociażby – ja starałem się ją zakryć – myśle, że ciężko będzie zrealizowac plan, jaki stał za emailingiem…

  Sławek 26 marca 2013, 21:45

  Zabawna firma, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że na ich zawrotnie rozbudowanej stronie wszystkie tytuły podstron są takie same, brak jest przekierowań itp :)

  Sebastian Miśniakiewicz 26 marca 2013, 21:48

  Niestety, ale tak wygląda najczęściej “polska rzeczywistość” – brak podstawowej wiedzy podparte mocną reklamą. mam nadzieje, że dzięki nagłaśnianiu takich kwestii mniej osób nabierze się na “cudowne oferty”.

  rwachster 27 marca 2013, 7:07

  OT:
  A co robi takie ładne zestawienie nagłówków :) ?

  co do web-progress, to nazwę mieli fajną, ale bez rebrandingu to ciężko będzie choć pewnie parę linków wczoraj pozyskali :))))

  Sebastian Miśniakiewicz 27 marca 2013, 12:11

  Co robi? Web Developer – wtyczka do Firefoxa

  Robert 27 marca 2013, 14:05

  A najlepsze że moja klientka też to dostała i uparła się żeby poprawić liczbę słów kluczowych :), a że kobiety nie przegadasz :) to musiałem coś zrobić :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii