22 kwietnia 2013
Wyszukiwarka Google

zbiorKolejny wpis (po dłuższej przerwie), w którym przybliżam ciekawe publikacje znalezione w Sieci (strony anglo-oraz niemieckojęzyczne). Wpisy warte moim zdaniem dyskusji/rozwinięcia są umieszczane w specjalnie do tego stworzonym dziale na Forum SEO – “Przeczytane w Sieci”. Znajdziecie tam także wzmianki o innych, nie wymienionych tutaj, publikacjach.

 1. Przydatne informacje na temat użycia tagu kanonicznego – jak i kiedy poprawnie go stosować; najczęściej spotykane sytuacje i pojawiające się pytania z tym związane. Od razu założyłem nowy dział na swoim forum.
 2. Dowód na wyjście z filtra po Pingwinie – na taki wpis ostatnio trafiłem; jednak moim zdaniem, po dwukrotnym, uważnym przeczytaniu, autor doszedł jednak do mylnych wniosków – nie wyszedł z Pingwina, tylko z … ręcznego filtra. Uważam, że wpis wprowadza w błąd, dlatego znalazł się w zestawieniu. Co nie oznacza, że nie warto go przeczytać – zawiera case wychodzenia z ręcznego filtra z użyciem disavow toola
 3. Zbiór tutoriali z zakresu HTML5 – zachęcam do dodawania Waszych stron do działu Poradniki i Tutoriale na Forum.
 4. Co Google zmieni w swoim algorytmie w 2013 roku? – m.in. na to pytanie odpowiada w swoim najnowszym wywiadzie Eric Enge.
 5. Dobry serwis to nie tylko treść, ale i układ – dział skórek pod WordPressa na moim Forum rozszerzył się o nowy, bardzo fajny zestaw templatek zgodnych z responsive web designem.
 6. Świetny wpis o poziomie jakości obsługi agencji SEO – autor zwraca uwagę m.in. na fakt, że w większości agencji właścicielami są biznesmeni, dla których liczy się tylko kasa, nie Klient. Prowadzi to do konkluzji z końcu wpisu – “Większość agencji długo nie przetrwa na rynku)
 7. Mało piszę o Magento – dzisiaj trafiłem na zbiór skórek premium. Jak macie jakieś swoje linki, wrzucajcie je na Forum :)
 8. Po ostatnich informacjach o atakach na WordPressy zainstalowałem sobie wtyczkę Limit Login Attemps, która blokuje ataki tzw. brutal force – dodałem ją też do zbioru moich wtyczek na Forum.

To tyle na dzisiaj. Zachęcam co śledzenia “Przeczytane w Sieci” i do rozwijania działu o Wasze własne znaleziska oraz uwagi :).

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Zgred 22 kwietnia 2013, 17:34

  Nudzi Ci się czy masz za dużo wolnego ;)

  Sebastian Miśniakiewicz 22 kwietnia 2013, 17:50

  No co Ty, przecież ostatnio “nie spamowałem” :) – stwierdziłem w sobotę, że trzeba odświeżyć “szare komórki” i zobaczyc, co w Google piszczy :)

  Mariusz 22 kwietnia 2013, 21:05

  Limit Login Attempts niewiele pomoże jeśli atak będzie prowadzony przez proxy. Najlepsze rozwiązanie to całkowite ukrycie strony logowania i podwójna autoryzacja.

  Sebastian Miśniakiewicz 23 kwietnia 2013, 7:57

  Tak, słuszna uwaga.
  Co masz na myśli pisząc przy WordPressie o podwójnej autoryzacji? Jakie rozwiązania?
  Można np. dac dostep do serwisu tylko z danego IP{ – ale niestety nie zadziała to dla tych, co korzystają chociażby z Neostrady :(

  wasniowski 23 kwietnia 2013, 7:53

  Mam takie pytanie/prośbę. Czy możesz napisać jakiś artykuł czy standard HTML5 ma wpływ na SEO? Czy warto przepisywać strony z xHTMLa na HTML5, czy są jakieś dowody na to, że nowy standard ma lepszy wpływ na SEO?

  Sebastian Miśniakiewicz 23 kwietnia 2013, 8:41

  Niestety, nie mogę, z prostej przyczyny – nie analizowałem tego.
  Google obecnie nie daje żadnych for stronom w HTML5, moim zdaniem jak serwis “hula” i ma się dobrze, to nie ma sensu zmieniać go na siłę.
  Dowód z innej beczki – strona Google nie waliduje. Czy Google coś robi w tym zakresie? Nie – bo wychodzi z założenia, że nie każdy zna się na tyle, aby mieć stronę w 100% wolną od błędów czy ostrzeżeń.

  wasniowski 23 kwietnia 2013, 8:57

  Jakiś czas temu pojawiły się infomracje, że google nie bierze pod uwagę tego co znajduje się na dole strony (w stopce) albo zmniejsza wagę linków zawartych w stopce. W xhtmlu semantyka kodu leży bo nie ma odpowiednich znaczników do tego, a klasy sobie można nazywać dowolnie. HTML5 poniekąd wymusza pewną semantykę. Pojawa się znacznik header, footer, hgroup, article, asside. Każdy spełnie swoją funkcję jasno określając jaką roble pełni dany fragment strony.

  Walidacja strony nie ma tutaj nic do rzeczy ;)

  Ja przeprowadziłem taki test, że 2 strony o tej samej tematyce były pozycjonowane na tą samą frazę. Jedna w xhtml, druga w html5. Żeby nie było duplicate content -strony nieco się różniły, były też uruchomiona na innych CMS’ach (wordpress w html5 i autorski CMS w xhtmlu). Linki pochodziły głownie z płatnych katalogów ale źródła były zróżnicowane. Html5 do dziś stoi wyżej – ale jak widać ilość czynników mających wpływ na pozycje jest taka duża, że nie można jednoznacznie stwierdzić że nowy standard jest lepszy. Dlatego moje pytanie czy masz jakąś wiedze na ten temat?
  Pozdr.

  Sebastian Miśniakiewicz 23 kwietnia 2013, 9:14

  Nie, nie mam.

  Piotr 23 kwietnia 2013, 14:12

  wasniowski:
  Bardzo ciekawy temat poruszyłeś ale chyba to lepiej byłoby napisać gdzieś na forum żeby większa liczba ludzi mogła się wypowiedzieć.
  Generalnie to chyba jest jak napisał Sebastian “google nie waliduje” ale kto wie czy z czasem nie będzie miało to znaczenia bo jak widać html5 dąży do tego żeby zmniejszyć liczbę kodu i zarazem wszystko mieć poukładane czytelne, być może kiedyś i na to google będzie patrzyło, a powodem tego stanu rzeczy moim zdaniem może się tak stać ponieważ coraz to częściej słyszymy google idzie w jakość strony i to może mieć jakiś wpływ. Ja swoje strony wszystkie przekształcam na html5 uważam że jak jest coś nowego to warto z tego skorzystać.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii