17 lutego 2013
Wyszukiwarka Google

zbiorKolejny wpis, w którym przybliżam ciekawe publikacje znalezione w Sieci (strony anglo-oraz niemieckojęzyczne). Wpisy warte moim zdaniem dyskusji/rozwinięcia są umieszczane w specjalnie do tego stworzonym dziale na Forum SEO – “Przeczytane w Sieci”. Znajdziecie tam także wzmianki o innych, nie wymienionych tutaj, publikacjach.

Zachęcam co śledzenia “Przeczytane w Sieci” – i do rozwijania działu o Wasze własne znaleziska oraz uwagi :). Moim celem jest skupienie w jednym miejscu ciekawych wpisów z zakresu SEO/SEM.

 1. Zbiór skórek do WordPressa – do tej pory wrzucałem je raz na Google+, raz na Facebooka. Aby uporządkować to postanowiłem założyć specjalny wątek. Z racji, że często trafiam na ciekawe zbiory liczę, że już niedługo bardzo się rozwinie :). Osoby, które szukają skórki dla siebie zapraszam do “przebierania”, osoby zaś, które mogą podzielić się jakimiś dobrymi adresami ze ziorami gotowych templatek do WordPressa (płatnych czy bezpłatnych) – zachęcam do rozszerzania wątków.
 2. Wtyczki e-commerce pod WordPressa – jeżeli używacie któreś z nich, lub też używaliście i się totalnie nie sprawdziła – albo korzystacie z innych wtyczek niż wskazanych w artykule, podzielcie się swoim zestawami/doświadczeniem na Forum.
 3. Jak rozmawiać z Klientami “po przejściach” – artykuł pokazuje właściwe podejście w stosunku zwłaszcza tych Klientów, którzy, bazując na swoich negatywnych doświadczeniach z poprzednimi firmami SEO, próbują “upewnić” się, czy aby nie trafili “z deszczu pod rynnę”. Autor wskazuje m.in. dlaczego Klientowi nie powinno się pokazywać audytu innej strony oraz, że nie można udzielić odpowiedzi na pytanie “Ile linków dostanę w skali miesiąca”. Zapraszam do dyskusji na Forum i podzielenia się Waszymi doświadczeniami z takich rozmów gdzie znajduje się tam także małe resume artykułu.
 4. Test SEO na to, czy keyword w url pomaga w rankowaniu – zgodnie z wynikami testy … nie. Autor dodatkowo zwraca uwagę na konieczność ciągłych testów – coś, co kiedy się sprawdzało nie oznacza, że jest tak dalej.
 5. Firma w USA pozwana za kształtowanie negatywnego wizerunku w USA?– ciekawy jestem, kiedy w Polsce to nastąpi… Pozwana firma szuka specjalisty SEO z USA, który pomoże mu. Z treści wpisu nie wynika jednak, aby “oskarżony” dostał jakiś prawniczy dokument – zatem równie dobrze może to być tylko chęć “zdenerwowania” konkurenta :)
 6. Infografika – jakich błędów na etapie linkowanie unikać? Bardzie fajne zestawienie graficzne.
 7. Artykuł, którego autor przekonuje, dlaczego warto przesiąść się z Drupala na WordPressa.
 8. Czy Google+ zwiększa pozycje w SERPach? – zdaniem Barry’ego wypowiedź Erica Schmidt’a

Within search results, information tied to verified online profiles will be ranked higher than content without such verification, which will result in most users naturally clicking on the top (verified) results. The true cost of remaining anonymous, then, might be irrelevance.

to tylko informacja, że zweryfikowane wiadomości (dzięki temu, że pochodzą od autorów o pewnej reputacji w Google+) mogą rankować lepiej w SERPach, a nie dowód na to, że Google+ jest elementem składowym algorytmu kształtującego SERPy.

To tyle na dzisiaj. Kolejna porcja “Przeczytane w Sieci” za tydzień :)

System rezerwacji wizyt online dla Twojego gabinetu, salonu, klubuTestuj przez 30 dni !
Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Przeczytane w Sieci - SEO, SEM - 17-02-2013

  4.4109

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii