3 marca 2013
Wyszukiwarka Google

zbiorKolejny wpis, w którym przybliżam ciekawe publikacje znalezione w Sieci (strony anglo-oraz niemieckojęzyczne). Wpisy warte moim zdaniem dyskusji/rozwinięcia są umieszczane w specjalnie do tego stworzonym dziale na Forum SEO – “Przeczytane w Sieci”. Znajdziecie tam także wzmianki o innych, nie wymienionych tutaj, publikacjach.

  1.  Skórki do Joomli – darmowe oraz premium. Jednocześnie zaczynam rozbudowywać dział na Forum poświęcony templatkom pod Joomlę. Mam nadzieję, że się przyda. Możecie tam tez wrzucać swoje zbiory – lub po prostu linki do ciekawych skórek.
  2. Jak tworzyć dobra treść na stronie – oraz korzyści jakie z tego tytułu wynikają dla serwisu. Czyli o artykułach, infografikach i nie tylko.
  3. Jak przyspieszyć prędkość ładowania strony – coś, co coraz częściej zaczyna “interesować webmasterów”. Po narzędziach do testowania prędkości wczytywania strony kolejny wpis na Forum w stosownym dziale.
  4. Zestaw darmowych templatek do WordPressa – jakości premium. Kolejna porcja w szybko rozbudowującym się dziale forum poświęconym templatkom.
  5. Przydatne narzędzie online, które zadba o to, aby nasze title nie było dłuższe niż 512px (przy okazji “nie pozwoli” wpisać więcej niż 70 znaków). Przy okazji link do artykułu, który pokazał sposób dojścia autora (metodologia) do wniosku, dlaczego liczy się nie ilość znaków, a ilość pikseli.
  6. Zestaw pytań i odpowiedzi przybliżających narzędzie Screaming Frog SEO Spider, które można pobrać tutaj. Wersja bezpłatna w zupełności zadowoli większość webmasterów.
  7. I jeszcze raz WordPress – tym razem zestaw wtyczek pozwalających na personalizację kokpitu. Wiele osób narzeka na “surowy wygląd” standardowego kokpitu – za pomogą wymienionych narzędzi będą mogli go zmienić.

To tyle na dzisiaj. Zachęcam co śledzenia “Przeczytane w Sieci” i do rozwijania działu o Wasze własne znaleziska oraz uwagi :).

Dowiedz się, jak pozyskiwać więcej klientów z Google poprzez swoją stronę.

Zapisz się na newsletter

Na start otrzymasz aż cztery ebooki, dzięki którym dowiesz się:

1) Dlaczego strona może być niewidoczna w Google?
2) Jak wybrać firmę SEO?
3) O co musisz zapytać firmę SEO?
4) Jakie błędy popełniają klienci firm SEO?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii