Wyszukiwarka Google

Przeczytane w Sieci – SEO, SEM – 03-03-2013

Brak komentarzy

zbiorKolejny wpis, w którym przybliżam ciekawe publikacje znalezione w Sieci (strony anglo-oraz niemieckojęzyczne). Wpisy warte moim zdaniem dyskusji/rozwinięcia są umieszczane w specjalnie do tego stworzonym dziale na Forum SEO – „Przeczytane w Sieci”. Znajdziecie tam także wzmianki o innych, nie wymienionych tutaj, publikacjach.

  1.  Skórki do Joomli – darmowe oraz premium. Jednocześnie zaczynam rozbudowywać dział na Forum poświęcony templatkom pod Joomlę. Mam nadzieję, że się przyda. Możecie tam tez wrzucać swoje zbiory – lub po prostu linki do ciekawych skórek.
  2. Jak tworzyć dobra treść na stronie – oraz korzyści jakie z tego tytułu wynikają dla serwisu. Czyli o artykułach, infografikach i nie tylko.
  3. Jak przyspieszyć prędkość ładowania strony – coś, co coraz częściej zaczyna „interesować webmasterów”. Po narzędziach do testowania prędkości wczytywania strony kolejny wpis na Forum w stosownym dziale.
  4. Zestaw darmowych templatek do WordPressa – jakości premium. Kolejna porcja w szybko rozbudowującym się dziale forum poświęconym templatkom.
  5. Przydatne narzędzie online, które zadba o to, aby nasze title nie było dłuższe niż 512px (przy okazji „nie pozwoli” wpisać więcej niż 70 znaków). Przy okazji link do artykułu, który pokazał sposób dojścia autora (metodologia) do wniosku, dlaczego liczy się nie ilość znaków, a ilość pikseli.
  6. Zestaw pytań i odpowiedzi przybliżających narzędzie Screaming Frog SEO Spider, które można pobrać tutaj. Wersja bezpłatna w zupełności zadowoli większość webmasterów.
  7. I jeszcze raz WordPress – tym razem zestaw wtyczek pozwalających na personalizację kokpitu. Wiele osób narzeka na „surowy wygląd” standardowego kokpitu – za pomogą wymienionych narzędzi będą mogli go zmienić.

To tyle na dzisiaj. Zachęcam co śledzenia „Przeczytane w Sieci” i do rozwijania działu o Wasze własne znaleziska oraz uwagi :).

GD Star Rating
loading...
Przeczytane w Sieci - SEO, SEM - 03-03-2013, Przeczytane w Sieci - SEO, SEM - 03-03-2013, 2.9 out of 10 based on 7 ratings Przeczytane w Sieci - SEO, SEM - 03-03-2013
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Wyszukiwarka Google
Matt Cutts
Jaki procent PageRank jest tracony przy przekierowaniu 301

Przekierowanie 301 jest "tożsame" z linkiem - tzn. przekazuje taką samą ilość Pageranku jak zwykły odnośnik. Wygląda to mi na...

Zamknij