7 maja 2012 | Aktualizacja: 2 sierpnia 2012
Optymalizacja stron
Przechytrzyć Google. Odkryj skuteczną strategię SEO i zdobądź szczyty wyszukiwarek

Przechytrzyć Google. Odkryj skuteczną strategię SEO i zdobądź szczyty wyszukiwarekZ niecierpliwością czekałem na publikację tej książki – i oto jest. Na razie nie miałem jeszcze możliwości, aby się z nią zapoznać, jednak powinienem dzisiaj/jutro ją dostać i wtedy pozostaje tylko ją przeczytać i podzielić się z Wami swoimi uwagami na jej temat.

Bardzo jestem m.in. ciekawy, jak jej zawartość będzie stała w korelacji np. z ostatnim updatem algorytmu o wdzięcznej nazwie Pingwin, który wprowadził do branży SEO sporo zamieszania. Biorąc pod uwagę jednak jej spis treści i czy fragmenty, z którymi się zapoznałem, nie widze tutaj żadnych „zagrożeń”.

Zachęcam już teraz do zapoznania się z darmowym fragmentem książki. Zwracam uwagę na sam początek fragmentu, który wymownie informuje nas, że nie będzie to publikacja dla kogoś, kto SEO traktuje jako zabawę – lub też nie podchodzi do tematu „strategicznie”:

Bez względu na to, jak dużo stron liczy sobie Twój serwis internetowy i jak wiele odnośników pozyskałeś, przez pierwszych kilka miesicy i tak nie trafisz na pierwszą stronę wyszukiwania popularnych słów kluczowych. Jest to jedna z podstawowych zasad optymalizacji w Google…

Zarówno spis treści, jak i fragment książki wskazują na to, że będzie to kolejna pozycja, po Sekrety SEO. Tajna wiedza ekspertów (zachęcam do zapoznania się z jej recenzją) pozycja, która na optymalizację i pozycjonowanie stron internetowych popatrzy się w inny sposób, bardziej dojrzały. Niewątpliwie książka ta będzie, obok „Sekretów” pozycją, z którą powinien zapoznać się każdy, kto myśli o promocji swojej witryny w szerszym horyzoncie czasowym niż tydzień, miesiąc – czy nawet pół roku.

Specjalnie dla Was udało mi się też zdobyć nigdzie indziej nie publikowany fragment, dotyczący strategii wyboru słów kluczowych – czyli tego, co sprawia wiele problemów nie tylko osobom zaczynającym swoją „przygodę” z SEO.

Zapraszam do jej zakupu, te zaś osoby, które chcą przeczytać moje „kilka słów” na temat książki zapraszam do zapoznania się z jej recenzją.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  dave84 7 maja 2012, 11:45

  Lubię wersje papierowe, ale większość tych książek jest dla nowicjuszy i niemal wszystko można mieć za darmo w sieci:P

  Seo-Profi 7 maja 2012, 11:54

  @dave84: ja lubie czytac :) – poza tym nie raz, nie tylko w SEO, było tak, że znajdowałem w takiej książce tzw brakujący element układanki – albo coś, co sprawiało, że „otwierały sie klapki na okach”.
  Z tego, co wiem, wiele osób traktuje takie książki jako swoiste uporządkowanie wiedzy :)

  Co do nowicjuszy – gdyby wszystkie firmy SEO mogły tak powiedzieć :) – niestety w audytach często widze takie kwiatki, że nie wiem, co myślec wtedy o dużej agencji SEM/SEO….

  meg 8 maja 2012, 8:25

  Ta książka jest od ponad roku w stanach. Wiele się od tamtego czasu zmieniło. W polskiej wersji będzie zaktualizowana?

  Seo-Profi 8 maja 2012, 8:27

  Na razie nie miałem jej w rękach, więc nie powiem :)

  Piernik 23 maja 2012, 6:55

  Jak tam recenzja książki?
  Mam nadzieję, że ukaże się za niedługo.
  Napisz przynajmniej czy polecasz czy nie…

  Seo-Profi 23 maja 2012, 10:40

  Jak się uda, będzie pojutrze :)

  Piernik 23 maja 2012, 19:16

  OK – czekam, bo nie wiem na jaką się zdecydować – na tą czy na Sekrety SEO – może podpowiesz??

  Seo-Profi 24 maja 2012, 6:48

  Sekrety SEO na pewno – jest to moim zdaniem „normalne” spojrzenie na SEO. SEO to nie tylko linki, jak uważa wielu „specjalistów” :).

  igor 31 maja 2012, 8:27

  czytałeś ?, dzisiaj jest w Helionie 30% taniej i można, sekrety czytałem osobiście, i muszę powiedzieć że stoi na bardzo fajnym poziomie, dwa ostatnie rozdziały jedynie odstają

  Seo-Profi 31 maja 2012, 8:43

  Jestem w trakcie :) – dzięki za info – link książki w Helionie dla każdego: http://helion.pl/view/4092./przego.htm

  Piernik 31 maja 2012, 9:30

  Dzięki za cynk – książka zamówiona…

  Luki 5 czerwca 2012, 22:46

  taka książka to doskonałe uporządkowanie wiedzy, nawet jeśli ktoś uważa się za guru ;) właśnie klepię własną recenzję tej książki – także zapraszam do sledzenia: http://stronowicz.pl/2012/06/przechytrzyc-google-odkryj-skuteczna-strategie-seo-i-zdobadz-szczyty-wyszukiwarek/ pozdrawiam

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii