Optymalizacja stron
7 maja 2012
Przechytrzyć Google. Odkryj skuteczną strategię SEO i zdobądź szczyty wyszukiwarek

Przechytrzyć Google. Odkryj skuteczną strategię SEO i zdobądź szczyty wyszukiwarekZ niecierpliwością czekałem na publikację tej książki – i oto jest. Na razie nie miałem jeszcze możliwości, aby się z nią zapoznać, jednak powinienem dzisiaj/jutro ją dostać i wtedy pozostaje tylko ją przeczytać i podzielić się z Wami swoimi uwagami na jej temat.

Bardzo jestem m.in. ciekawy, jak jej zawartość będzie stała w korelacji np. z ostatnim updatem algorytmu o wdzięcznej nazwie Pingwin, który wprowadził do branży SEO sporo zamieszania. Biorąc pod uwagę jednak jej spis treści i czy fragmenty, z którymi się zapoznałem, nie widze tutaj żadnych „zagrożeń”.

Zachęcam już teraz do zapoznania się z darmowym fragmentem książki. Zwracam uwagę na sam początek fragmentu, który wymownie informuje nas, że nie będzie to publikacja dla kogoś, kto SEO traktuje jako zabawę – lub też nie podchodzi do tematu „strategicznie”:

Bez względu na to, jak dużo stron liczy sobie Twój serwis internetowy i jak wiele odnośników pozyskałeś, przez pierwszych kilka miesicy i tak nie trafisz na pierwszą stronę wyszukiwania popularnych słów kluczowych. Jest to jedna z podstawowych zasad optymalizacji w Google…

Zarówno spis treści, jak i fragment książki wskazują na to, że będzie to kolejna pozycja, po Sekrety SEO. Tajna wiedza ekspertów (zachęcam do zapoznania się z jej recenzją) pozycja, która na optymalizację i pozycjonowanie stron internetowych popatrzy się w inny sposób, bardziej dojrzały. Niewątpliwie książka ta będzie, obok „Sekretów” pozycją, z którą powinien zapoznać się każdy, kto myśli o promocji swojej witryny w szerszym horyzoncie czasowym niż tydzień, miesiąc – czy nawet pół roku.

Specjalnie dla Was udało mi się też zdobyć nigdzie indziej nie publikowany fragment, dotyczący strategii wyboru słów kluczowych – czyli tego, co sprawia wiele problemów nie tylko osobom zaczynającym swoją „przygodę” z SEO.

Zapraszam do jej zakupu, te zaś osoby, które chcą przeczytać moje „kilka słów” na temat książki zapraszam do zapoznania się z jej recenzją.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

dave84 7 maja 2012, 11:45

Lubię wersje papierowe, ale większość tych książek jest dla nowicjuszy i niemal wszystko można mieć za darmo w sieci:P

Seo-Profi 7 maja 2012, 11:54

@dave84: ja lubie czytac :) – poza tym nie raz, nie tylko w SEO, było tak, że znajdowałem w takiej książce tzw brakujący element układanki – albo coś, co sprawiało, że „otwierały sie klapki na okach”.
Z tego, co wiem, wiele osób traktuje takie książki jako swoiste uporządkowanie wiedzy :)

Co do nowicjuszy – gdyby wszystkie firmy SEO mogły tak powiedzieć :) – niestety w audytach często widze takie kwiatki, że nie wiem, co myślec wtedy o dużej agencji SEM/SEO….

meg 8 maja 2012, 8:25

Ta książka jest od ponad roku w stanach. Wiele się od tamtego czasu zmieniło. W polskiej wersji będzie zaktualizowana?

Seo-Profi 8 maja 2012, 8:27

Na razie nie miałem jej w rękach, więc nie powiem :)

Piernik 23 maja 2012, 6:55

Jak tam recenzja książki?
Mam nadzieję, że ukaże się za niedługo.
Napisz przynajmniej czy polecasz czy nie…

Seo-Profi 23 maja 2012, 10:40

Jak się uda, będzie pojutrze :)

Piernik 23 maja 2012, 19:16

OK – czekam, bo nie wiem na jaką się zdecydować – na tą czy na Sekrety SEO – może podpowiesz??

Seo-Profi 24 maja 2012, 6:48

Sekrety SEO na pewno – jest to moim zdaniem „normalne” spojrzenie na SEO. SEO to nie tylko linki, jak uważa wielu „specjalistów” :).

igor 31 maja 2012, 8:27

czytałeś ?, dzisiaj jest w Helionie 30% taniej i można, sekrety czytałem osobiście, i muszę powiedzieć że stoi na bardzo fajnym poziomie, dwa ostatnie rozdziały jedynie odstają

Seo-Profi 31 maja 2012, 8:43

Jestem w trakcie :) – dzięki za info – link książki w Helionie dla każdego: http://helion.pl/view/4092./przego.htm

Piernik 31 maja 2012, 9:30

Dzięki za cynk – książka zamówiona…

Luki 5 czerwca 2012, 22:46

taka książka to doskonałe uporządkowanie wiedzy, nawet jeśli ktoś uważa się za guru ;) właśnie klepię własną recenzję tej książki – także zapraszam do sledzenia: http://stronowicz.pl/2012/06/przechytrzyc-google-odkryj-skuteczna-strategie-seo-i-zdobadz-szczyty-wyszukiwarek/ pozdrawiam

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii