Search Console

Prośbę o ponowne rozpatrzenie do Google napiszemy już tylko z poziomu Narzędzi

Osoby, które pomagają webmasterom w wychodzeniu z filtrów, znają doskonale adres strony, z której wysyłało się reconsideration request’y.  Nadszedł w końcu czas, aby o tym zapomnieć – wchodząc na stronę widzimy od teraz taki oto komunikat

Sprawdź, czy w witrynie podjęto działania ręczne

po kliknięciu w „Sprawdź działania ręczne” przechodzimy od razu do Narzędzi dla Webmasterów – do nowej sekcji związanej z powiadomieniami o ręcznych filtrach, o której pisałem wczoraj.

Działania ręczne w Narzędziach dla Webmasterów

Pozostaje zatem jeden adres usunąć z „Ulubionych” :).

Jeszcze tylko przydałoby się pozyskać od Google próbkę złych linków, co Matt już jakiś czas temu zapowiedział, i proces wychodzenia z filtra powinien być teoretycznie łatwiejszy. Pisze teoretycznie, ponieważ analizując profile linków widzę taka ich różnorodność, że moim zdaniem w wielu przypadkach się to nie sprawdzi. Poza tym Google, z moich obserwacji (i nie tylko moich) bardziej „czepia się” obecnie wniosków o ponowne rozpatrzenie – dlatego nie oczekiwałbym, że jak już pokażą nam próbne linki, to będzie łatwiej niż jest teraz. Obawiam się, że będzie …. trudniej.

GD Star Rating
loading...
Prośbę o ponowne rozpatrzenie do Google napiszemy już tylko z poziomu Narzędzi, Prośbę o ponowne rozpatrzenie do Google napiszemy już tylko z poziomu Narzędzi, 4.6 out of 10 based on 5 ratings Prośbę o ponowne rozpatrzenie do Google napiszemy już tylko z poziomu Narzędzi

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1356 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Kamil Kondel 9 sierpnia 2013, 14:15

Sebastianie, gdzie mogę przeczytać o „próbce” złych linków?

Sebastian Miśniakiewicz 9 sierpnia 2013, 14:19

Matt o tym mówił, że Google nad tym pracuje – pisałem o tym jakiś czas temu na blogu; było to podczas jakiegoś filmiku – według Google ma to pomóc nakierowac webmastera „na trop” – rzecz raczej przydatna dla osób niezwiązanych z SEO – bo osoba siedząca w temacie dokonale wie, lub powinna wiedzieć, co jest nie tak z linkami…

Tomasz Wydra 9 sierpnia 2013, 19:57

U mnie dalej po staremu :(

Sebastian Miśniakiewicz 10 sierpnia 2013, 10:47

Jakiś bug chyba mamy w Google – znowu widze starą stronę… – a jednocześnie z Narzędzi zniknęła opcja ręcznych filtrów…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *