Wyszukiwarka Google

Projekt Google+ – nowe medium społecznościowe

Wszystko wskazuje na to, że niedługo Google rozpocznie oficjalną wojnę z Facebookiem. Inaczej tego nie widzę – nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie Google chciałoby tylko “zaistnieć” na rynku mediów społecznościowych. Patrząc się na szaleństwo, jakiemu ulegają ludzie na całym świecie (pytanie, na jak długo) wszystko wskazuje na to, że Google+  zagości (zamierza) w naszej świadomości na długo – i na trwałe.

Przy okazji wiadomo już, skąd te “testy” szarości i czerni, o których pisałem niedawno – nowe odcienie zostały wprowadzone, aby przyzwyczaić nas do tego, co “nas czeka”.

Czy Google+ wypali, czy Google nie będzie zmuszone wycofać się z projektu, ponieważ pozycja Facebooka jest tak silna, że nikt nie będzie chciał przyzwyczajać się do nowego medium? W końcu niektóre projekty “Wielkiego Brata” spotkał taki los – pożyjemy, zobaczymy :)

Osoby zainteresowane Google+ zapraszam do zapoznania się z tym, co wystartuje niedługo – na stronie programu można zostawić emaila, aby zostać poinformowanym o otwarciu serwisu.

W tej chwili w testach uczestniczy nieliczne grono osób, ale już niedługo projekt Google+ będzie dostępny dla wszystkich. Zostaw nam swój adres e-mail, a my damy Ci znać, gdy tylko będziemy gotowi do zapraszania kolejnych osób.

Na poniższych zaś filmikach zapoznać się z funkcjonalnościami, jakie będzie oferowało Google+.

Quick Look

Circles

Sparks

Hangouts

Instant Upload

Huddle

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *