12 listopada 2016 | Aktualizacja: 3 grudnia 2016
Search Console

under constructionSearch Console to nieodzowne narzędzie każdej osoby, która w sposób odpowiedzialny chce dbać o zwiększanie (czy też nadzór) widoczności swojej  strony w Google; prezentowane tam takie informacje, jak np. ilości kliknięć dla danej frazy czy problemy z indeksowaniem strony pozwalają w wielu przypadkach na wyeliminowanie problemu z widocznością witryny w wynikach wyszukiwania już w zarodku.

Jednak tak, jak każdy system także i Search Console niekiedy zawodzi. Najczęściej objawia się to znikaniem linków prowadzących do strony; czujny webmaster wychwytuje to od razu i po chwilowej konsternacji próbuje szukać wyjaśnienia zaistniałem sytuacji – czy to na forach i blogach branżowych lub, coraz częściej, na Forum Pomocy dla Webmasterów informacji.

Obecnie mamy do czynienia z taką właśnie sytuację – od kilku dni niektórym webmsterom zniknęły informacje o linkach przychodzących.

Czy można sprawdzić od razu, czy w Search Console “coś się dzieje”.

TAK.

Zanim zaatakujemy Johna Müllera  czy założymy wątek na Forum zachęcam do odwiedzenia adresu https://support.google.com/webmasters/answer/6211453. Znajdziemy tam aktualne informacje o, jak to Google określa, anomaliach, z jakimi mamy do czynienia w Search Console.

On rare occasions, there might be an event in Search Console that could affect your report data. For example, if we change our data aggregation methods or there is a logging error, you might see a dip or bump in your chart. This page records known issues that might affect your data.

Uważne osoby zauważą, że na samej górze mamy taką oto informację w sekcji Product-wide notes

November 1, 2016 – Ongoing

Search Console is performing infrastructure updates that will prevent data logging in some reports for the next few weeks. (Search Analytics should not be affected.) We thank you for your patience and hope to resume logging shortly.

No i problem rozwiązany – Google pracuje nad danymi prezentowanymi w Search COnsole a problemy z brakiem danych będą występowały nawet jeszcze przez kilka tygodni.

Co zatem robić?

Nic – albo inaczej – cały czas pracować przy stronie, a tak masz problem z linkami przychodzącymi to co tydzień wchodź na w/w adres, aby sprawdzić, czy problem został już rozwiązany.

Pamiętać należy także, że dane często pojawiają się skokowo, w miarę wdrażania aktualizacji – dlatego na początku możesz zobaczyć 1, 3, kilkanaście linków, a dopiero po kilku dniach, kiedy poprawka zostanie w pełni wdrożona, pojawi się to, co ma być widoczne.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii