Wyszukiwarka Google

Problem z serwerem? Oczekuj spadku strony w Google

Niby większość o tym wie (albo wydaje się uważać, że wie). A tymczasem od czasu do czasu pojawiają się wątku na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, w których użytkownicy zauważają spadek pozycji strony w SERPach po problemach z jej dostępnością, wynikających z awarii serwera. Niekiedy trwa to dłużej niż chwilę – no i wtedy mamy problem.

Zgodnie z tym, co powiedział JohnMu

From what I can see here, it looks like we haven’t been able to reach your site for two weeks. Temporary downtime is something we’re certainly aware of, and which our algorithms can work around — downtime for two weeks however is almost certainly something that will have some short-term, visible effects. Over time, as we’re able to recrawl the pages that failed (keep in mind that this needs to be done on a page-by-page basis), this should settle back down again.

o ile Google jest sobie w stanie „wytłumaczyć racjonalnie”, że chwilowa „niedyspozycyjność” serwera jest do zaakceptowania, o tyle już dłuższe okresy, podczas których strona jest offline mogą doprowadzić do jej spadku w SERPach – nawet, po doprowadzeniu serwera do porządku. Jednak już wypadnięcie z indeksu na dłuższy okres czasu niesie za sobą duże niebezpieczeństwo – zatem dbajmy o providerów i nie kierujmy się przy ich wyborze jedynie ceną. Nasza strona nie jest tego warta.

Osoby zainteresowane dogłębnym zbadaniem tematu zapraszam na odpowiedni wątek na Google Webmaster Central.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *