23 sierpnia 2011
Wyszukiwarka Google

Niby większość o tym wie (albo wydaje się uważać, że wie). A tymczasem od czasu do czasu pojawiają się wątku na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, w których użytkownicy zauważają spadek pozycji strony w SERPach po problemach z jej dostępnością, wynikających z awarii serwera. Niekiedy trwa to dłużej niż chwilę – no i wtedy mamy problem.

Zgodnie z tym, co powiedział JohnMu

From what I can see here, it looks like we haven’t been able to reach your site for two weeks. Temporary downtime is something we’re certainly aware of, and which our algorithms can work around — downtime for two weeks however is almost certainly something that will have some short-term, visible effects. Over time, as we’re able to recrawl the pages that failed (keep in mind that this needs to be done on a page-by-page basis), this should settle back down again.

o ile Google jest sobie w stanie “wytłumaczyć racjonalnie”, że chwilowa “niedyspozycyjność” serwera jest do zaakceptowania, o tyle już dłuższe okresy, podczas których strona jest offline mogą doprowadzić do jej spadku w SERPach – nawet, po doprowadzeniu serwera do porządku. Jednak już wypadnięcie z indeksu na dłuższy okres czasu niesie za sobą duże niebezpieczeństwo – zatem dbajmy o providerów i nie kierujmy się przy ich wyborze jedynie ceną. Nasza strona nie jest tego warta.

Osoby zainteresowane dogłębnym zbadaniem tematu zapraszam na odpowiedni wątek na Google Webmaster Central.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii