Etyka branży SEO

Pozycjonowanie z gwarancją pozycji nie jest możliwe – ale nadal występuje w ofercie niektórych firm SEO

Kiedyś napisałem wpis o gwarantowaniu pozycji w niektórych firmach SEO. Przypomniałem sobie teraz o tym i postanowiłem sprawdzić, czy nadal ktoś to oferuje.

Miło było zobaczyć, że po wyłączeniu spersonalizowanych wyników wyszukiwania znalazłem swój wpis na 7 miejscu :) – mogłoby być wyżej, no ale TOP10 oznacza, że już ktoś go znajdzie i przeczyta – i „nie skorzysta z gwarancji na coś, na co nie można jej udzielić” – zaoszczędzi czas, a i pieniądze także – choćby były nieduże.

Pozycjonowanie z gwarancją pozycji

Jak jednak popatrzyć się na górę SERPów, to widać, że nadal zdarzają się tego typu oferty

Oferty na pozycjonowanie z gwarancją pozycji

 

Jak widać, oferty takie nadal cieszą się zainteresowaniem Klientów – poniższa została wyprzedana.

Umowa w zakupach grupowych z gwarancją pozycji w pozycjonowaniu

Ciekawy jestem, jak długo jeszcze „gwarancja w pozycjonowaniu” będzie się pojawiała w ofertach „firm pozycjonerskich”?

GD Star Rating
loading...
Pozycjonowanie z gwarancją pozycji nie jest możliwe - ale nadal występuje w ofercie niektórych firm SEO, Pozycjonowanie z gwarancją pozycji nie jest możliwe - ale nadal występuje w ofercie niektórych firm SEO, 10.0 out of 10 based on 1 rating Pozycjonowanie z gwarancją pozycji nie jest możliwe - ale nadal występuje w ofercie niektórych firm SEO

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

gdaq 13 lutego 2012, 8:04

W ofertach grupowych sa pewne ograniczenia wiec moim zdaniem agencja seo ma mozliwosc zagwarantowania top10 wszystko w rekach zaplecza.

Seo-Profi 13 lutego 2012, 10:18

@gdaq – Ty uważasz, że można zagwarantować pozycje w Google? Choćby były to proste frazy, to jednak ryzyko jest – poza tym często takie działania wyglądają na „nic nierobienie” – po prostu się robi optymalizację i czeka. Za kilka złotych miesięcznie nie wierzę, aby ktoś mocno obrabiał takie strony :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *