12 stycznia 2013
Wyszukiwarka Google

linkowanie-stronyPo tym, jak Karol na koniec roku zwrócić uwagę na ciekawą ofertę 1&1 z zakresu pozycjonowania postanowiłem wybadać temat i dowiedzieć się, o jaki to tajemny kod może chodzić.

Niestety, mimo korespondencji emailowej z 1&1 nie udało mi się uzyskać odpowiedzi na pytanie, jakie znalazłem na tej stronie

nasze narzędzie wygeneruje dla Ciebie kod, który wystarczy tylko dodać do swojej strony by była ona lepiej postrzegana przez wyszukiwarki.

W odpowiedzi uzyskałem tylko następujące stwierdzenie

Niestety nie posiadamy aktualnie informacji dotyczącej nazwanego przez Pana kodu.

Postanowiłem wpisać zatem w Google “1and1 pozycjonowanie” i … nie udało mi się trafić na stronę, od której wszystko się zaczęło, a na której jeszcze jedna kwestia brzmi intrygująco.

1and1-pozycjonowanieZwróćmy uwagę na zieloną ramkę – zapowiedź jakiegoś nowego systemu wymiany linków? :) Trafiłem z Google na taki oto adres, z którego za wiele nie można wywnioskować.

Skracając jednak pierwotny adres trafiamy na taką oto stronę, z której można odnieść wrażenie, że owa oferta jest dostępna.

Pytanie, dlaczego nie można pozyskać szczegółowych informacji w BOKu?

Może ktoś z Was jest w jej posiadaniu?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Łukasz Rogala 12 stycznia 2013, 20:37

  Może jest to związane z jednym z ich programów partnerskich? Mają tam ofertę linków tekstowych, może o to chodzi?

  Sebastian Miśniakiewicz 13 stycznia 2013, 9:25

  Wiesz Łukasz, że to jest chyba to.
  I rzeczywiście może chodzić o kod, który generuje linki – ale w takim razie to oznacza, że strona stworzona w ich kreatorze może być zapleczem.
  Ktoś się spotkał z taką sytuacją?
  Może warto założyc konto testowe, aby to sprawdzić….

  M40 12 stycznia 2013, 23:25

  Przypuszczam, że idą po prostu na łatwiznę i pozycjonują po prostu stronę optymalizując ją i zachęcając klientów do zdobywaniu linków z płatnych katalogów itp.

  Sebastian Miśniakiewicz 13 stycznia 2013, 9:23

  @M40 – sorry, ale po co w takim razie jest mowa o tajnym kodzie, o którym, jak pokazałem … nikt nic nie wie?

  MarioC 14 stycznia 2013, 9:07

  A jak ma być wiadomo, skoro jest tajny :)

  Marek Płatek 13 stycznia 2013, 11:28

  Założę się, że ten tajny kod będzie wyświetlał 5 linków prowadzących do innych stron klientów 1&1, dzięki czemu nasza strona również dostanie takie linki. W czerwcu wpadnie Kaspar S., spojrzy w swój panel, kliknie i zamiecie, a DI znów napisze, jaki to Gugiel niedobry i sztucznie obniża pozycje niewinnych stron…

  PS. Tak, mam swoją szklaną kulkę i czasem do niej zaglądam ;)

  Piotr 13 stycznia 2013, 14:55

  rozwiązanie podobnego do tego z prv.pl :)

  Piotrek 15 stycznia 2013, 22:26

  Witam – jeśli zastanawiacie się Panowie nad tajnym kodem to może podpowiem coś żartobliwie – gdyby taki kod istniał to 1&1 miał by przegrzane procki na serwerach … Dość szybko chciałem stabilnego partnera host i w granicach 50-60 zł. Zamówiłem podstawowy pakiet ale że plan na mój wieczór był napięty klik klik klik dalej dalej i w pewnym momencie 50 zł z hakiem było netto – pal licho 100% działanie serwera warte jest dodatkowych 20 zł. Natomiast obśmiałem się z pewnej zachęty w kolejnym kroku “zamów serwer otrzymasz Dreamweaver’a” sprzedawałem soft wiem ile kosztuje licencja. Jest dostępna dla Pakietu Business za kilka setek na rok.

  Po pierwsze jedyne znaczenie jakie ma poruszona reklama to sąsiedztwo dns na dysku serwera. Coś na zasadzie jak mieszkasz w dzielnicy willowej to masz sąsiada prawnika i lekarza. Jeśli w bloku to porządnych ludzi ale i dealera i alkoholika. To całe seo – kiedyś znalazłem program do sprawdzania kto leży z nami na współdzielonej przestrzeni. Magiczne linki mogą się okazac bardzo zwyczajne ale dla laików nieznane – portale rejestracyjne katalogi mapy książki … To jest typowy amerykański marketing. ” Mój blog primola jest najlepszy – sprawdź go ”

  Pozdrawiam
  Piotr

  treść komentarza…

  gosc 23 lutego 2015, 12:12

  tak wygladaja linki 1&1 jak ktos sie u nich “pozycjonuje”, moc! :

  http://katalog.galenic.net.pl/
  http://katalog.sensilis.net.pl/
  http://katalog.elancyl.net.pl/

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii