Search Console

Pozycjonowanie domeny eu – na co zwrócić koniecznie uwagę

Z reguły jesteśmy przyzwyczajeni do domen .pl lub .com.pl. Są one, z racji swojej „regionalizacji”, najbardziej popularne w Polsce. Z racji częstych promocji, jakie ostatnio organizują providerzy na domeny eu warto zwrócić uwage na jeden, drobny szczegół – który może pomóc w wyciągnięciu domeny w wynikach wyszukiwania z odległych strona na pierwszą.

W pozycjonowaniu często o sukcesie czy porażce decyduje przypadek. Bana można dostać za poprawnie zoptymalizowana witrynę, z małym wyjątkiem – ukrytą poprzez CSSa nazwą produktu. Niską pozycje będziemy mieli przy witrynie z brakiem treści, stronie fotografa weselnego z galeriami we flashu itp. Google coraz więcej wymaga – wielu osobom się to nie podoba, moim zdaniem jednak zmiany ida na dobre. Branża dojrzewa – coraz bardziej liczy się praca, a coraz mniej kombinowanie.

Ostatnio badałem przypadek strony postawionej na domenie .eu. Domena prosta – czysty tekst, optymalizacja pełna – meta, nagłówki, tekst, grafika itp. Fraza, z którą „był problem” była z tych prostszych – a jednak witryna nie pojawiała się w SERPach – mimo, że dodatkowo istniały dobre, tematyczne linki.

Poprosiłem o dostęp do Narzędzi Google dla Webmasterów, sprawdziłem ustawienia regionalizacji i … okazało się, że strona ustawiona była na rynek … amerykański. Zmieniłem na Polskę i po 2 tygodniach strona z TOP40 weszła do TOP10.

Dobrze jest pamiętać tez o tym, że ustawienia regionalizacji należy sprawdzać tez przy domenach com. Optymalizację witryn com i eu należy koniecznie powiązać z dostępem do Narzędzi – bez tego możemy nie osiągnąć celu.

Drobiazg, prawda? Ale jak widać taki drobiazg może odpowiadać za brak widoczności strony w Google.

GD Star Rating
loading...
Pozycjonowanie domeny eu - na co zwrócić koniecznie uwagę, Pozycjonowanie domeny eu - na co zwrócić koniecznie uwagę, 8.2 out of 10 based on 18 ratings Pozycjonowanie domeny eu - na co zwrócić koniecznie uwagę

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

margerita 7 lipca 2012, 12:11

bardzo przydatne info.
ja mam ustawione „stany zjednoczone” i nie mogę zmienić :(

Bartek 9 lipca 2012, 13:20

Na domenach.eu opornie idzie pozycjonowanie…

Seo-Profi 9 lipca 2012, 16:28

Zapewne dlatego, że sporo spamu siedzi na nich – często są promocje na eu po kilka złotych – 2/3 za pierwszy rok. Musi to swoje robić…

lopez 4 stycznia 2015, 19:45

Rozwiń myśl Sebastianie, co masz na myśli pisząc spam? Jeśli masz na myśli jakieś śmieciowe katalogi to spójrz ile tego jest na domenach .pl .Potwierdzam tym samym, co napisał Bartek – pozycjonowanie domen .eu idzie bardzo opornie nawet przy domenach generycznych. Uważam, że jest to temat do którego należałoby wrócić (może osobny temat na tym blogu lub FB ?). Nie raz widziałem, że takie domeny osiągają wysokie pozycje więc musi być na to jakiś „myk”.

Sebastian Miśniakiewicz 7 stycznia 2015, 0:06

Spam = domeny o niskiej jakościowo treści.
Co do myków od lat mam stanowisko, że myki są na krótki okres – zauważ, że teraz wszyscy piszą o jakości – ja pisałem o tym już zakłądając bloga …

Dominik 22 lipca 2012, 18:06

Okazało się że u mnie też tak było.. już zmieniłem – dzięki za radę!

Morfeusz 17 maja 2013, 14:25

Koledzy proszę powiedzcie dokładnie gdzie to się zmienia w google tools , nie mogę tego znaleźć.
Z góry dzięki

Sebastian Miśniakiewicz 19 maja 2013, 10:28

Konfiguracja/Ustawienia – potem Docelowa lokalizacja geograficzna

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *