2 czerwca 2010 | Aktualizacja: 1 sierpnia 2012
Wyszukiwarka Google

Ostatnimi czasy wiele osób uważa, że coś jest nie tak z ich witryną, ponieważ rano widzą swoją stronę np. na 22 miejscu, zaś w nocy na 7. Uważają, że Google nakłada krótkotrwałe filtry na ich witryny i masowo zgłaszają swoje wątpliwości np. na Forum Google dla Webmasterów. Jak jest naprawdę?

W rzeczywistości takie fluktuacje są … czymś normalnym. Ludzie szukają różnych informacji o różnych porach i wyszukiwarka Google stara się “dopasować” do użytkowników, “decydując” o tym, że wspomniana pozycja dla danej strony pod daną frazą może być różna dla różnej pory dnia.

Mało tego – można zaobserwować różnice w ciągu np. tygodnia a weekendu. Spowodowane jest to tymi samymi czynnikami.

Przed zgłoszeniem problemu na Forum warto zatem odczekać 7-10 dni. Jeżeli po tym okresie strona nie wróci “tam, gdzie była”, można dopiero wtedy szukać przyczyny spadku. Należy bowiem pamiętać, że kilkudniowe spadki nawet o …. 200 pozycji, są czymś normalnym :).

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii