Wyszukiwarka Google

Pozycja w SERPach a pora dnia

Brak komentarzy

Ostatnimi czasy wiele osób uważa, że coś jest nie tak z ich witryną, ponieważ rano widzą swoją stronę np. na 22 miejscu, zaś w nocy na 7. Uważają, że Google nakłada krótkotrwałe filtry na ich witryny i masowo zgłaszają swoje wątpliwości np. na Forum Google dla Webmasterów. Jak jest naprawdę?

W rzeczywistości takie fluktuacje są … czymś normalnym. Ludzie szukają różnych informacji o różnych porach i wyszukiwarka Google stara się „dopasować” do użytkowników, „decydując” o tym, że wspomniana pozycja dla danej strony pod daną frazą może być różna dla różnej pory dnia.

Mało tego – można zaobserwować różnice w ciągu np. tygodnia a weekendu. Spowodowane jest to tymi samymi czynnikami.

Przed zgłoszeniem problemu na Forum warto zatem odczekać 7-10 dni. Jeżeli po tym okresie strona nie wróci „tam, gdzie była”, można dopiero wtedy szukać przyczyny spadku. Należy bowiem pamiętać, że kilkudniowe spadki nawet o …. 200 pozycji, są czymś normalnym :).

GD Star Rating
loading...
autor 1406 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii