Wyszukiwarka Google
2 czerwca 2010

Ostatnimi czasy wiele osób uważa, że coś jest nie tak z ich witryną, ponieważ rano widzą swoją stronę np. na 22 miejscu, zaś w nocy na 7. Uważają, że Google nakłada krótkotrwałe filtry na ich witryny i masowo zgłaszają swoje wątpliwości np. na Forum Google dla Webmasterów. Jak jest naprawdę?

W rzeczywistości takie fluktuacje są … czymś normalnym. Ludzie szukają różnych informacji o różnych porach i wyszukiwarka Google stara się „dopasować” do użytkowników, „decydując” o tym, że wspomniana pozycja dla danej strony pod daną frazą może być różna dla różnej pory dnia.

Mało tego – można zaobserwować różnice w ciągu np. tygodnia a weekendu. Spowodowane jest to tymi samymi czynnikami.

Przed zgłoszeniem problemu na Forum warto zatem odczekać 7-10 dni. Jeżeli po tym okresie strona nie wróci „tam, gdzie była”, można dopiero wtedy szukać przyczyny spadku. Należy bowiem pamiętać, że kilkudniowe spadki nawet o …. 200 pozycji, są czymś normalnym :).

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii