Wyszukiwarka Google

Pozycja w SERPach a pora dnia

Ostatnimi czasy wiele osób uważa, że coś jest nie tak z ich witryną, ponieważ rano widzą swoją stronę np. na 22 miejscu, zaś w nocy na 7. Uważają, że Google nakłada krótkotrwałe filtry na ich witryny i masowo zgłaszają swoje wątpliwości np. na Forum Google dla Webmasterów. Jak jest naprawdę?

W rzeczywistości takie fluktuacje są … czymś normalnym. Ludzie szukają różnych informacji o różnych porach i wyszukiwarka Google stara się “dopasować” do użytkowników, “decydując” o tym, że wspomniana pozycja dla danej strony pod daną frazą może być różna dla różnej pory dnia.

Mało tego – można zaobserwować różnice w ciągu np. tygodnia a weekendu. Spowodowane jest to tymi samymi czynnikami.

Przed zgłoszeniem problemu na Forum warto zatem odczekać 7-10 dni. Jeżeli po tym okresie strona nie wróci “tam, gdzie była”, można dopiero wtedy szukać przyczyny spadku. Należy bowiem pamiętać, że kilkudniowe spadki nawet o …. 200 pozycji, są czymś normalnym :).

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *