2 czerwca 2010 | Aktualizacja: 16 listopada 2021
Wyszukiwarka Google
Pozycja w Google a pora dnia

Wiele osób uważa, że coś jest nie tak z ich witryną, ponieważ rano widzą swoją stronę np. na 7 miejscu, zaś w nocy na 55. Wychodzą więc z założenia, że Google w jakiś sposób karze ich strony, obniżając ich widoczność w danych interwałach czasowych.

W rzeczywistości takie fluktuacje są … czymś normalnym. Ludzie szukają różnych informacji o różnych porach i wyszukiwarka Google stara się “dopasować” do użytkowników, “decydując” o tym, że wspomniana pozycja dla danej strony pod daną frazą może być różna dla różnej pory dnia.

Mało tego – można zaobserwować różnice pozycji, na których wyświetla się strona, podczas tygodnia czy weekendu. Albo podczas trwania dużej imprezy, np. mistrzostw świata w piłce nożnej, podczas których więcej osób wyszukuje w Google konkretnych, związanych z daną sytuacją, informacji (czy produktów).

Przed zgłoszeniem problemu na Forum warto zatem odczekać 7-10 dni. Jeżeli po tym okresie strona nie wróci “tam, gdzie była”, można dopiero wtedy szukać przyczyny spadku. Należy pamiętać, że kilkudniowe spadki nawet o …. 200 pozycji, są czymś normalnym :).

Chcesz pozyskiwać więcej klientów z Google poprzez swoją stronę?

Zapisz się na newsletter

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii