Optymalizacja stron

Potęga Google’a – krótka recenzja książki

W poprzednim poście wspomniałem o planach przeczytania i zrecenzowania książki wydawnictwa Znak “Potęga Google’a”. Udało się – 242 strony “poza mną”.

Wrażenia?

Bardzo ciekawie napisana książka. Autor w przystępny, ale jednocześnie dokładny sposób przedstawia nam sylwetki Larry’ego Page’a oraz Sergey’a Brin’a. Mamy możliwość nie tylko poznać ich od strony zawodowej, ale także dowiedzieć się, co sprawiło, że tych dwóch młodych ludzi postanowiło, na przekór wszystkim stworzyć coś, co na dzień dzisiejszy jest organizacją, która odgrywa coraz większy wpływ na nasze życie.

Czytając książkę dowiemy się, co sprawiło, że “młody, bystry dzieciak” (Sergey) do spółki ze “zdolnym maniakiem komputerowym” (Larry) postanowili wspólnie założyć firmę, która odmieniła losy nie tylko branży, ale i całego świata.

Poznamy firmę Google “od środka” – zobaczymy jak dba ona o swoich pracowników, ale i jak bardzo stara się zatrudniać tylko młodych, wierzących w siebie ludzi – dla których nie ma rzeczy niemożliwych.

Zobaczymy, jak mało brakowało, aby (może) Google nie powstało – w pewnym momencie wspólnicy nie odrzucali możliwości sprzedaży swojego “dziecka” – ponieważ planowali … skupić się na zdobyciu doktoratów.

Dowiemy się, skąd pochodzi nazwa PageRank (i co ma wspólnego z BackRub’em) i w jaki sposób AltaVista odegrała ważną rolę przy tworzeniu algorytmu odpowiedzialnego za prezentację wyników wyszukiwania.

Poznamy etymologię słowa “Google” – i dowiemy się, dlaczego nie nazwano firmy “What Box’em” :).

Przekonamy się, jak bardzo media “potrafią nie znać się na temacie” publikując informacje, które nie mają pokrycia w rzeczywistości (przypis: potwierdzam, kilka razy się z tym spotkałem osobiście i od tego czasu czytając rewelacje dzielę je przez co najmniej cztery).

A przede wszystkim zobaczymy kulisy, jakie przyświecały powstawaniu najbardziej popularnej wyszukiwarki na świecie, systemu linków sponsorowanych (Adwords), decyzji Google o wejściu na rynek chiński (i związanej z tym zgodą na cenzurowanie wyników wyszukiwania zgodnie z zaleceniami chińskiego rządu).

Zachęcam do lektury – naprawdę warto :)

Dziękuję wydawnictwu Znak za przesłanie egzemplarza książki do recenzji.

GD Star Rating
loading...
Potęga Google'a - krótka recenzja książki, Potęga Google'a - krótka recenzja książki, 10.0 out of 10 based on 1 rating Potęga Google'a - krótka recenzja książki

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *