Search Console

Poprzez ten link pośredni / Via this Internediate link – komunikat z Narzędzi Google dla Webmasterów

Krótki wpis na koniec dzisiejszego dnia :)

Do tej pory nie spotkałem się z opisaną sytuacją (inaczej – nie zwróciłem uwagi), jednak czytając wpis na jednym z  moich ulubionych blogów pomyślałem sobie, że może komuś ta informacja, dostępna na anglojęzycznym blogu, może być pomocną  :).

Zwróćmy uwagę na sformułowanie, zaznaczone na rysunku za pomocą czerwonej strzałki:

 

Via this Intermediate link - Poprzez ten link pośredni

 

Taki komunikat (po polsku „Poprzez ten link pośredni”) zobaczymy, badając linki przychodzące w Narzędziach Google dla Webmasterów, w sytuacji, gdy pojawi się przekierowanie w profilu BL

If there’s a link to your site that links to URL1 which then redirects to URL2

czyli gdy mamy link prowadzący do naszej strony, który prowadzi do URL1, który to adres (URL1) ulega przekierowaniu na nowy adres – URL2.

Ktoś spotkał się z takim komunikatem w swoich Narzędziach? warto wspomnieć, że w/w zmiana została wprowadzona w grudniu …. 2010 roku :)

GD Star Rating
loading...
Poprzez ten link pośredni / Via this Internediate link - komunikat z Narzędzi Google dla Webmasterów, Poprzez ten link pośredni / Via this Internediate link - komunikat z Narzędzi Google dla Webmasterów, 10.0 out of 10 based on 1 rating Poprzez ten link pośredni / Via this Internediate link - komunikat z Narzędzi Google dla Webmasterów

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Przemek Sztal 5 czerwca 2012, 7:43

Ostatnio zostałem właśnie zapytany o to jak w GWT są traktowane linki z przekierowaniem i odpowiadając podparłem się pomocą Google, która mówi: „Jeśli użytkownicy odwiedzają stronę w Twojej witrynie w wyniku kliknięcia linku z przekierowaniem, link pośredni również zostanie wymieniony.”. Sam nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi :)

Wojtek 5 czerwca 2012, 8:50

Mam taki komunikat w narzędziach przy linkach które nie przekierowują, ale które mają ustawiony tag rel=canonical. Strona A linkuje do B kŧóra ma ustawiony canonical na C. I w narzędziach jest to opisane jako link pośredni z A do C za pośrednictwem B.

Mati 5 czerwca 2012, 12:25

„Ktoś spotkał się z takim komunikatem w swoich Narzędziach?” U mnie tego od groma i trochę. Sporo z bit.ly i mediów społecznościowych, a najwięcej z samej domeny mojego serwisu :)

Wygląda to tak:
— adres komentarza —- (adresstrony.pl/jakistytul#komentarz-1)
Poprzez ten link pośredni: adres strony z tym komentarzem ( (adresstrony.pl/jakistytul)

I na odwrót.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *