4 czerwca 2012
Search Console

Krótki wpis na koniec dzisiejszego dnia :)

Do tej pory nie spotkałem się z opisaną sytuacją (inaczej – nie zwróciłem uwagi), jednak czytając wpis na jednym z  moich ulubionych blogów pomyślałem sobie, że może komuś ta informacja, dostępna na anglojęzycznym blogu, może być pomocną  :).

Zwróćmy uwagę na sformułowanie, zaznaczone na rysunku za pomocą czerwonej strzałki:

 

Via this Intermediate link - Poprzez ten link pośredni

 

Taki komunikat (po polsku “Poprzez ten link pośredni”) zobaczymy, badając linki przychodzące w Narzędziach Google dla Webmasterów, w sytuacji, gdy pojawi się przekierowanie w profilu BL

If there’s a link to your site that links to URL1 which then redirects to URL2

czyli gdy mamy link prowadzący do naszej strony, który prowadzi do URL1, który to adres (URL1) ulega przekierowaniu na nowy adres – URL2.

Ktoś spotkał się z takim komunikatem w swoich Narzędziach? warto wspomnieć, że w/w zmiana została wprowadzona w grudniu …. 2010 roku :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Przemek Sztal 5 czerwca 2012, 7:43

  Ostatnio zostałem właśnie zapytany o to jak w GWT są traktowane linki z przekierowaniem i odpowiadając podparłem się pomocą Google, która mówi: “Jeśli użytkownicy odwiedzają stronę w Twojej witrynie w wyniku kliknięcia linku z przekierowaniem, link pośredni również zostanie wymieniony.”. Sam nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi :)

  Wojtek 5 czerwca 2012, 8:50

  Mam taki komunikat w narzędziach przy linkach które nie przekierowują, ale które mają ustawiony tag rel=canonical. Strona A linkuje do B kŧóra ma ustawiony canonical na C. I w narzędziach jest to opisane jako link pośredni z A do C za pośrednictwem B.

  Mati 5 czerwca 2012, 12:25

  “Ktoś spotkał się z takim komunikatem w swoich Narzędziach?” U mnie tego od groma i trochę. Sporo z bit.ly i mediów społecznościowych, a najwięcej z samej domeny mojego serwisu :)

  Wygląda to tak:
  — adres komentarza —- (adresstrony.pl/jakistytul#komentarz-1)
  Poprzez ten link pośredni: adres strony z tym komentarzem ( (adresstrony.pl/jakistytul)

  I na odwrót.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii