23 stycznia 2013 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Branża SEO
telemarketing SEO

telemarketing SEOKrótki wpis, który ma nawiązać do publikacji Łukasza na Google+. otóż miał on “przyjemność” rozmawiać z telemarketerką z firmy Polski Rejestr Przedsiębiorstw – adres serwisu p-r-p.pl

Właśnie jestem po długiej rozmowie, w trakcie której dowiedziałem się, że za jedyne 299 zł brutto przez 3 lata będę miał szanse na top10 w Googlu. Szanse tą daje mi wizytówka w serwisie p-r-p.pl, która będzie pojawić się na 50 wybranych przeze mnie fraz – słów kluczowych. Ponoć w umowie jest gwarancja na sukces, choć miła Pani wie, że zależy to od pracy informatyków

Co co Pani mówi o gwarancji, aby potem …. próbować się z tego wycofać? Albo coś jest czarne, albo białe – mam nadzieje, że Łukaszowi uda się zdobyć zapis mówiący o gwarancji.

Dalsza treść rozmowy też równie ciekawa

już dzisiaj właścicielka firmy Arkadia Smaków z Poznania dzięki top1 na frazę francuskie słodycze poznań ma około 2000 wizyt w przeciągu 2 miesięcy. Mój argument o zerowym potencjale tej frazy minął się z celem (pomyślcie ile osób szuka francuskich słodyczy w waszym mieście), a przykłady innych fraz, które wylądowały w topach sprawiają, że mój cały zespół kładzie się ze śmiechu, bo celowo powtarzam je na głos.

Znajda się na pewno firmy czy osoby, które uwierzą w gwarancję – w gwarancję, której nie można dać.

Dobrze, że branża sama zaczyna nagłaśniać takie oferty. W sumie nie powinno to dziwić – jeżeli ktoś gwarantuje coś, czego nie może zagwarantować, to automatycznie takie zachowanie bije w reputację wszystkich firm SEO.

Dowiedz się, jak pozyskiwać więcej klientów z Google poprzez swoją stronę.

Zapisz się na newsletter

Na start otrzymasz aż cztery ebooki, dzięki którym dowiesz się:

1) Dlaczego strona może być niewidoczna w Google?
2) Jak wybrać firmę SEO?
3) O co musisz zapytać firmę SEO?
4) Jakie błędy popełniają klienci firm SEO?

OPINIE I KOMENTARZE

Łukasz Rajzer 23 stycznia 2013, 11:26

Dziękuję za upewnienie mnie w przekonaniu, że moja opinia o Polskim Rejestrze Przedsiębiorstw jest słuszna.

www.hydrotech.lublin.pl 23 stycznia 2013, 12:17

To nie pierwsza tego rodzaju firma, gwarantująca top za jakieś 200 zł. Dość często odbieram telefony z tego typu propozycjami. Choć trzeba przyznać, że Ci są po prostu świetni w tym co robią :)

Sebastian Miśniakiewicz 23 stycznia 2013, 12:32

Panuje mała świadomość tego usług SEM/SEO. Na swoim blogu chce to zmieniac – to godzi w osoby, które podchodza rzetelnie do swojej pracy

Rafał Witecki 23 stycznia 2013, 12:34

Swego czasu PKT.pl również oferowała wizytówkę firmy z gwarancją top10 pozycji Google. Żenua…

Michał 23 stycznia 2013, 14:48

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy przypadkiem oni nie pozycjonują wpisów firmy w swoim “katalogu”? Innymi słowy, ktoś wpisze szukaną frazę i nasza firma owszem, pojawi się wysoko ale link prowadzi do nich a nie bezpośrednio do nas?

Sebastian Miśniakiewicz 23 stycznia 2013, 15:19

Nie znam umowy… ani regulaminu ich usług….

Lech Krupa 23 stycznia 2013, 16:20

Potencjał frazy jest powalający…
Lepszej frazy firma nie mogła wybrać.
http://goo.gl/PKs7t

podpis... 23 stycznia 2013, 18:19

Nie mogę się doczekać na ofertę tej firmy na wpis w ich portalu. Mają mi zagwarantować top10 na hasło kredyty gliwice.
Czekam z niecierpliwością na telefon.

Lidia 23 stycznia 2013, 19:10

Telemarketerka zagadała mnie.Dwa razy pytałam jak się nazywa firma. Pytałam dlaczego nie wyświetla się numer. Odpowiedź uzyskałam taką że dzwonią przez komputer ale numer może mi podać. Niestety nie podała. Chciałam przeczytać umowę jeżeli mamy współpracować na to Pani powiedziała, że wszystko mi prześlą kurierem kody i tajne informacje. Na prośbę o przesłanie emilem powiedziała, ze boją się hakerów, którzy mogą się włamać i przechwycić informacje. Zjechała z ceny nawet do 244,77. Koperty nie mogłam otworzyć nawet przy kurierze. Była błędnie zaadresowana. Odmówiłam przyjęcia. Napisałam rezygnację. Co dalej? …

Sebastian Miśniakiewicz 24 stycznia 2013, 8:11

Ile dni minęło od otrzymania umowy? Nie wiem, czy już się zmieniło prawo, ale 10 dni na pewno masz na odstąpienie – umowa zawarta poza siedzibą firmy.

Lech Krupa 24 stycznia 2013, 9:02

“10 dni” dotyczy konsumentów.

Sebastian Miśniakiewicz 24 stycznia 2013, 9:53

Czyli dla firm to nie działa…. A to rzeczywiście sprytny sposób z ta tajemnica i wysyłaniem dokumentów kurierem….

Lidia 25 stycznia 2013, 13:52

Umowy nie otrzymałam, nawet jej nie widziałam. Od telefonu do przyjazdu kuriera minął dzień, a dwa dni po napisałam list polecony o rezygnacji z prośbą o usunięcie wszelkich moich danych z ich bazy. Pani zadzwoniła do mnie zmartwiona dlaczego nie przyjęłam przesyłki. Wyjaśniłam, że nie mogę odbierać przesyłki która jest na inne nazwisko a widnieje mój adres. Zaproponowała że wyśle jeszcze raz. Nie zgodziłam się. Tym razem chciała wysłać nawet e-mail (chociaż wcześniej nie można tego było zrobić z powodu czyhających hakerów) z umową również się nie zgodziłam. Odpowiedziała że przekaże informatykom moją rezygnację.

Lidia 25 stycznia 2013, 13:54

Zapomniałam dodać, że jestem osobą fizyczną czyli zwykłym konsumentem.

Sebastian Miśniakiewicz 25 stycznia 2013, 16:11

Jak podpisałaś umowę nie jako firma, ale jako osoba fizyczna, to zobacz na to: http://www.uokik.gov.pl/faq_umowy_zawierane_na_odleglosc.php

Gripek 28 stycznia 2013, 10:04

Jak to powiedział mój kolega z działu SEO – “niektóre firmy mają bardzo KREATYWNE umowy”. Trzeba to nagłaśniać… (nie wspomnę już o pozycjonowaniu z “grupona”) :-)

Sebastian Miśniakiewicz 28 stycznia 2013, 10:51

Jak masz jakieś ciekawe zapisy, daj znac na emaila

Kuba 6 marca 2013, 23:09

witam serdecznie ta strona ww. akurat przez przypadek się zindeksowała a ten artykuł wygląda na artykuł sponsorowany, aby poprawić wizerunek firmy która nie ma pojęcia o pozycjonowaniu, sprawdzić należy ją na alexa rank i woorank strona na żadną frazę nie jest pozycjonowana p-r-p.pl posiada 950 000 alexa rank i 30 000 PL co nawet nie odpowiada 100 unikalnym użytkownikom na stronie / dzień, a dzwonią i zawyżają swoje wyniki. Natomiast w Woorank już nie jest tak kolorowo, już nie wspomnę o ahrefs.com 8 linków WOW brawo, już nie wspomnę o braku słów kluczowych i opisu wizytówek ?

Sebastian Miśniakiewicz 7 marca 2013, 16:08

Kuba, art sponsorowany to nie mój blog – dla kasy nie zamierzam się sprzedawać, jak to niekiedy ma miejsce…

kuba 7 marca 2013, 20:59

No i dobrze i cieszy mnie to, tylko rzetelne informacje mają miejsce w internecie. Wydaję mi się że takie firmy jak p-r-p.pl psują wizerunek poważnych firmom informatycznym, które również zdobywają klientów telefonicznie tak jak robi to p-r-p.pl to może pozostawić do życzenia, te Panie telemarketerki nie wiedzą co mówią czasami, większość potencjalnych odbiorców niestety nie odróżni rzetelnej firmy od tej co faktycznie chce sprzedać dobrą usługę, ponieważ te usługi rzetelnych firm już się mieszają z tymi firmami nie rzetelnymi. Już tak jest iż telemarketing czy też sprzedawanie usług przez telefon jest utożsamiane z oszustwem, i ucierpią firmy rzetelne i te które nie naciągają.

Znam jeszcze kilka firm które należy unikać ale nie będę tutaj tego pisał ponieważ może to być źle odebrane należy pamiętać że:
NIE KAŻDA FIRMA SPRZEDAJĄCA USŁUGI PRZEZ TELEFON TO OSZUŚCI CZY TEZ NACIĄGACZE.

A przy wyborze usługi kierujmy się parametrami jak Pagerank, Woorank, Mozrank, Alexa Rank itd. Piszę to dla tych co nie maja styczności z SEO.

Znam również katalogi firm które są rzetelne większość znajdziemy po wpisaniu frazy w Google:
np.
Katalog firm
baza firm
rejestr firm
wyszukiwarka firm
firmy
wykaz firm

i inne pokrewne
Pamiętajmy nie skupiamy się tylko na pierwszych 10 wynikach ale szukajmy do 3 strony.
Portale które pojawiają się pod tymi ww frazami na pewno warto zainwestować w taką reklamę.

Robert 24 września 2014, 18:15

Witam.
Odświeżę trochę temat…
Dziś dzwoniła do mnie pani z firmy Factorbook. Za jedyne 246zł brutto zaproponowała wypozycjonowanie mojej strony a konkretnie 100 fraz (tak sto fraz). Opłata jest jednorazowa za okres aż 36 m-cy. Powiedziała, że są najtańsi na rynku.
Kiedy poprosiłem o wysłanie regulaminu na maila zaczęły się schody. Najpierw mówiła coś o rabacie, który zaraz przestanie być ważny a później, że pracuje jeszcze 20 minut i kończy pracę. Widząc, że nalegam w końcu podała mi adres strony gdzie mogą znaleźć regulamin.
Szukam kogoś, kto zająłby się moją stronką bo są rzeczy, których sam nie zrobię. Szukam też kogoś, kto zrobi to tanio. Wiem jednak, że 100 fraz za 246zł za 3 lata pozycjonowania to jakiś żart.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii