10 kwietnia 2019 | Aktualizacja: 12 października 2019
Search Console

10 kwietnia 2019 roku Google rozpoczęło wysyłkę powiadomień o nowym raporcie dostępnym w Search Console – Discover – tak wygląda powiadomienie, jakie otrzymałem dla swojego bloga

Co to jest Discover

Discover to funkcja, która pozwala użytkownikom być na bieżąco w tematach, którymi się interesują, bez konieczności wpisywania zapytania w wyszukiwarkę.

Discover is a feature within Google Search that helps users stay up-to-date on all their favorite topics, without needing a query. Users get to their Discover experience in the Google app, on the Google.com mobile homepage, and by swiping right from the homescreen on Pixel phones.

W telefonach na Androidzie Discover “znajdziemy” jako sekcję Artykuły dla Ciebie, otwierając nową kartę w Chromie

Raport Discover nie dla wszystkich

Aby raport Discover został wygenerowany muszą zostać spełnione określone warunki:

Raport skuteczności w Discover jest widoczny pod warunkiem, że w ciągu ostatnich 16 miesięcy usługa osiągnęła minimalną liczbę wyświetleń w tej funkcji.

oraz

Jeśli usługa nie osiągnie danego dnia 50 wyświetleń, wykres pokazuje go jako dzień z zerową liczbą wyświetleń. Te wyświetlenia, które nie przekroczyły progu 50 dziennie, nadal jednak uwzględniamy w łącznych sumach na wykresie

Disvover w Search Console

Jeżeli nasza witryna spełni wymagania, to raport Discover znajdziemy w Search Console, w sekcji Skuteczność

 

Po wejściu w raport zobaczymy stosowny wykres

Dane możesz filtrować według daty, strony lub kraju.

googleapis.com – Discover w Google Analytics

Wejścia z Discover w Google Analytics odszukamy w odesłaniach, szukając domeny

googleapis.com

a wchodząc w ścieżkę odesłania zobaczymy

/auth/chrome-content-suggestions

Więcej informacji na temat Discover znajdziecie w Pomocy Google. oraz na blogu Google,

Wpływ Discover na ruch organiczny

Znalazłem ciekawy wykres, pokazujący ścisła korelację między wejściami z naturalnych wyników wyszukiwania, a wejściami z Discover – zdaniem Glenn’a skoro wzrost wejść organicznych zbiegł się ze wzrostem wejść z Discover to w drugą stronę też to powinno zadziałać

Discover to kolejny sposób na docenienie przez Google wartościowych domen – i dowód na to, że praca przy stronie się opłaca :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Janusz Omyliński 11 kwietnia 2019, 16:08

  Discover nie jest na Chrome. Są trzy miejsca gdzie jest Discover podane tutaj: https://support.google.com/websearch/answer/2819496. W Analyticsie wpada to do direct / none według tego co sprawdziłem.

  A te sugestie w Chrome to co innego (w Analyticsie “googleapis”).

  Sebastian Miśniakiewicz 11 kwietnia 2019, 16:33

  hej
  Sprawdzałem to na Chrome na komórce, więc patrząc na link, który podesłałeś, była to komórka, więc się zgadza

  “W przeglądarce na telefonie lub tablecie z Androidem na google.com. Uwaga: w niektórych krajach i językach ta funkcja może nie być dostępna.”

  Co do żródła – nie miałem tego w direct / none, miałem odesłania, jak we wpisie napisałem – a ponieważ sparowałem dane z Search Console i Google Analytics więc mam pewnośc, że to nie to

  PS

  Może coś Google zmieniło znowu? Disvover działa od pół roku, o ile pamiętam

  Janusz Omyliński 11 kwietnia 2019, 17:38

  Ale co innego jest jak się otworzy nową kartę na Chromę – wtedy to jest Chrome Content Suggestions – a co innego jak się wejdzie na Google.com na telefonie – wtedy to jest Discover.

  Sebastian Miśniakiewicz 11 kwietnia 2019, 21:29
  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii