Wyszukiwarka Google

Podziękuj znajomemu w Google za to, że zaplusował jakąś stronę :)

4 komentarze

Nie zauważyłem tego jeszcze u nas, ale taka opcja jest już dostępna na Google.com. Otóż jeżeli zauważymy w SERPach, że ktoś dał „plusika” przy np. wybranym artykule na jakimś blogu, Google poprosi nas o … podziękowanie takiej osobie. Ona zaś zobaczy to w swoim kanale na Google+!

 

Podziękuj znajomemy za +1

Google zdecydowało się na takie rozwiązanie z następującego powodu

Just like you would thank a friend in person for giving you a helpful recommendation, now if a friend’s +1 helped you find what you were looking for while searching on Google, you can immediately thank him or her by clicking the „Thanks” link right in your search results and writing a quick message. When your friend signs in to Google+, your thanks will appear in his or her stream. We’re continuing to try out new ways you can interact with the people you care about right on the results page.

czyli idea jest prosta – jeżeli zauważymy w SERPach, że znajomi dają +1 jakiejś stronie, możemy im podziękować.

Nie zauważyłem tego na razie w polskich SERPach. Ktoś może już to u nas namierzył?

Zastanawiam się tylko, jak to będzie działać – ja np. nie mam w zwyczaju wracać do strony z wynikami wyszukiwania, tylko wpisuję od razu nowe zapytanie w okienko w przeglądarce. A wy?

GD Star Rating
loading...
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

Mati 10 marca 2012, 12:58

To teraz lud będzie plusował a jak nie dostanie podziękowania to cofnie plusa buahaha

Przemek Sztal 10 marca 2012, 13:13

No właśnie z tym dziękowaniem, to wątpliwa sprawa. Wracam do wyników, bo nie znalazłem tego czego szukałem. Wyświetlanie odnośnika „Blokuj wszystkie wyniki z” wydaje się w takim schemacie postępowania bardziej logiczne :]

Łukasz Rajzer 10 marca 2012, 23:19

A jak dwunastu znajomych poleci ten sam content, to czy mam dwanaście razy podziękować? Czy może wtedy podziękuję wszystkim?

Seo-Profi 10 marca 2012, 23:22

Też jestem ciekawy, jak to będzie. Na razie „znowu” Google.com ma pierwszeństwo, ciekawy jestem, kiedy u nas zaczniemy „dziękować” :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Wyszukiwarka Google
Zauważyłeś coś dziwnego w SERPach? Zgłoś to na Forum Google dla Webmasterów

Kolejny dowód na to, że Google od czasu do czasu może prezentować dziwne wyniki. A jednocześnie na to, że w...

Zamknij