Search Console

Podwójne tagi tytułowe i meta opisy w Udoskonalenia HTML – bug w Search COnsole

błąd, usterkaGoogle pomaga webmasterom w optymalizacji ich witryn wskazując w Udoskonaleniach HTML duplikaty dla opisów stron lub dla tagów tytułowych. Na podstawie prezentowanych tam informacji (które pojawiają się wtedy, kiedy coś jest „nie tak, jak powinno być”) można poprawić optymalizację serwisu, usuwając duplikaty.

Przeglądając dzisiaj informacje dla analizowanej strony w Search Console zauważyłem coś, co nie powinno mieć miejsca..

Podwójne tagi tytułowe

Związane było to z komunikatem widocznym w Podwójnych tagach tytułowych, który informował mnie, że dwie strony posiadają taką samą zawartość title – strona główna kategorii ORAZ ta sama strona, ale z włączonym sortowaniem produktów, czyli

adres_url_kategorii

adres_url_kategorii?sort=data_reverse

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Google pokazało informację o podwójnym title dla danej kategoriimimo, że na stronie z sortowaniem jest zaimplementowany tag kanoniczny kierujący do strony kategorii.

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca – tag kanoniczny służy do tego, aby unikać tworzenia się duplikatów w obrębie serwisów.

Google nie powinno było wygenerować komunikatu w Udoskonaleniach HTML o istnieniu stron z podwójnymi tagami tytułowymi.

Podwójne meta opisy

Taka sama sytuacja wystąpiła sekcji Metaopis – w Konsoli jest widoczny komunikat o podwójnym meta opisie dla tego samego zestawu adresów url.

Wnioski ?

Błąd został zgłoszony do Google.

Czy mieliście do czynienia z podobną sytuacją?

 

Jak tak – czy także w innych sytuacjach Google błędnie generowało na Waszych stronach komunikaty o błędach – podwójnych tagach tytułowych lub opisach?

GD Star Rating
loading...
Podwójne tagi tytułowe i meta opisy w Udoskonalenia HTML - bug w Search COnsole, Podwójne tagi tytułowe i meta opisy w Udoskonalenia HTML - bug w Search COnsole, 6.1 out of 10 based on 7 ratings Podwójne tagi tytułowe i meta opisy w Udoskonalenia HTML - bug w Search COnsole

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Luk 14 kwietnia 2016, 14:20

Ja mam tak z Archiwum wpisów. Kategoria z wpisami rozbita na kilka stron i każda strona to wg. Google duplicat tytułu. Niewiele jest tych błędów więc olałem.

Sebastian Miśniakiewicz 14 kwietnia 2016, 15:11

Ustaw tag kanoniczny lub daj numer strony w Title – i błąd zniknie.
Uporządkowanie sytuacji ważniejsze jest jednak dla samej witryny – stworzenie strony podsumowującej wzmocni witrynę – PR „rozleje się” po mniejszej ilości stron; jak w naczyniach połączonych – poziom jest wyższy dla małej ilości naczyń niż w sytuacji, jak jest ich dużo.
Poczytaj tutaj na ten temat: https://blog.seo-profi.pl/paginacja-a-seo-czyli-relcanonical-oraz-relnext-i-relprev-by-maile-ohye/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *