Search Console

Podwójne tagi tytułowe i meta opisy w Udoskonalenia HTML – bug w Search COnsole

błąd, usterkaGoogle pomaga webmasterom w optymalizacji ich witryn wskazując w Udoskonaleniach HTML duplikaty dla opisów stron lub dla tagów tytułowych. Na podstawie prezentowanych tam informacji (które pojawiają się wtedy, kiedy coś jest „nie tak, jak powinno być”) można poprawić optymalizację serwisu, usuwając duplikaty.

Przeglądając dzisiaj informacje dla analizowanej strony w Search Console zauważyłem coś, co nie powinno mieć miejsca..

Podwójne tagi tytułowe

Związane było to z komunikatem widocznym w Podwójnych tagach tytułowych, który informował mnie, że dwie strony posiadają taką samą zawartość title – strona główna kategorii ORAZ ta sama strona, ale z włączonym sortowaniem produktów, czyli

adres_url_kategorii

adres_url_kategorii?sort=data_reverse

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Google pokazało informację o podwójnym title dla danej kategoriimimo, że na stronie z sortowaniem jest zaimplementowany tag kanoniczny kierujący do strony kategorii.

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca – tag kanoniczny służy do tego, aby unikać tworzenia się duplikatów w obrębie serwisów.

Google nie powinno było wygenerować komunikatu w Udoskonaleniach HTML o istnieniu stron z podwójnymi tagami tytułowymi.

Podwójne meta opisy

Taka sama sytuacja wystąpiła sekcji Metaopis – w Konsoli jest widoczny komunikat o podwójnym meta opisie dla tego samego zestawu adresów url.

Wnioski ?

Błąd został zgłoszony do Google.

Czy mieliście do czynienia z podobną sytuacją?

 

Jak tak – czy także w innych sytuacjach Google błędnie generowało na Waszych stronach komunikaty o błędach – podwójnych tagach tytułowych lub opisach?

GD Star Rating
loading...
Podwójne tagi tytułowe i meta opisy w Udoskonalenia HTML - bug w Search COnsole, Podwójne tagi tytułowe i meta opisy w Udoskonalenia HTML - bug w Search COnsole, 5.7 out of 10 based on 6 ratings Podwójne tagi tytułowe i meta opisy w Udoskonalenia HTML - bug w Search COnsole
napisał/a 1322 artykułów na rzecz Bloga SEO

Działaniami z zakresu SEO zajmuję się nieprzerwanie od 2008 roku - swoje usługi świadczę w Polsce oraz na rynkach anglo- i niemieckojęzycznych. W 2010 roku roku założyłem pierwszego bloga SEO (na którym mam przyjemność Ciebie gościć) skierowanego stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam zmiany w algorytmie oraz publikuję wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google. Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC.

Opinie i Komentarze

Luk 14 kwietnia 2016, 14:20

Ja mam tak z Archiwum wpisów. Kategoria z wpisami rozbita na kilka stron i każda strona to wg. Google duplicat tytułu. Niewiele jest tych błędów więc olałem.

Sebastian Miśniakiewicz 14 kwietnia 2016, 15:11

Ustaw tag kanoniczny lub daj numer strony w Title – i błąd zniknie.
Uporządkowanie sytuacji ważniejsze jest jednak dla samej witryny – stworzenie strony podsumowującej wzmocni witrynę – PR „rozleje się” po mniejszej ilości stron; jak w naczyniach połączonych – poziom jest wyższy dla małej ilości naczyń niż w sytuacji, jak jest ich dużo.
Poczytaj tutaj na ten temat: https://blog.seo-profi.pl/paginacja-a-seo-czyli-relcanonical-oraz-relnext-i-relprev-by-maile-ohye/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz inne wpisy z tej kategorii