11 sierpnia 2012
Filtry, bany, Search Console
Pobierz jako Google - menu w Narzędziach

Opcja z Narzędzi dla Webmasterów “Pobierz jako Google”

Pobierz jako Google - menu w Narzędziach

jest prostym, a poprzez to niedocenianym, sposobem na sprawdzenie, czy nasza strona nie została zhakowana. Często np. dzieje się np. tak, że wchodzimy na naszą stronę z wyników i nie widzimy problemu. Ale jak zrobi to robot, to wówczas serwowana jest mu inna treść, co- jako cloaking – w konsekwencji prowadzi do zniknięcia strony z SERPów.

Aby naprawić zaistniałą sytuację, musimy po hakerze “posprzątać”. Niekiedy jednak wydaje się nam, że poprawiliśmy wszystko na stronie – ale Google nadal wyświetla w SERPach informację o niebezpieczeństwie związanym z wejściem na naszą witrynę. Jak zatem sprawdzić, co jest nadal złego na naszej stronie?

Po wejściu do menu, a następnie kliknięciu w link “Pobierz jako Google” wchodzimy na stronę

Pobierz jako Google - strona serwisu

Następnie klikamy w czerwony przycisk “Pobierz” – pojawia się nam w kolejnej kolumnie, za “Stan pobierania”, aktywny przycisk “Prześlij do indeksu” – zostawiamy domyślnie zaznaczoną opcję “URL”, klikamy OK – i po kilku sekundach widzimy w tabeli komunikat “Adres URL przesłany do indeksu”.

Klikając w link “Sukces” przechodzimy teraz na stronę, gdzie nasza witryna (url, który wysłaliśmy do indeksu) widziana jest “oczami robota”. Jeżeli np. w Title widzimy nie to, co trzeba – coś związanego z download, viagra, itp – wtedy mamy pewność, że nie usunęliśmy całkowicie skutków ataku na naszą stronę i musimy poszukać w kodzie jej strony czy pliku .htaccess nieprawidłowości, a następnie naprawić poczynione szkody.

Przydatne wskazówki w tym zakresie można znaleźć w Pomocy Google. Jak nie pomogą – zapraszam na Forum Google dla Webmasterów.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Pobierz jako Google sposobem na namierzenie faktu zhakowania strony

  6.4105

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii