
Opcja z Narzędzi dla Webmasterów “Pobierz jako Google”
jest prostym, a poprzez to niedocenianym, sposobem na sprawdzenie, czy nasza strona nie została zhakowana. Często np. dzieje się np. tak, że wchodzimy na naszą stronę z wyników i nie widzimy problemu. Ale jak zrobi to robot, to wówczas serwowana jest mu inna treść, co- jako cloaking – w konsekwencji prowadzi do zniknięcia strony z SERPów.
Aby naprawić zaistniałą sytuację, musimy po hakerze “posprzątać”. Niekiedy jednak wydaje się nam, że poprawiliśmy wszystko na stronie – ale Google nadal wyświetla w SERPach informację o niebezpieczeństwie związanym z wejściem na naszą witrynę. Jak zatem sprawdzić, co jest nadal złego na naszej stronie?
Po wejściu do menu, a następnie kliknięciu w link “Pobierz jako Google” wchodzimy na stronę
Następnie klikamy w czerwony przycisk “Pobierz” – pojawia się nam w kolejnej kolumnie, za “Stan pobierania”, aktywny przycisk “Prześlij do indeksu” – zostawiamy domyślnie zaznaczoną opcję “URL”, klikamy OK – i po kilku sekundach widzimy w tabeli komunikat “Adres URL przesłany do indeksu”.
Klikając w link “Sukces” przechodzimy teraz na stronę, gdzie nasza witryna (url, który wysłaliśmy do indeksu) widziana jest “oczami robota”. Jeżeli np. w Title widzimy nie to, co trzeba – coś związanego z download, viagra, itp – wtedy mamy pewność, że nie usunęliśmy całkowicie skutków ataku na naszą stronę i musimy poszukać w kodzie jej strony czy pliku .htaccess nieprawidłowości, a następnie naprawić poczynione szkody.
Przydatne wskazówki w tym zakresie można znaleźć w Pomocy Google. Jak nie pomogą – zapraszam na Forum Google dla Webmasterów.
loading...
6.4105