Filtry, bany, Search Console

Pobierz jako Google sposobem na namierzenie faktu zhakowania strony

Opcja z Narzędzi dla Webmasterów „Pobierz jako Google”

Pobierz jako Google - menu w Narzędziach

jest prostym, a poprzez to niedocenianym, sposobem na sprawdzenie, czy nasza strona nie została zhakowana. Często np. dzieje się np. tak, że wchodzimy na naszą stronę z wyników i nie widzimy problemu. Ale jak zrobi to robot, to wówczas serwowana jest mu inna treść, co- jako cloaking – w konsekwencji prowadzi do zniknięcia strony z SERPów.

Aby naprawić zaistniałą sytuację, musimy po hakerze „posprzątać”. Niekiedy jednak wydaje się nam, że poprawiliśmy wszystko na stronie – ale Google nadal wyświetla w SERPach informację o niebezpieczeństwie związanym z wejściem na naszą witrynę. Jak zatem sprawdzić, co jest nadal złego na naszej stronie?

Po wejściu do menu, a następnie kliknięciu w link „Pobierz jako Google” wchodzimy na stronę

Pobierz jako Google - strona serwisu

Następnie klikamy w czerwony przycisk „Pobierz” – pojawia się nam w kolejnej kolumnie, za „Stan pobierania”, aktywny przycisk „Prześlij do indeksu” – zostawiamy domyślnie zaznaczoną opcję „URL”, klikamy OK – i po kilku sekundach widzimy w tabeli komunikat „Adres URL przesłany do indeksu”.

Klikając w link „Sukces” przechodzimy teraz na stronę, gdzie nasza witryna (url, który wysłaliśmy do indeksu) widziana jest „oczami robota”. Jeżeli np. w Title widzimy nie to, co trzeba – coś związanego z download, viagra, itp – wtedy mamy pewność, że nie usunęliśmy całkowicie skutków ataku na naszą stronę i musimy poszukać w kodzie jej strony czy pliku .htaccess nieprawidłowości, a następnie naprawić poczynione szkody.

Przydatne wskazówki w tym zakresie można znaleźć w Pomocy Google. Jak nie pomogą – zapraszam na Forum Google dla Webmasterów.

GD Star Rating
loading...
Pobierz jako Google sposobem na namierzenie faktu zhakowania strony, Pobierz jako Google sposobem na namierzenie faktu zhakowania strony, 6.4 out of 10 based on 5 ratings Pobierz jako Google sposobem na namierzenie faktu zhakowania strony

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *