Wyszukiwarka Google

Pobierz jako Google – od kilku dni wymagana jest captcha

Od początku miesiąca osoby, które chcą przyspieszyć indeksację zmian wprowadzonych na stronach w obrębie swojej witryny zobaczą w Search Console captcha:

Search Console - pobierz jako Google - Captcha

Wcześniej dało się ją zaobserwować np. przy wielokrotnym (ponad 5) użyciu opcji „Pobierz jako Google – miałem tak, jak optymalizowałem po kolei zakładki w serwisie, aby następnie, poprzez zaproszenie Googlebota, szybciej wprowadzić zmiany do indeksu.

Captcha to nie powód do obaw

Kiedyś captcha nie pojawiała się w ogóle. Od pewnego czasu to się zmieniło i o ile dobrze pamiętam przy 5 z kolei pytaniu trzeba było kliknąć w kwadrat. Od teraz musimy to już robić za każdym razem.

Google najwidoczniej postanowiło się bronić przed automatycznymi procesami zapraszania Googlebota na stronę. Na szczęście nie jesteśmy zmuszeni do wybierania niepasującego obrazka, nie mówiąc o jakiś skomplikowanych działaniach matematycznych.

Na koniec warto wspomnieć, że limity się nie zmieniły – nadal możemy w jednym miesiącu 500 zaprosić Googlebota na pojedynczą stronę oraz dodatkowo 10 razy w sytuacji, jak chcemy, aby „przeszedł” on po wszystkich linkach wychodzących z danej strony (czyli jak zmieniamy 20 stron i do wszystkich mamy odnośnik na stronie głównej to zapraszamy bota na stronę główną i wybieramy opcję „Indeksuj ten URL i jego linki bezpośrednie”.

GD Star Rating
loading...
Pobierz jako Google - od kilku dni wymagana jest captcha, Pobierz jako Google - od kilku dni wymagana jest captcha, 3.5 out of 10 based on 4 ratings Pobierz jako Google - od kilku dni wymagana jest captcha
napisał/a 1322 artykułów na rzecz Bloga SEO

Działaniami z zakresu SEO zajmuję się nieprzerwanie od 2008 roku - swoje usługi świadczę w Polsce oraz na rynkach anglo- i niemieckojęzycznych. W 2010 roku roku założyłem pierwszego bloga SEO (na którym mam przyjemność Ciebie gościć) skierowanego stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam zmiany w algorytmie oraz publikuję wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google. Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz inne wpisy z tej kategorii