Wyszukiwarka Google

Pobierz jako Google – od kilku dni wymagana jest captcha

Od początku miesiąca osoby, które chcą przyspieszyć indeksację zmian wprowadzonych na stronach w obrębie swojej witryny zobaczą w Search Console captcha:

Search Console - pobierz jako Google - Captcha

Wcześniej dało się ją zaobserwować np. przy wielokrotnym (ponad 5) użyciu opcji „Pobierz jako Google – miałem tak, jak optymalizowałem po kolei zakładki w serwisie, aby następnie, poprzez zaproszenie Googlebota, szybciej wprowadzić zmiany do indeksu.

Captcha to nie powód do obaw

Kiedyś captcha nie pojawiała się w ogóle. Od pewnego czasu to się zmieniło i o ile dobrze pamiętam przy 5 z kolei pytaniu trzeba było kliknąć w kwadrat. Od teraz musimy to już robić za każdym razem.

Google najwidoczniej postanowiło się bronić przed automatycznymi procesami zapraszania Googlebota na stronę. Na szczęście nie jesteśmy zmuszeni do wybierania niepasującego obrazka, nie mówiąc o jakiś skomplikowanych działaniach matematycznych.

Na koniec warto wspomnieć, że limity się nie zmieniły – nadal możemy w jednym miesiącu 500 zaprosić Googlebota na pojedynczą stronę oraz dodatkowo 10 razy w sytuacji, jak chcemy, aby „przeszedł” on po wszystkich linkach wychodzących z danej strony (czyli jak zmieniamy 20 stron i do wszystkich mamy odnośnik na stronie głównej to zapraszamy bota na stronę główną i wybieramy opcję „Indeksuj ten URL i jego linki bezpośrednie”.

GD Star Rating
loading...
Pobierz jako Google - od kilku dni wymagana jest captcha, Pobierz jako Google - od kilku dni wymagana jest captcha, 3.5 out of 10 based on 4 ratings Pobierz jako Google - od kilku dni wymagana jest captcha

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *