6 lutego 2016 | Aktualizacja: 7 lutego 2016
Wyszukiwarka Google
Konsola Google

Od początku miesiąca osoby, które chcą przyspieszyć indeksację zmian wprowadzonych na stronach w obrębie swojej witryny zobaczą w Search Console captcha:

Search Console - pobierz jako Google - Captcha

Wcześniej dało się ją zaobserwować np. przy wielokrotnym (ponad 5) użyciu opcji “Pobierz jako Google – miałem tak, jak optymalizowałem po kolei zakładki w serwisie, aby następnie, poprzez zaproszenie Googlebota, szybciej wprowadzić zmiany do indeksu.

Captcha to nie powód do obaw

Kiedyś captcha nie pojawiała się w ogóle. Od pewnego czasu to się zmieniło i o ile dobrze pamiętam przy 5 z kolei pytaniu trzeba było kliknąć w kwadrat. Od teraz musimy to już robić za każdym razem.

Google najwidoczniej postanowiło się bronić przed automatycznymi procesami zapraszania Googlebota na stronę. Na szczęście nie jesteśmy zmuszeni do wybierania niepasującego obrazka, nie mówiąc o jakiś skomplikowanych działaniach matematycznych.

Na koniec warto wspomnieć, że limity się nie zmieniły – nadal możemy w jednym miesiącu 500 zaprosić Googlebota na pojedynczą stronę oraz dodatkowo 10 razy w sytuacji, jak chcemy, aby “przeszedł” on po wszystkich linkach wychodzących z danej strony (czyli jak zmieniamy 20 stron i do wszystkich mamy odnośnik na stronie głównej to zapraszamy bota na stronę główną i wybieramy opcję “Indeksuj ten URL i jego linki bezpośrednie”.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii