Search Console

Po udostępnieniu domeny w Narzędziach nie widać żadnych danych

Czasami może się zdarzyć, że zostanie nam udostępniony wgląd w Narzędzia dla danej domeny i wszystko przebiegnie sprawnie do momentu … weryfikacji, która przebiegnie poprawnie, ale na końcu będzie czekała na nas niespodzianka – brak jakichkolwiek danych. Mimo faktu, że druga strona będzie się zarzekać, że “dane są”.

O co chodzi?

Rozwiązanie braku widoczności statystyk i innych informacji o domenie jest banalnie proste.

Jak wiadomo możemy weryfikować domenę zarówno z WWW, jak i BEZ. W opisanej sytuacji obie strony skorzystały …  z różnych metod. Domena dodana na początku np. wykorzystała WWW, a domena do drugiego konta została dodana już bez tego przedrostka.

Dlatego aby druga strona zobaczyła dane musi dodać ponownie domenę, tym razem z “inną wersją na początku” – a dane pojawią się natychmiast po weryfikacji domeny :).

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *