Search Console
20 lipca 2011

Czasami może się zdarzyć, że zostanie nam udostępniony wgląd w Narzędzia dla danej domeny i wszystko przebiegnie sprawnie do momentu … weryfikacji, która przebiegnie poprawnie, ale na końcu będzie czekała na nas niespodzianka – brak jakichkolwiek danych. Mimo faktu, że druga strona będzie się zarzekać, że „dane są”.

O co chodzi?

Rozwiązanie braku widoczności statystyk i innych informacji o domenie jest banalnie proste.

Jak wiadomo możemy weryfikować domenę zarówno z WWW, jak i BEZ. W opisanej sytuacji obie strony skorzystały …  z różnych metod. Domena dodana na początku np. wykorzystała WWW, a domena do drugiego konta została dodana już bez tego przedrostka.

Dlatego aby druga strona zobaczyła dane musi dodać ponownie domenę, tym razem z „inną wersją na początku” – a dane pojawią się natychmiast po weryfikacji domeny :).

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii