Wyszukiwarka Google
16 lipca 2012

Google jest firmą, która dynamicznie się rozwija, dążąc do tego, aby być pionierem w wielu dziedzinach naszego życia (zwłaszcza tych związanych z Internetem). Przyzwyczajeni jesteśmy, że to dla Google wiele osób rezygnuje z dotychczasowego zajęcia, postanawiając mocniej związać się z tą firmą. Przejścia w drugą stronę – z Google „gdzieś indziej” są rzadkie. I dlatego niewątpliwie newsem dzisiejszego dnia jest przejście Marissy Mayer z Google do Yahoo. Marissa, na co warto zwrócić uwagę, była 20 pracownikiem, jakiego zatrudniło Google. Nagłówki na Tweetrze znanych stacji mówią same za siebie

 

Marissa Mayer odchodzi z Google do Yahoo
Marissa z Google związana była od 13 lat. Odpowiadała za wiele projektów, a jednak postanowiła zmienić pracowdawcę. Jak powiedziała, podjęcie pracy w Yahoo to właściwa decyzja, ponieważ firma jest jedną z najlepszych marek działających w Internecie.

“it was a reasonably easy decision” to take the top job at Yahoo. (…) Yahoo is “one of the best brands on the Internet.”

Czyżby Yahoo zamierzało bardziej wykorzystać współpracę, jaką nawiązało z Microsoftem? David Filo, współzałożyciel Yahoo (który nadal pracuje w firmie), przyznaje, że w ostatnich latach brakowało skupienia większej uwagi na użytkowniku. i że Yahoo musi powrócić „do korzeni”

“In the last few years, given the turnover, there has been a lack of attention on the user experience,”.  “We need to get back to basics.”

O tym, że była to nieprzeciętna osoba świadczy to, co Larry Page napisał o niej dzisiaj – będziemy tęsknić w Google za jej talentem.

We will miss her talents at Google

Komentarze za Zachodzie pokazują to samo:

Great move by Yahoo, and and inevitable loss by Google

Świetny ruch ze strony Yahoo, pewna strata dla Google

The Fall of Google Begins … Maybe?

To jest mocne, zostawiłem to na koniec – zaczyna się upadek Google .. Może?

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Jacek 16 lipca 2012, 23:34

Upadek to może nie, ale zdaje się właściciele mają kryzys wieku średniego :)

Łukasz Rajzer 17 lipca 2012, 6:36

Nowe wyzwania nas odmładzają, więc ja Marissie się nie dziwię i gratuluje wyboru.

Seo-Profi 17 lipca 2012, 7:25

Coś w tym jest – zmiana firmy po tylu latach wymaga też sporej dozy odwagi – przyzwyczajamy sie jako ludzie do status quo i musimy czuć naprawdę, że warto, że jak piszesz czekają nas wyzwania, aby zdecydować się na ten krok. Też jestem ciekawy, czy Yahoo/Bing zwiększa udział w rynku USA – czy będa patrzyc sie na inne rynki, gdzie niepodzielnie króluje Google – chociażby na naszym polskim podwórku z udziałem, po przejściu wp.pl na silnik tej wyszukiwarki, na poziomie oscylującym wokół … 98%!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii