Wyszukiwarka Google
28 lipca 2012

Przez długi czas zapytania do Google wprowadzane były ręcznie. Dopiero po długim czasie Google wdrożyło wyszukiwanie głosem na urządzeniach mobilnych.

Teraz firma zrobiła kolejny krok w kierunku ułatwienia nam życia w zakresie procesu wyszukiwania udostępniając możliwość wpisywania zapytań do wyszukiwarki … za pomocą pisma odręcznego. Działa to na urządzeniach mobilnych z systemem iOS5 lub Android 2.3 – dla smartfonów – lub iOS5 oraz Android 4.0 – w przypadku tabletów. Wystarczy kliknąć w ustawienia, a następnie w ustawienia wyszukiwania. Jako 3 opcję w kolejności zobaczymy „Pismo odręczne” – które jest domyślnie ustawione na „Wyłącz”. Klikamy we „Włącz” – i voila.

To, co jest ważne w procesie wprowadzania tekstu w ten sposób – możemy pisać po całym ekranie.

Sprawdziłem u siebie – działa. Na razie nie za szybko mi to śmiga, no ale mamy nową opcję – przydatną np. w jednej przedstawionej sytuacji na filmiku – gdzie osoba szuka lekcji nauki jazdy na nartach … będąc chyba po poważnym złamaniu w tym zakresie :)

Na HTC Desire HD nie jest to moim zdaniem za bardzo przydatne – nie można się rozpisać – ale już na tablecie „możemy poszaleć” :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii