28 lipca 2012
Wyszukiwarka Google

Przez długi czas zapytania do Google wprowadzane były ręcznie. Dopiero po długim czasie Google wdrożyło wyszukiwanie głosem na urządzeniach mobilnych.

Teraz firma zrobiła kolejny krok w kierunku ułatwienia nam życia w zakresie procesu wyszukiwania udostępniając możliwość wpisywania zapytań do wyszukiwarki … za pomocą pisma odręcznego. Działa to na urządzeniach mobilnych z systemem iOS5 lub Android 2.3 – dla smartfonów – lub iOS5 oraz Android 4.0 – w przypadku tabletów. Wystarczy kliknąć w ustawienia, a następnie w ustawienia wyszukiwania. Jako 3 opcję w kolejności zobaczymy „Pismo odręczne” – które jest domyślnie ustawione na „Wyłącz”. Klikamy we „Włącz” – i voila.

To, co jest ważne w procesie wprowadzania tekstu w ten sposób – możemy pisać po całym ekranie.

Sprawdziłem u siebie – działa. Na razie nie za szybko mi to śmiga, no ale mamy nową opcję – przydatną np. w jednej przedstawionej sytuacji na filmiku – gdzie osoba szuka lekcji nauki jazdy na nartach … będąc chyba po poważnym złamaniu w tym zakresie :)

Na HTC Desire HD nie jest to moim zdaniem za bardzo przydatne – nie można się rozpisać – ale już na tablecie „możemy poszaleć” :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii