Wyszukiwarka Google
28 lipca 2012

Przez długi czas zapytania do Google wprowadzane były ręcznie. Dopiero po długim czasie Google wdrożyło wyszukiwanie głosem na urządzeniach mobilnych.

Teraz firma zrobiła kolejny krok w kierunku ułatwienia nam życia w zakresie procesu wyszukiwania udostępniając możliwość wpisywania zapytań do wyszukiwarki … za pomocą pisma odręcznego. Działa to na urządzeniach mobilnych z systemem iOS5 lub Android 2.3 – dla smartfonów – lub iOS5 oraz Android 4.0 – w przypadku tabletów. Wystarczy kliknąć w ustawienia, a następnie w ustawienia wyszukiwania. Jako 3 opcję w kolejności zobaczymy „Pismo odręczne” – które jest domyślnie ustawione na „Wyłącz”. Klikamy we „Włącz” – i voila.

To, co jest ważne w procesie wprowadzania tekstu w ten sposób – możemy pisać po całym ekranie.

Sprawdziłem u siebie – działa. Na razie nie za szybko mi to śmiga, no ale mamy nową opcję – przydatną np. w jednej przedstawionej sytuacji na filmiku – gdzie osoba szuka lekcji nauki jazdy na nartach … będąc chyba po poważnym złamaniu w tym zakresie :)

Na HTC Desire HD nie jest to moim zdaniem za bardzo przydatne – nie można się rozpisać – ale już na tablecie „możemy poszaleć” :)

GD Star Rating
loading...
Pismo odręczne nowym sposobem na wprowadzanie zapytań do Google, Pismo odręczne nowym sposobem na wprowadzanie zapytań do Google, 8.5 out of 10 based on 4 ratings Pismo odręczne nowym sposobem na wprowadzanie zapytań do Google
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *