Wyszukiwarka Google

Pismo odręczne nowym sposobem na wprowadzanie zapytań do Google

Przez długi czas zapytania do Google wprowadzane były ręcznie. Dopiero po długim czasie Google wdrożyło wyszukiwanie głosem na urządzeniach mobilnych.

Teraz firma zrobiła kolejny krok w kierunku ułatwienia nam życia w zakresie procesu wyszukiwania udostępniając możliwość wpisywania zapytań do wyszukiwarki … za pomocą pisma odręcznego. Działa to na urządzeniach mobilnych z systemem iOS5 lub Android 2.3 – dla smartfonów – lub iOS5 oraz Android 4.0 – w przypadku tabletów. Wystarczy kliknąć w ustawienia, a następnie w ustawienia wyszukiwania. Jako 3 opcję w kolejności zobaczymy „Pismo odręczne” – które jest domyślnie ustawione na „Wyłącz”. Klikamy we „Włącz” – i voila.

To, co jest ważne w procesie wprowadzania tekstu w ten sposób – możemy pisać po całym ekranie.

Sprawdziłem u siebie – działa. Na razie nie za szybko mi to śmiga, no ale mamy nową opcję – przydatną np. w jednej przedstawionej sytuacji na filmiku – gdzie osoba szuka lekcji nauki jazdy na nartach … będąc chyba po poważnym złamaniu w tym zakresie :)

Na HTC Desire HD nie jest to moim zdaniem za bardzo przydatne – nie można się rozpisać – ale już na tablecie „możemy poszaleć” :)

GD Star Rating
loading...
Pismo odręczne nowym sposobem na wprowadzanie zapytań do Google, Pismo odręczne nowym sposobem na wprowadzanie zapytań do Google, 8.5 out of 10 based on 4 ratings Pismo odręczne nowym sposobem na wprowadzanie zapytań do Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *