Filtry, bany

Pingwin jeszcze w tym roku. Stałym elementem algorytmu?

update PingwinaCoraz więcej znaków „na niebie” i na ziemi wskazuje na to, że jeszcze w tym roku doczekamy się Pingwina – update algorytmu. Wspominali o tym ostatnio John Mueller jak i Gary Illyes z Google, jednak nie jest w tym wszystkim najlepsze. Osobiście obstawiam październik jako datę wdrożenia zmian w algorytmie – czas pokaże, czy się myliłem.

Pikanterii całej sytuacji dodała ostatnie wypowiedź Gary’ego na konferencji SMX East, która odbyła się w dniach 29 wrzesień – 1 październik w Nowym Jorku. Zgodnie z tą wypowiedzią Pingwin po jego wdrożeniu ma działać w czasie rzeczywistym.

Oznaczałoby to, że webmasterzy, których strony wpadną w tarapaty z powodu nienaturalnych linków nie będą musieli, jak teraz, czekać miesiąca, aż Google dokona „ręcznego włączenia updatu”. W momencie wgrania/uaktualnienia pliku disavow zmiany wejdą w życie (oczywiście oznacza to też, że jak system uzna, że nasza strona łamie Wskazówki pod kątem naturalności linków, kara też będzie błyskawiczna :)

Jak dla mnie zmiana zapowiada się bardzo ciekawie. Przy okazji jestem bardzo ciekawy jaki będzie wpływ najnowszego Pingwina na nasz polski rynek.

napisał/a 1322 artykułów na rzecz Bloga SEO

Działaniami z zakresu SEO zajmuję się nieprzerwanie od 2008 roku - swoje usługi świadczę w Polsce oraz na rynkach anglo- i niemieckojęzycznych. W 2010 roku roku założyłem pierwszego bloga SEO (na którym mam przyjemność Ciebie gościć) skierowanego stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam zmiany w algorytmie oraz publikuję wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google. Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *