Filtry, bany

Pingwin jeszcze w tym roku. Stałym elementem algorytmu?

update PingwinaCoraz więcej znaków “na niebie” i na ziemi wskazuje na to, że jeszcze w tym roku doczekamy się Pingwina – update algorytmu. Wspominali o tym ostatnio John Mueller jak i Gary Illyes z Google, jednak nie jest w tym wszystkim najlepsze. Osobiście obstawiam październik jako datę wdrożenia zmian w algorytmie – czas pokaże, czy się myliłem.

Pikanterii całej sytuacji dodała ostatnie wypowiedź Gary’ego na konferencji SMX East, która odbyła się w dniach 29 wrzesień – 1 październik w Nowym Jorku. Zgodnie z tą wypowiedzią Pingwin po jego wdrożeniu ma działać w czasie rzeczywistym.

Oznaczałoby to, że webmasterzy, których strony wpadną w tarapaty z powodu nienaturalnych linków nie będą musieli, jak teraz, czekać miesiąca, aż Google dokona “ręcznego włączenia updatu”. W momencie wgrania/uaktualnienia pliku disavow zmiany wejdą w życie (oczywiście oznacza to też, że jak system uzna, że nasza strona łamie Wskazówki pod kątem naturalności linków, kara też będzie błyskawiczna :)

Jak dla mnie zmiana zapowiada się bardzo ciekawie. Przy okazji jestem bardzo ciekawy jaki będzie wpływ najnowszego Pingwina na nasz polski rynek.

autor 1446 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomagam zwiększać ruch na portalach tematycznych, generować większą sprzedaż w sklepach internetowych oraz pozyskiwać zapytania od nowych klientów ze stron firmowych.

Bloga, którego czytasz,  założyłem w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Ekspert pomagam rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *