Filtry, bany

Pingwin 3.0 nadchodzi – będzie trzęsienie SERPów?

7 komentarzy

Nadchodzi update PingwinaMamy ciszę przed burzą – od niedawna co chwilę czytałem/słyszałem „jakie to SERPy są beznadziejne, co to Google pokazuje w TOPach” – doświadczenie pokazuje, że dzieje się to z reguły w sytuacjach, kiedy na coś się zanosi. Miałem rację

Dwa dni temu na łamach SearchEngineLand podczas relacji z Search Marketing Expo East potwierdził to Garry Illyes, piastujący stanowisko inżyniera w dziale odpowiedzialnym za utrzymanie jakości wyników wyszukiwania (po angielsku Search Engine Engineer). , który zapowiedział możliwość wprowadzenia updatu Pingwina nawet w następnym tygodniu.

Już od pewnego czasu dochodziły nas słuchy, że Google planuje duży update algorytmu w tym roku. Jednak dopiero teraz mamy jasne potwierdzenie, kiedy ów update prawdopodobnie wejdzie w życie. Oraz – że update warto będzie nazwać Pingwinem 3.0. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – prace nad tym updatem trwały prawie rok – a zatem nie będzie to „mały update”.

Zgodnie z tym, co powiedział Garry, Google mogłoby updaty Pingwiny robić częściej, jednak postanowiło poczekać i wypuścić taki update algorytmu, który „uszczęśliwiłby zarówno webmasterów, jak i użytkowników”

Google could have done a Penguin update more frequently, but they want to push out an update that makes both webmasters and users happy.

Co ciekawe, w wypowiedzi nie ma ani słowa o … pozycjonerach – można się zatem domyślać, że o ile dwie w/w grupy będą zadowolone, to pozycjonerzy już nie do końca :)

Na konferencji padła jeszcze jedna ważna informacja – osoby, które wgrały pliki zrzeczenia do disavow toola do dwóch tygodni wstecz w nadziei na wyjście strony z filtra algorytmicznego niestety nie odczują „pozytywnych efektów” Pingwina 3.0

Gary also said that if you disavow bad links now or as of about two weeks ago, it will likely be too late for this next Penguin refresh.

co w praktyce oznacza, że strona z filtra algorytmicznego przy wejściu w życie Pingwina 3.0 nie wyjdzie.

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że sporo zmieni się też (jak to odbieram) w działaniu disavow toola.

Do tej pory strony, które „siedziały w Pingwinie” a których webmasterzy nie byli w stanie usunąć żadnych złych linków a tylko wgrać ich listy do disavow toola mogli praktycznie pomarzyć o wyjściu z filtra algorytmicznego – do kolejnego updatu Pingwina narzędzie po prostu nie działało. Wygląda na to, że wraz z Pingwinem 3.0 to się zmieni, ponieważ Google planuje częściej odświeżać dane (uwzględniać to, co wgramy do DT) i zapewne niedługo nie będziemy już informowani o wszystkich kolejnych updatach Pingwina (jak to jest przy Pandzie), ponieważ staną się one po prostu częścią algorytmu.

But Gary added that the Penguin refreshes will be more frequent because of the new algorithm in place.

Wszystko wskazuje zatem na to, że końcówka roku będzie, pomimo spadającej temperatury za oknem, gorącym okresem – zwłaszcza dla tych, dla których linki to jedyny element w ich strategii SEO…

GD Star Rating
loading...
Pingwin 3.0 nadchodzi - będzie trzęsienie SERPów?, Pingwin 3.0 nadchodzi - będzie trzęsienie SERPów?, 4.6 out of 10 based on 8 ratings Pingwin 3.0 nadchodzi - będzie trzęsienie SERPów?
autor 1407 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

Zgred 4 października 2014, 18:34

A niech to wszystko pierdolnie – skończą się linki przyjdzie albo weszcie zacznie sięera CM :) SEO nie będzie tanie ale będzie też wartościowe :)

Sebastian Miśniakiewicz 4 października 2014, 18:46

Szkoda, że to nie Forum – dostałbyś „Najlepszą odpowiedź” :)

Łukasz Preś 4 października 2014, 18:51

Sebastian napisałeś to bardzo zawikłanie i brzmi jakby osoby, które wgrały Do DT linki do 2 tyg. wstecz miały nie oberwać algorytmem: „Na konferencji padła jeszcze jedna ważna informacja – osoby, które wgrały pliki zrzeczenia do disavow toola do dwóch tygodni wstecz nie odczują Pingwina 3.0

Gary also said that if you disavow bad links now or as of about two weeks ago, it will likely be too late for this next Penguin refresh.” :)

oryginalny wpis pochodzi z: https://blog.seo-profi.pl/pingwin-3-0-nadchodzi-bedzie-trzesienie-serpow/

Sebastian Miśniakiewicz 4 października 2014, 19:04

OK, szlifnę to, masz rację, można to źle zrozumieć :)

Tomaan 5 października 2014, 13:03

Sebastianie zrozum, że poza jednym segmentem w Analytics, SEO oficjalnie nie istnieje i dlatego Google nie będzie wspominać o pozycjonerach.

Sebastian Miśniakiewicz 5 października 2014, 17:23

Ale może wspomnieć o tych, którzy SEOują strony w sensie dosłownym :)

wojtekjakistam 5 października 2014, 20:20

Czesc – mam nadzieję że jebutnie ale w końcu mnie wpuści w wyniki do pierwszej 10. Dawno nie pisałem u Ciebie bo słabo idzie w tym temacie u mnie

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii