Wyszukiwarka Google

Pierwszy krok ku prostszym adresom w profilach Google+

Prostsze adresy w profilach Google+ już wkrótceTo, na co wszyscy, aktywnie (lub sporadycznie) korzystający z Google+ czekali, zaczyna nabierać realnych kształtów – Google prowadza przyjazne adresy do profili Google+.

Od razu śpieszę z wyjaśnieniem, że na razie tylko dla wybranych profili – ale, jak można się domyślać – już za jakiś czas będziemy mogli uprościć nasze przydługawe adresy i na kształt tych z Facebooka dopasować je do naszych nazwisk, nazw firm czy instytucji.

Informacją na ten temat podzieliła się Saurabh Sharma. Gdzie? Oczywiście na Google+ :). Na razie nie ma podanych konkretnych terminów, kiedy będzie mógł każdy zmienić swój przydługawy adres profilu na Google+.

At first, we’re introducing custom URLs to a limited number of verified profiles and pages. But over time we plan to offer custom URLs to many more brands and individuals, so please stay tuned!

Jak wyglądają proste adresy profili na Google+? Zobaczcie sami – oczywiście plusik pozostał, a co – trzeba się odróżniać od Facebooka :) – Delta AirlinesBritney SpearsHugh JackmanToyota

GD Star Rating
loading...
Pierwszy krok ku prostszym adresom w profilach Google+, Pierwszy krok ku prostszym adresom w profilach Google+, 10.0 out of 10 based on 1 rating Pierwszy krok ku prostszym adresom w profilach Google+

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Przemek Sztal 20 sierpnia 2012, 7:24

„oczywiście plusik pozostał, a co – trzeba się odróżniać od Facebooka” – i chyba tylko po to, bo jest on nadmiarowy. Co gorsze adres plus.google.com/toyota/ zwraca 404, powinni choć przekierowanie dać na wszelki wypadek :)

Annihilator 20 sierpnia 2012, 9:15

Jak widać, Google ma głęboko i daleko swój produkt. Chyba sami już się pogodzili z porażką. Tempo wprowadzania poprawek jest ślimacze no i takie kwiatki jak ten podany przez Ciebie – amatorszczyzna

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *