Wyszukiwarka Google

Panda zaczyna wpływać na SERPy Google. I dobrze.

Ostatni update algorytmu Google, znany pod wdzięczną nazwą Panda, został niedawno wprowadzony do naszego kraju. Sceptyków jest sporo, czytając wątek na Forum Google widać to wyraźnie – jednak analizując konkretny przykład widać, że … dobrze się dzieje. Przeanalizujmy.

Czy ktoś mi może powiedzieć co się stało z domeną zaburzenia.pl praktycznie wszystkie zapytania poleciały strasznie w dół. Domena jest już kilka lat a pierwszy raz coś takiego się stało, by zapytania które były w pierwszej dziesiątce znalazły się raptownie na 300 miejscu nawet.

Odpowiedź stałego bywalca Forum jest krótka i konkretna

Widzę że lubisz kopiować treść z innych serwisów . Na pewno temat dotyczący Pandy cię zainteresuje .

Zobaczmy, na jakiej podstawie tak twierdzi.

Wchodzę na wybrany losowo artykuł. Kopiuję z niego fragment i wrzucam do Google

Zaburzenia w pracy dwóch regionów mózgu kontrolujących wspólnie oddychanie i przełykanie są odpowiedzialne za zespół nagłej śmierci niemowląt we śnie (SIDS) – informują naukowcy na łamach pisma „Journal of Physiology”.

Jako wynik otrzymuję m.in. taką stronę. Widać wyraźnie, że artykuł został powielony także i w innych miejscach. Kto był pierwszy? W stopce mamy link do źródła. Po kliknięciu okazuje się, że źródło nie „leży w Newsweek’u”, ale jeszcze gdzie indziej.

Przyszłość Pandy w Polsce? Moim zdaniem zaczyna się robić ciekawie. I z pewnością serwisy, które „bazują na innych” nie mogą spać spokojnie. Analizowany przykład strony dotkniętej raptownie Pandą pokazuje, że Google rzeczywiście wzięło się do pracy. Jeżeli właściciele serwisów takich, jak ten analizowany, nadal będą bazować na nie swoich materiałach, nie dając użytkownikom nic „unikalnego”, to spotka ich taki sam los, jak analizowanej strony.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *