12 sierpnia 2011
Wyszukiwarka Google

Zgodnie z niedawno opublikowanym przez Guglarza wpisie na polskim Forum Pomocy Google dla Webmasterów Panda oficjalnie zawitała do naszego kraju.

Ktoś zauważył jakieś zmiany?

Pamiętajmy, że Google informuje o zmianach PO FAKCIE – zatem moim zdaniem Panda jest w Polsce już od miesiąca, kiedy to została wprowadzona na rynek niemiecki . No, ale mogę się mylić….

Więcej informacji na oficjalnym blogu Google. Patrząc się na zapis, który cytuję poniżej, rola Pandy na SERPy jest ewidentnie przesadzona – no cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że branża SEO lubi często “bić pianę” :)

W przypadku większości języków zmiany dotyczyć będą średnio 6-9% zapytań w stopniu, który może być zauważalny dla użytkowników. To znacznie mniej niż podczas pierwszego wprowadzenia Pandy, które dotknęło prawie 12% angielskojęzycznych zapytań.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Wilk 12 sierpnia 2011, 18:11

  Należy pamiętać, że zazwyczaj Google ogłasza zmiany co najmniej dwa tygodnie _po_ ich wprowadzeniu (a czasem i później) :)

  Łukasz 12 sierpnia 2011, 20:54

  @Wilk przecież jest o tym napisane w poście

  ale jeśli Pansa nie wykosi choć części spamu to na PiO będą mieli używanie :]

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii