Wyszukiwarka Google
12 sierpnia 2011

Zgodnie z niedawno opublikowanym przez Guglarza wpisie na polskim Forum Pomocy Google dla Webmasterów Panda oficjalnie zawitała do naszego kraju.

Ktoś zauważył jakieś zmiany?

Pamiętajmy, że Google informuje o zmianach PO FAKCIE – zatem moim zdaniem Panda jest w Polsce już od miesiąca, kiedy to została wprowadzona na rynek niemiecki . No, ale mogę się mylić….

Więcej informacji na oficjalnym blogu Google. Patrząc się na zapis, który cytuję poniżej, rola Pandy na SERPy jest ewidentnie przesadzona – no cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że branża SEO lubi często „bić pianę” :)

W przypadku większości języków zmiany dotyczyć będą średnio 6-9% zapytań w stopniu, który może być zauważalny dla użytkowników. To znacznie mniej niż podczas pierwszego wprowadzenia Pandy, które dotknęło prawie 12% angielskojęzycznych zapytań.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Wilk 12 sierpnia 2011, 18:11

Należy pamiętać, że zazwyczaj Google ogłasza zmiany co najmniej dwa tygodnie _po_ ich wprowadzeniu (a czasem i później) :)

Łukasz 12 sierpnia 2011, 20:54

@Wilk przecież jest o tym napisane w poście

ale jeśli Pansa nie wykosi choć części spamu to na PiO będą mieli używanie :]

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii