Filtry, bany

Panda 4.2 – Google wdrożyło kolejny update algorytmu

Panda - update algorytmu GoogleJak poinformował wczoraj Search Engine Land Google wdrożyło kolejną dużą zmianę w algorytmie – Pandę 4.2.

Zmiana weszła w życie w miniony tydzień – jednak nie należy oczekiwać jej efektów od razu. Zgodnie z zapowiedziami Google pełne wdrożenie updatu potrwa, uwaga – miesiące

Google says the update can take months to fully roll out because it will slowly impact your site.

Według zapowiedzi Google update dotknie około 2-3% zapytań w wynikach anglojęzycznych – ciekawy jestem, czy będzie bardzo widoczny w Polsce.

Ciekawym jest to, że niektóre osoby, z którymi rozmawiałem, zauważyły zmiany w rankingach, ale przypisały je albo zadziałaniu disavow tool, albo podejrzewały, że „po cichu” Google wdrożyło wyczekiwanego przez wiele osób Pingwina.

Warto zwrócić uwagę na informację o powolnym wdrażaniu Pandy – oznacza to bowiem, że trzeba będzie poczekać trochę, aby zobaczyć

  1. czy strona, wcześniej ukarana Pandą, z niej wyszła
  2. czy strona, która do tej pory opierała się temu updatowi, w końcu została nim objęta

Czas pokaże kto zyskał – a kto stracił

Na usta ciśnie się pytanie, czy nowy Pingwin też będzie tak rozciągnięty w czasie – bo to by oznaczało duże problemy dla osób śledzących zmiany i trendy na rynku; update rozciągnięty na przestrzeni paru miesięcy nie pozwala wyciągać tak szybkich wniosków jak np. Pingwin z października 2013 roku :)

GD Star Rating
loading...
Panda 4.2 - Google wdrożyło kolejny update algorytmu, Panda 4.2 - Google wdrożyło kolejny update algorytmu, 4.3 out of 10 based on 38 ratings Panda 4.2 - Google wdrożyło kolejny update algorytmu

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Dominik Niedźwiecki 23 lipca 2015, 22:50

Na razie cisza :)

Sebastian Miśniakiewicz 24 lipca 2015, 6:34

Nie zastanawia to, o czym wspomniałem we wpisie – z jednej strony informacja o odpaleniu Pandy, z drugiej – wzrosty lub spadki w przypadku stron, przy których pracowano nad poprawą profilu linków.
Coś mi tutaj „brzydko pachnie” …
No chyba, że to zbieg okoliczności i linki w tym przypadku się nie liczą – o czym kiedyś wspomniał John, odpowiadając jednej osobie na hangoucie, na pytanie „Dlaczego oni nie mają filtra mimo swojego profilu linków” w taki sposób: „A SKĄD WIESZ?”

Kuba 24 lipca 2015, 9:09

Pingwin z października 2014, chyba to Autor miał na myśli? Może się nie znam :D

Sebastian Miśniakiewicz 24 lipca 2015, 9:16

Na 100:) 2013 – byłem wtedy w Stanach, kiedy na spotkaniu Matt ogłosił, że w nocy będzie wprowadzony update Pingwina…

Kuba 24 lipca 2015, 9:18

W każdym razie ten z 10.2014 też był „wyraźny”. ;)

Keramzyt 24 lipca 2015, 9:29

„wdrożenie updatu” że czego? ;)

Sebastian Miśniakiewicz 24 lipca 2015, 9:32

jak napisałem – update’u byłoby po angielsku, tutaj spolszczyłem.
Wdrożyć = wprowadzić. Można powiedzieć też zaimplementować

PS Oceniłeś wpis na 1, bo czegoś nie zrozumiałeś? :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *