29 września 2014 | Aktualizacja: 31 stycznia 2016
Wyszukiwarka Google
Panda - update algorytmu Google

Panda - update algorytmu GoogleKilka dni temu Pierre Far, poinformował na Google+ o wdrożeniu nowego, a właściwie to już kolejnego, updatu skierowanego na strony o niskiej jakości treści – Pandy. Zgodnie z podaną informacją update ten dotknie od 3 do 5 procent wyników wyszukiwania, w zależności od rynku (znając świat, to Polska będzie z pewnością bliżej tych 5%)

Earlier this week, we started a slow rollout of an improved Panda algorithm, and we expect to have everything done sometime next week.

Based on user (and webmaster!) feedback, we’ve been able to discover a few more signals to help Panda identify low-quality content more precisely. This results in a greater diversity of high-quality small- and medium-sized sites ranking higher, which is nice.

Depending on the locale, around 3-5% of queries are affected.

To, co zwraca uwagę w przesłanym komunikacie, to fakt, że wdrażając nową Pandę Google bazowało na … informacjach, jakie dostało od webmasterów, dzięki którym wzięto pod uwagę po raz pierwszy kilka nowych czynników.

Efekty?

Zgodnie z tym, co napisał Pierre “w górę poszły” strony małe i średniej wielkości, zawierające treści, które z punktu widzenia Google są wysokiej jakości. Nie zaobserwowałem jakiś dużych zmian w stronach, którymi się zajmuję. Z drugiej strony – ciężko w dwa dni powiedzieć na 100% stwierdzić, że coś działa.

Jedno jest pewne – Google nie zwalnia tempa we wprowadzaniu kolejnych aktualizacji algorytmu, które mają na celu promować dobre serwisy, jednocześnie “tępiąc” te (nawet dobre), które w promocji korzystają z nienaturalnych linków. O tym, że to działa, pisałem nie tak dawno temu.

Jeżeli chodzi o mnie – proszę o więcej takich updatów :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Mateusz 29 września 2014, 16:46

  Updejty, updejty, a w topach i tak znajduję strony z linkami z miksera i coraz ciekawsze pomysły…

  Sebastian Miśniakiewicz 29 września 2014, 17:10

  Ale coraz mniej :)

  Rafał Tetzlaff 30 września 2014, 18:20

  Ja bym powiedział, że coraz więcej. Zwłaszcza w wynikach lokalnych. W Topach stoją strony z małą ilością treści, z powieloną treścią, strony całe we Flashu, jakieś przekierowania do śmieciowych podstron w katalogach. Mam nadzieję, że ten update zrobi swoje, bo jak na razie to mizeria.

  Sebastian Miśniakiewicz 30 września 2014, 21:50

  Zobaczymy – jedno jest pewne, Google daje “czadu”.
  To, co najlepiej o tym świadczy, to fakt, że … firmy zajmujące się SEO po cichu zmieniają branżę. Co chwilę słyszę, że ktoś idzie w Adwords, ktoś w szkolenia – a ktoś w ogóle zwija interes…
  Rynek zaczyna się oczyszczać z tych, co już teraz nie widzą na nim dla siebie miejsca
  Firmy te łączy jedno – dla nich SEO to były TYLKO linki z róznych systemów …

  krzysztof 1 października 2014, 8:53

  ale google jednoznacznie nie podaje do wiadomości, że zdobywanie linków z katalogów stron jest złe

  Sebastian Miśniakiewicz 3 października 2014, 6:38

  odnośnie seokatalogów tak robi …

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii