optymalizacja sklepu internetowego

Optymalizacja sklepu internetowego to żmudne i czasochłonne zajęcie. Wymaga zatroszczenia się o wiele, z pozoru, błahych drobiazgów – znaczniki meta oraz title, karta produktu, strony kategorii i podkategorii – to tylko “wierzchołek góry lodowej”. Nie bez znaczenia w przypadku sklepu jest sam silnik, na którym jest on postawiony. Nie zawsze mamy wgląd w kod – co już na starcie dyskwalifikuje takie rozwiązanie dla kogoś, kto chce mieć zoptymalizowany pod Google sklep. Nie znam rozwiązania idealnego w tym zakresie, w każdym są większe czy mniejsze niedoróbki. Jeżeli mamy szczęście – dostęp do kodu, co umożliwia nam wiele dostępnych na rynku rozwiązań – możemy teoretycznie zrobić wszystko. W przypadku niektórych skryptów będzie to nas jednak kosztowało znacznie więcej niż … migracja naszego sklepu na nową platformę.

Na rynku gotowych jest wiele rozwiązań tzw. pudełkowych – jednak wraz z rozwojem strony często okazuje się, że dostępne rozwiązania przestają nam wystarczać. Z dostępnych na rynku skryptów warto na pewno polecić Prestę – dla większości rozwiązań – oraz Magento, który nadaje się do każdego celu. Jest tylko jedno “ale” – wymaga sporego nakładu programistów (mimo, że oba rozwiązania są darmowe).

Jeżeli chcesz zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie internetowym to warto zajrzeć również do działu audyt sklepu internetowego, który kładzie nacisk na zgodność budowy sklepu ze Wskazówkami Google dla Webmasterów oraz pozycjonowanie sklepu internetowego, w którym znajdują się przydatne informacje mające na celu zwiększenie widoczności strony sklepu w Google.

Chcesz zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie internetowym?

Tak, chcę >>

GD Star Rating
loading...
Czy zamieszczenie tego samego opisu produktu na Ceneo/Allegro czy w podobnym serwisie może zaszkodzić pozycji sklepu w Google ?

2.5106

GD Star Rating
loading...