16 stycznia 2011
Wyszukiwarka Google

Różnica między przedstawionymi dwoma zapytaniami jest znacząca – czy ktoś widzi między nimi różnicę? :)

Zapytanie wpisane w Google link:domena.pl pokazuje strony linkujące do domena.pl (wyniki są bardzo ograniczone, lepiej użyć narzędzi dla webmasterów).

Zapytanie link: domena.pl – różniący się od swojego poprzednika spacją pomiędzy znakiem “:” a nazwą domeny –  pokazuje nam strony zawierające w sobie jednocześnie następujące słowa “link”, “mojastrona”, “pl”.

Warto o tym wiedzieć – pamiętając jednocześnie, że operator “link” w Google zwraca tak bardzo orientacyjne wyniki, że lepiej jest do sprawdzania linków przychodzących używać Yahoo – a jeszcze lepiej zweryfikować swoją domenę w Narzędziach dla Webmasterów – od pewnego czasu Google pokazuje naprawdę duże ilości miejsc emitujących linki do naszej strony – śmiem twierdzić, że są to PRAWIE wszystkie domeny, na których system znalazł odnośnik do naszej strony.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii