Wyszukiwarka Google
16 stycznia 2011

Różnica między przedstawionymi dwoma zapytaniami jest znacząca – czy ktoś widzi między nimi różnicę? :)

Zapytanie wpisane w Google link:domena.pl pokazuje strony linkujące do domena.pl (wyniki są bardzo ograniczone, lepiej użyć narzędzi dla webmasterów).

Zapytanie link: domena.pl – różniący się od swojego poprzednika spacją pomiędzy znakiem „:” a nazwą domeny –  pokazuje nam strony zawierające w sobie jednocześnie następujące słowa „link”, „mojastrona”, „pl”.

Warto o tym wiedzieć – pamiętając jednocześnie, że operator „link” w Google zwraca tak bardzo orientacyjne wyniki, że lepiej jest do sprawdzania linków przychodzących używać Yahoo – a jeszcze lepiej zweryfikować swoją domenę w Narzędziach dla Webmasterów – od pewnego czasu Google pokazuje naprawdę duże ilości miejsc emitujących linki do naszej strony – śmiem twierdzić, że są to PRAWIE wszystkie domeny, na których system znalazł odnośnik do naszej strony.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii