Wyszukiwarka Google

Operator link – różnica między link:domena.pl a link: domena.pl

Różnica między przedstawionymi dwoma zapytaniami jest znacząca – czy ktoś widzi między nimi różnicę? :)

Zapytanie wpisane w Google link:domena.pl pokazuje strony linkujące do domena.pl (wyniki są bardzo ograniczone, lepiej użyć narzędzi dla webmasterów).

Zapytanie link: domena.pl – różniący się od swojego poprzednika spacją pomiędzy znakiem „:” a nazwą domeny –  pokazuje nam strony zawierające w sobie jednocześnie następujące słowa „link”, „mojastrona”, „pl”.

Warto o tym wiedzieć – pamiętając jednocześnie, że operator „link” w Google zwraca tak bardzo orientacyjne wyniki, że lepiej jest do sprawdzania linków przychodzących używać Yahoo – a jeszcze lepiej zweryfikować swoją domenę w Narzędziach dla Webmasterów – od pewnego czasu Google pokazuje naprawdę duże ilości miejsc emitujących linki do naszej strony – śmiem twierdzić, że są to PRAWIE wszystkie domeny, na których system znalazł odnośnik do naszej strony.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *