12 czerwca 2012 | Aktualizacja: 2 sierpnia 2012
Wyszukiwarka Google
Google Trusted Stores

Google poinformowało o wprowadzeniu w życie programu o nazwie Google Trusted Stores. Na razie system testowany jest w Stanach. Jak na razie testy przebiegają bardzo dobrze – system  działa „lepiej niż sądzono (pod kątem technicznym)” – tyle Google. Dotychczas 50 sprzedawców zrealizowało łącznie „w programie” 10 milionów zamówień (jak widać system testują tuzy zakupów w Sieci).

Google wprowadziło program, aby nagrodzić sklepy, które mają wysoki poziom obsługi oraz umożliwiają dzielenie się aktualnymi danymi dotyczącymi tego, co się dzieje z przesyłką. Znamy też średni czas dostawy.

The Google Trusted Store badge is awarded to e-commerce sites that demonstrate a track record of on-time shipping and excellent customer service. When visiting a qualifying store, shoppers can hover over the Google Trusted Store badge and see metrics on the store’s shipping and customer service performance.

Informacje te będą widoczne dla kupujących

 

Google Trusted Stores

 

Czy każdy będzie mógł wziąć udział w programie? Tak – ale aby dostać odznakę (i potem móc ją wykorzystać np. przy reklamie Adwords) będzie trzeba podzielić się z Google pewnymi danymi

Merchants who want to be part of this need to share data about shipments, and Google collects customer service metrics when shoppers seek Google’s help with a problem.

czyli będzie konieczne, aby udostępnić dane dotyczące wysyłek, zaś Google zbierać będzie analizowało zachowanie kupującego (jak się można domyślić, jeżeli osoba nie będzie mogła poradzić sobie w procesie zakupu i będzie aktywnie korzystała z pomocy Google, nie będzie to dobrze odbierane).

No, ale potem jest „nagroda”, którą można się posłużyć np. w … linkach sponsorowanych.

 

Google Trusted Stores Badge

 

Co ciekawe – w przypadku wystąpienia problemu przy danym zakupie Google jest stroną, która stara się pomóc w jego rozwiązaniu, będąc w kontakcie z Klientem oraz sklepem, w którym Klient dokonał zakupu.

Więcej informacji – na stronie programu.

Idea działania programu przedstawiona została na poniższym filmiku. Ciekawy jestem, kiedy pojawi się to w Polsce…

https://www.youtube.com/watch?v=<a href="http://www.youtube.com/watch?v=FKXPeIeKYd8">http://www.youtube.com/watch?v=FKXPeIeKYd8</a>
Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Tomek 26 czerwca 2012, 17:17

  Dla zainteresowanych najciekawsze wymagania stawiane sklepom zebrałem we wpisie http://blog.tybon.pl/2012/06/google-trusted-stores/

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii