Ochrona danych osobowych

logo dane-osobowe.infoTemat mało jeszcze znany, ale już budzący duże kontrowersje, a jednocześnie wymagający w wielu sytuacjach zmiany w podejściu czy działaniu. Nadal wiele osób i firm nie potrafi właściwie zadbać o ochronę danych osobowych gromadzonych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą? Na co zwracać uwagę – czego przestrzegać, a co … pomijać? Są to niby proste pytania, ale – często albo nie znamy na nie odpowiedzi, albo też nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak ważne jest dochowanie pewnych procedur w tym zakresie.

Autorką wpisów jest Pani Monika Gierada-Sołtysek – certyfikowany administrator bezpieczeństwa informacji, auditor wiodący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001, od 2008 roku związana zawodowo z tematem ochrony danych osobowych. Właścicielka firmy Dane-osobowe.info – świadczącej usługi doradcze w zakresie ochrony danych osobowych dla przedsiębiorstw każdej skali: kompleksowa dokumentacja, polityki prywatności, procedury konieczne do zapewnienia bezpieczeństwa przetwarzanym informacjom a także outsourcing funkcji administratora bezpieczeństwa informacji.

Jeżeli macie pytania dotyczące szeroko pojętych kwestii związanych z ochrona danych osobowych lub też chcielibyście, aby jakiś temat został przybliżony/rozwinięty – wpisujcie swoje propozycje w komentarzach. Postaramy się na bieżąco odpowiadać na pytania, zaś najciekawsze tematy zostaną omówione w osobnych wpisach.

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Poprzedni wpis:
Następny wpis:
Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *