Kilka słów o autorze bloga

Nazywam się Sebastian Miśniakiewicz i jestem właścicielem firmy SEO Profi specjalizującej się w pozycjonowaniu i optymalizacji stron internetowych. Pozycjonowanie to moja pasja oraz zawód – czyli najlepsze powiązanie, jakie mogłoby wystąpić :)

W sieci znajdziesz mnie przede wszystkim na Forum Google dla Webmasterów, na którym udzielam porad pod nickiem Sebastian. Możesz naleźć mnie też na moim profilu na Google+, od czasu do czasu krótkie informacje wrzucam na Twittera. Facebooka nie używam aktywnie, chociaż konto posiadam. Chociaż znajdują się tam zawsze informacje o nowych wpisach, zaś od pewnego czasu rozwijam stronkę poświęconą audytowi SEO – którą możesz polubić (zachęci mnie to do jej szybszego rozwoju).

Zachęcam do aktywnego komentowania wpisów, dzięki czemu ten blog będzie mógł spełnić w pełni swoją rolę – jako pomoc dla osób poszukujących rozwiązań oraz nowinek z branży SEO.

Kilka słów o moim SEO blogu

Optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych to coraz bardziej popularny temat. W dobie coraz większej roli jaka odgrywa w naszym życiu Internet nic dziwnego, że każdy właściciel strony dąży do tego, aby to właśnie jego strona była najbardziej widoczna w sieci. Każdy, kto doświadczył bycia co najmniej w TOP10 wie, jak bardzie jest to ważne – w przypadku firmy stanowi często o jej „być albo nie być”.

W Internecie można znaleźć wiele opracowań/blogów/porad dotyczących pozycjonowania i optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek internetowych. Mało jest jednak takich, które podchodzą do tematów w sposób prosty, zrozumiały przez osoby dopiero rozpoczynające swoją „przygodę” z SEO. Chcemy poprzez nasz blog umożliwić  zrozumienie zasad obowiązujących w SEO każdej osobie, niezależnie od stopnia wiedzy z tego tematu.

Wiele tematów na blogu z pewnością zainteresuje także i te osoby, które już się zetknęły z tematami pozycjonowania i optymalizacji stron, szukają jednak porady na stricte określone tematy – albo informacji o nowościach i nowinkach z branży. Dla nich także znajdzie się tutaj wiele ciekawych artykułów, z których na szczególną uwagę zasługują przetłumaczone z YouTube’a filmy z udziałem Matta Cutt’sa, w których odpowiada on na pytania internautów, zainteresowanych zwiększeniem widoczności ich strony w Sieci.

Bardzo ważna uwaga – blog nie porusza zagadnień związanych z „pozycjonowaniem” stron za pomocą tzn. black hat SEO. Nie znajdziesz tutaj technik ani sposobów na wypromowanie witryny za ich pomocą. Uważamy takie działania za nieetyczne, skutkujące uzyskaniem wysokiej pozycji w SERPach co najwyżej w średnim okresie czasu. Wiedza zaś zaprezentowana na blogu ma to umożliwić w długim okresie czasu :).

Zachęcam do komentowania wpisów i zgłaszania swoich uwag. Na każde pytanie udzielę odpowiedzi, jeżeli zaś okaże się, że temat wymaga osobnego postu, odpowiedź zostanie opublikowana w formie osobnego artykułu.

Wszystkie wpisy opublikowane na blogu są autorskie i ich kopiowanie bez zezwolenia autora jest niedozwolone i stanowi naruszenie praw autorskich.

autor 1413 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

Następny wpis: