11 września 2013
Filtry, bany

analiza-stronyDzisiaj “tradycyjnie” – czyli około 2.30 naszego czasu – na moją skrzynkę trafił email od Google – odpowiedź w sprawie prośby o ponowne rozpatrzenie strony. Taka wiadomość u każdej osoby, która wysyła RRs, powoduje przyspieszone bicie serca – “zdjęli filtr, czy też nie”? :) Wszedłem zatem ze smartfona na pocztę, kliknąłem w wiadomość, zastanawiając się jaką wiadomość zobaczę – taką, od której miło zacznie się dzień, czy też inną – która sprawi, że będzie trzeba raz jeszcze pisać RR klientowi, który trafił do mnie z zafiltrowaną domeną.

Czytam – początek bez zmian. “Właściciel witryny….”. Przyzwyczaiłem się do takich emaili w takim już stopniu, że tylko skanuję wzrokiem pierwszy i idę do drugiego akapitu, aby przeczytać, czy wycofano ręczne działania, czy też nie. A tutaj …. coś takiego

Sprawdziliśmy Twoją witrynę. Zawsze gdy to robimy, zwracamy uwagę na jej zgodność z naszymi wskazówkami dotyczącymi jakości. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wycofujemy ręczne działania antyspamowe podjęte wobec witryny lub je dostosowujemy. Jeśli chcesz zobaczyć, jakie czynności podejmujemy aktualnie względem Twojej witryny, wejdź na stronę Ręczne działania w Narzędziach dla webmasterów.

Hm… To zdjęli, czy nie zdjęli?

Czytam zatem dalej email – ale został już tylko ostatni, trzeci akapit, z “zaproszeniem” na Forum Google. Odpowiedzi na moje pytanie,a  co zatem idzie na prośbę o ponowne rozpatrzenie, nie widzę. Czytam temat emaila

Przeanalizowaliśmy Twoją prośbę o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia witryny XXX

też brak wskazania. Co jest? Nie mam wyjścia – robię zatem to, co trzeba – wchodzę na Narzędzia, patrzę do odpowiedniej sekcji i … filtra nie ma. Super !

Nie wiem, jak Wam nowe rozwiązanie przypadnie do gustu, ale ja chciałbym od razu znać wynik rozpatrzenia. Tym bardziej, że mam ustawione powiadomienia emailowe i nie muszę logować się do Narzędzi w takich sytuacjach. Będzie trzeba to zgłosić Google – mam wrażenie, że nie tylko ja chciałbym szybciej znać odpowiedź na pytanie “O co chodzi?” :)

Poza tym jeszcze jedna rzecz – na dole emaila jest link do Forum Google …. angielskiego. Też jest to do zmiany. Jak sprawdzałem tego linka wcześniej, ale jak teraz sięgam wstecz, to w starych komunikatach też jest link do angielskiego forum, nie naszego, polskiego.

Przy okazji – zwróciliście uwagę na identyfikator wiadomości ze stopki emaila? Przyznam, że ja jakoś do tej pory nie…

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Przemek Sztal 11 września 2013, 6:29

  A ja dzisiaj o 2:22 czasu polskiego dostałem maila “wycofaliśmy ręczne działania antyspamowe” :) Faktycznie, po to są powiadomienia mailowe, żeby bez logowania się w GWT wiedzieć o najważniejszych zmianach. Podejrzewam, że nowe podejście zostało spowodowane brakiem całkowitej synchronizacji między powiadomieniem mailowym, a informacją w sekcji Działania ręczne. Webmasterzy narzekali, więc wymyślili taki sposób, mam nadzieję, że tymczasowy.

  Sebastian Miśniakiewicz 11 września 2013, 6:41

  Przemek – wczoraj, czy dzisiaj? :)
  Puściłem info do Karoliny, aby poprawili te dwie kwestie – zobaczymy, co da się zrobić w tym zakresie…

  Przemek Sztal 11 września 2013, 8:27

  Bankowo dzisiaj – 11.09.2013 2:22 ;-)

  Jędrzej Mikus 11 września 2013, 7:55

  Ja również dzisiaj (11.09) w nocy ok godziny 01:00 otrzymałem powiadomienie “wycofaliśmy ręczne działania antyspamowe” :)

  Sebastian Miśniakiewicz 11 września 2013, 7:57

  No to może “mnie testują” – albo zależy to do daty wysłania RR?
  Zobaczymy zatem za kilka dni, czy to był “jednorazowy wybryk” :)

  kamil 11 września 2013, 10:34

  Ja otrzymalem nastepujaca wiadomosc :

  Zespół ds. spamu podjął wcześniej działania wobec Twojej witryny, ponieważ nie była ona zgodna z naszymi wskazówkami dotyczącymi jakości. Po przeanalizowaniu Twojej prośby o ponowne rozpatrzenie wycofaliśmy te działania.
  Informacje o działaniach podejmowanych obecnie wobec Twojej witryny znajdują się na stronie Ręczne działania w Narzędziach dla webmasterów. Może minąć trochę czasu, nim najnowsze aktualizacje stanu witryny zostaną odzwierciedlone na tej stronie i w wynikach wyszukiwania.
  BLA BLA BLA
  Jeśli Twoja witryna nadal nie wypada najlepiej w naszych wynikach wyszukiwania, przeczytaj artykuły w naszym Centrum pomocy – pomogą Ci one w zdiagnozowaniu problemu.

  natomiast w narzedziach dla webmasterów
  Dopasowania w całej witrynie – Brak
  Dopasowania częściowe – Niektóre działania ręczne dotyczą konkretnych stron, sekcji lub linków
  Dopasowanie ręczne – Linki przychodzące – Wykryliśmy wzorzec nienaturalnych, sztucznych, mylących lub manipulacyjnych linków prowadzących do stron Twojej witryny. Niektóre z tych linków mogą pozostawać poza kontrolą webmastera, więc w tym przypadku podejmiemy działania w stosunku do nienaturalnych linków, a nie rankingu witryny jako całości.

  Jak rozumiem w dalszym ciagu jestem w filtrze ?

  Sebastian Miśniakiewicz 11 września 2013, 11:02

  Moim zdaniem nie masz
  BTW – o tym chcę dzisiaj napisać :) – kiedyś to tak wyglądało, że dostawałeś komunikat, jak ostatni, pisałeś RR i … dostawałeś info o filtrze
  Ale teraz tak na pewno nie jest, bo … mam jedną domenke, która ma oba komunikaty :)

  Kuchar 13 września 2013, 3:10

  “Sprawdziliśmy Twoją witrynę. Zawsze gdy to robimy, zwracamy…” – Dostałem taką wiadomość 08.09.2013

  andrzej 11 października 2013, 11:15

  No ja właśnie dziś dostałem taką wiadomość. Jakże ona była różna od poprzednich. W meilu żadnych przykładów linków itd. Dopiero w narzędziach zobaczyłem że są dalej działania ręczne. Czyli można wnioskować że zmienili po prostu wiadomość.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii